Międzynarodowe Regaty Juniorów Brandenburg 2018 – Julia, Maja i Przemek z medalami

Fot. ilustracja

Maja Szajdek i Julia Walczak (obie Olsztyński Klub Sportów Wodnych) oraz Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg) miniony weekend (4/6 maja) spędzili w Brandenburgu (Niemcy) startując jako reprezentanci Polski w Międzynarodowych Regatach Juniorów. To doroczna impreza zawsze przeprowadzana z dużym rozmachem i z udziałem wielu reprezentacji. Tym razem tylko biało-czerwoni nie zawiedli organizatorów.

Przybyli na imprezę mocnym składem i efekt sportowy był znakomity, zdobyliśmy bowiem we wszystkich konkurencjach ponad 40 medali. Trzeba wziąć poprawkę, że w ekipie gospodarzy zabrakło najlepszych, którzy w tym samym czasie mieli wewnętrzne eliminacje, a inne kraje, może właśnie ze względu na to, przysłali pojedyncze osady.

Ale ponieważ nieobecni nie maja racji warto odnotować duże sukcesy olsztyńskich kanadyjkarek (podopiecznych trenera OKSW i kadry Andrzeja Kamińskiego) , które startowały dużo i z powodzeniem. W wyścigu długodystansowym (5 km) c-1 zwyciężyła Maja Szajdek przed Julią Walczak. W c-1 500 metrów druga była Julia, a czwarta Maja.

W c-1 200 metrów startowała tylko Julia Walczak zajmując czwartą lokatę. Olsztynianki wystąpiły też w konkurencji c-2 500 metrów, z tym, że oddzielnie, a partnerkami były koleżanki z AZS Poznań. Julia Walczak i Ewelina Antos zdobyły złoty medal, a Maja Szajdek i Patrycja Mendelska – brązowy. Przemysław Rojek rywalizował w konkurencjach juniorów młodszych. Na 5 km zdobył brązowy krążek.

Najbliższą dużą imprezą krajową będą Długodystansowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się 19/20 maja w Sztumie.

Fot. PZKaj. facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn