Młodzieżowe MP i MP młodzików Poznań 2015 (komplet wyników) – Anna Puławska w głównej roli

W Poznaniu odbyły się w ten weekend (1/2 sierpnia) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski młodzików w kajakarstwie. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli osiem medali (6 młodzieżowcy i 2 młodzicy) Największe sukcesy odniosła Anna Puławska (Baza Mrągowo), która zdobyła złoty medal w jedynce na 200 metrów, srebrny na 500 metrów, z siostrą Małgorzatą brąz w k-2 500 m. Na podium stawali też zawodnicy: Koszałka Opałka Węgorzewo i Plastexu KSC Olsztyn.

Dorota Kozakiewicz (Koszałek Opałek Węgorzewo) zdobyła srebro solo na 200 metrów i w dwójce z siostrą Katarzyną na 500 metrów. Brązowy krążek w jedynce na 500 metrów wywalczyła Martyna Lisiecka (Plastex KSC Olsztyn). Mężczyźni bez medalu. Gdy przekroczyli limit wieku Denis Ambroziak (Plastex KSC) i Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) odpadły nam poważne atuty. Trzeba szczegolnie podkreślić sukcesy Anny Puławskiej, która jeszcze w ubiegłym sezonie była juniorką, a rozpietość wieku u mlodziezowców jest spora.

W młodzikach na podium stawali tylko kanadyjkarze w jedynkach: Jakub Wojciechowski (Koszalek Opałek Węgorzewo) - srebro i Robert Burakowski (OKSW Olsztyn) - brąz. Bywało lepiej. Przed nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów w Bydgoszczy.

Wyniki

Młodzieżowcy

Kobiety

k-1 200 metrów

1 PUŁAWSKA ANNA Baza Mrągowo 44.189

2 GÓRNA ALEKSANDRA Zawisza Bydgoszcz 44.381

3 WŁODARCZYK DOMINIKA Zawisza Bydgoszcz 45.261

....................................

4 PUŁAWSKA MAŁGORZATA Baza Mrągowo 45.449

5 LISIECKA MARTYNA Plastex KSC Olsztyn45.701

c-1 200 metrów

1 BOROWSKA DOROTA NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 53.162

2 KOZAKIEWICZ DOROTA Kosałek Opałek Węgorzewo 54.194

3 STANNY MAGDA MOSM Tychy 54.470

k-1 500 metrów

1 GÓRNA ALEKSANDRA Zawisza Bydgoszcz2:01.320

2 PUŁAWSKA ANNA Baza Mrągowo 2:02.452

3 LISIECKA MARTYNA PKS Plastex Olsztyn 2:03.796

............................................

4 PUŁAWSKA MAŁGORZATA Baza Mrągowo 2:05.304

14 BURAKOWSKA MAGDALENA Plastex KSC Olsztyn 2:18.711

c-2 500 metrów

1 BONIECKA JUSTYNA/ BOROWSKA DOROTA NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2:20.234

2 KOZAKIEWICZ DOROTA /KOZAKIEWICZ KATARZYNA Koszałek Opałek Węgorzewo 2:22.238

3 KWIATKOWSKA KINGA/SIEMCZYK MALWINA AZS AWF Poznań 2:37.390

k-2 500 metrów

1 GÓRNA ALEKSANDRA /CYWIŃSKA EMILIA Zawisza Bydgoszcz 1:53.496

2 BRUSKA JOANNA /WŁODARCZYK DOMINIKA Zawisza Bydgoszcz 1:53.960

3 PUŁAWSKA ANNA /PUŁAWSKA MAŁGORZATA Baza Mrągowo 1:54.480

Mężczyźni

k-1 200 metrów

1 KACZMAREK PAWEŁ AZS AWF Gorzów Wielkopolski 37.578

2 SZYPUŁA SEBASTIAN Zawisza Bydgoszcz 37.694

3 BIERZAŁO GRZEGORZ AZS AWF Gorzów Wielkopolski 37.770

......................................

18 MICHELS MAREK Plastex KSC Olsztyn 45.940

k-2 200 metrów

1 BIERZAŁO GRZEGORZ /KACZMAREK PAWEŁ AZS AWF Gorzów Wielkopolski 34.105

2 SZYPUŁA SEBASTIAN /KULCZYŃSKI PATRYK Zawisza Bydgoszcz34.533

3 JONKISZ BARTOSZ ZAŁUSKI WOJCIECH AZS AWF Gorzów Wielkopolski 35.305

.................................................................

5 MICHELS MAREK/SUWIŃSKI WOJCIECH Plastex KSC Olsztyn 36.713

9 STAŃCZAK MICHAŁ/MARCINKOWSKI MATEUSZ Plastex KSC Olsztyn 39.693

c-1 200 m

1 GŁAZUNOW WIKTOR AZS AWF Gorzów Wielkopolski 42.593

1 ŁUBNIEWSKI MICHAŁ Stomil Poznań 42.593

3 RUCZYŃSKI MARIUSZ AZS AWF Poznań 42.733

..............................

8 BARNIAK TOMASZ OKSW Olsztyn 44.521

k-1 1000 metrów

1 BRZEZIŃSKI MARTIN Zawisza Bydgoszcz 4:01.071

2 ŚWITALSKI PATRYK Spójnia Warszawa 4:04.255

3 WARSZAWSKI OSKAR G’Power Gorzów Wielkopolski 4:05.459

........................................

4 SUWIŃSKI WOJCIECH Plastex KSC Olsztyn 4:06.119

k-2 1000 metrów

1 UHLE DAMIAN /KUCZYŃSKI NORBERT Wiskord Szczecin 3:34.766

2 SIWIEC SŁAWOMIR /TURSKI BŁAŻEJ Admira Gorzów Wielkopolski 3:35.594

3 MICHALSKI JAKUB /WASYŁYK DANIEL AZS AWF Poznań 3:38.262

.........................................

4 PERIŻOK JAKUB /WRÓBLEWSKI DOMINIK Sokół Ostróda 3:38.790

k-4 1000 metrów

1 Zawisza Bydgoszcz 3:16.778

2 AZS AWF Poznań 3:19.930

3 Spójnia Warszawa 3:21.758

........................................................

5 Plastex KSC Olsztyn (MARCINKOWSKI MATEUSZ, STAŃCZAK MICHAŁ, OŁDAKOWSKI CEZARY, SUWIŃSKI WOJCIECH) 3:31.530

8 Plastex KSC Olsztyn (PUŻNIEWSKI KAROL , MOTYBEL MATEUSZ, PTASZKOWSKI KAMIL, BARANOWSKI PATRYK) 3:35.582

c-1 1000 metrów

1 SŁOMIŃSKI VINCENT Stomil Poznań 4:11.669

2 GŁAZUNOW WIKTOR AZS AWF Gorzów Wielkopolski 4:17.441

3 POSPIECH DANIEL AZS AWF Poznań 4:22.865

.........................................

7 BARNIAK TOMASZ OKSW Olsztyn 4:26.949

Młodzicy

Dziewczęta

Rocznik 2002

K-1 2 km

1 MRÓZ KAMILA Motława Gdańsk 10:19.307

2 MIELNIK ANNA MOSM Tychy 10:19.667

3 SZEWCZYK PATRYCJA Olimpijczyk Nowe Chechło10:20.383

.........................................

16 ŚWITAJ ALEKSANDRA Baza Mrągowo 11:26.807

25 KRYPEL ZOFIA Korona Elbląg 12:59.267

Rocznik 2001

K-1 2 km

1 SŁOŃSKA DOMINIKA KKS Nowa Sól 9:46.925

2 ZIELIŃSKA MARTYNA G’Power Gorzów Wielkopolski 9:53.513

3 WIDERA KASANDRA Olimpijczyk Nowe Chechło 9:57.161

.....................................

9 ROMANIUK JULIA Baza Mrągowo 10:25.253

12 MICKIEWICZ ALEKSANDRA Baza Mrągowo 10:34.893

16 451 DEMECKA KRYSTYNA Baza Mrągowo 10:54.397

k-2 2 km

1 DURKA KLAUDIA/DURKA LUIZA Admira Gorzów Wielkopolski 9:24.644

2 DMOWSKA MICHALINA /NOWAKOWSKA WERONIKA Motława Gdańsk 9:27.156

3 ZIELIŃSKA MARTYNA TURBAŃSKA MARTYNA G’Power Gorzów Wielkopolski 9:30.324

..................................

4 MICKIEWICZ ALEKSANDRA /ROMANIUK JULIA Baza Mrągowo 9:31.264

Chłopcy

Rocznik 2002

k-1 2 km

1 PILARZ WOJCIECH UKS Set Kaniów 9:15.183

2 NOWACKI MARCIN UMKS Zryw Wolsztyn 9:19.355

3 ZYCHOWICZ ADRIAN G’Power Gorzów Wielkopolski 9:32.455

.............................

12 WITKOWSKI ADAM Olimpia Elbląg 10:08.363

21 ROJEK PRZEMYSŁAW Olimpia Elbląg 10:42.371

30 PIECZKO SZYMON Baza Mrągowo 11:15.131

k-2 2 km

1 MALIŃSKI FILIP /MALINOWSKI DASTIN AZS AWF Poznań 9:00.505

2 SWOBODA KLAUDIUSZ /KRUPECKI JĘDRZEJ UKS Pamiątkowo 9:01.985

3 NOWACKI MARCIN /UTRATA DOMINIK UMKS Zryw Wolsztyn 9:03.305

............................

8 WITKOWSKI ADAM /ROJEK PRZEMYSŁAW Olimpia Elbląg 9:26.709

14 ROMANIUK KAMIL /PIECZKO SZYMON Baza Mrągowo 10:34.305

c-1 2 km

1 POLACZEK MIŁOSZ Orzeł Wałcz 11:10.831

2 HOŁDAK KRYSTIAN KKS Nowa Sól 11:19.863

3 BURAKOWSKI ROBERT OKSW Olsztyn 11:32.383

...........................

10 GŁUCH TYMOTEUSZ Olimpia Elbląg 13:23.419

Rocznik 2001

k-1 2 km

1 BOBER WOJCIECH AZS AWF Poanań 9:02.150

2 WAJDA KAMIL Olimpijczyk Nowe Chechło 9:08.426

3 LISKOWIAK DAMIAN UMKS Zryw Wolsztyn 9:08.954

................................

17 MARCINKOWSKI NATAN Plastex KSC Olsztyn 9:43.650

26 OSTROWSKI JAKUB Plastex KSC Olsztyn 10:20.426

27 KRAUSE MAREK Korona Elbląg 10:31.850

k-2 2 km

1 LISKOWIAK DAMIAN /PIECHOCKI WIKTOR UMKS Zryw Wolsztyn 8:24.134

2 PECYNA JAKUB /SZYSZKO KAMIL Admira Gorzów Wielkopolski 8:30.750

3 WAJDA KAMIL /ROGOWSKI JAKUB Olimpijczyk Nowe Chechło 8:33.138

.................................

10 OSTROWSKI JAKUB /MARCINKOWSKI NATAN Plastex KSC Olsztyn 9:02.942

c-1 2 km

1 SZLACHTA MACIEJ Zawisza Bydgoszcz 10:38.879

2 WOJCIECHOWSKI JAKUB Koszałek Opałek Węgorzewo 10:43.111

3 CZEPE NOEL Orzeł Wałcz 10:47.259

..................................

7 CECKOWSKI JACEK OKSW Olsztyn 11:33.231

18 BIEDRZYŃSKI SAMBOR OKSW Olsztyn 15:02.975

c-2 2 km

1 PIETRZAK MACIEJ /MICHALIK MICHAŁ Posnania Poznań 10:23.846

2 NOWICKI KUBA /KWIATKOWSKI GRZEGORZ Zawisza Bydgoszcz 10:38.466

3 KUCIEL MICHAŁ/ PODRAZA SZYMON MKSW Trzebinia 10:46.050

...........................

7 CECKOWSKI JACEK /BIEDRZYŃSKI SAMBOR OKSW Olsztyn12:04.962

Punktacja młodzików

1 KS AZS AWF POZNAŃ 70

2 KS ADMIRA GORZÓW WLKP 62

3 KS POSNANIA POZNAŃ 48

4 CWZS ZAWISZA BYDGOSZCZ 45

5 UMKS ZRYW WOLSZTYN 44

6 WTS ORZEŁ WAŁCZ 33

................................

19 OKSW OLSZTYN 13

25 UKS KOSZAŁEK OPAŁEK WĘGORZEWO 8

27 KS BAZA MRĄGOWO 7

41 ZKS OLIMPIA ELBLĄG 2

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn