Długodystansowe MP Sztum 2018 – Pięć tytułów, jest się czym pochwalić

Fot. pzkaj facebook

W Sztumie odbywały w  weekend (19/20 maja) Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Startowały wszystkie grupy wiekowe. Jak zwykle zjawiła się spora ekipa klubów warmińsko-mazurskich, która zaprezentowała się bardzo dobrze. Zdobyliśmy 10 medali ( 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy). Pięć krążków dołozyli weterani. Trzymamy sie mocno, oby tak przez cały sezon.

Złote medale zdobyli: w c-2 5 km juniorek: Maja Szajdek/Julia Walczak (OKSW Olsztyn), w k-2 10 km juniorów młodszych: Adam Witkowski/Igor Komorowski (Olimpia Elbląg) Paulina Paździorko KSC Plastex Olsztyn) w k-1 5 km młodziczek, Kamila Kudyba (OKSW) w c-1 2 km młodziczek i Michał Matwiejczyk (Koszałek Opałek Węgorzewo) w k-1 2 km chłopców.

Srebrne krążki wywalczyli: Marta Witkowska (Olimpia Elbląg) w k-1 10 km seniorek, Julia Walczak (OKSW) w c-1 5 km juniorek, Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg) w k-1 10 km juniorów młodszych, Oliwia Kordalska (UPKS Poncio Lidzbark) w c-1 2 km młodziczek

Brązowy krążek zdobyła Kinga Jankowska (Baza Mrągowo) w k-1 10 km seniorek.

Swoje mistrzostwa mieli także weterani. Tu przedstawiciele okręgu warmińsko-mazurskiego też wracają z medalami. Złoto wywalczyli Jarosław Gulak (OKSW) Mirosław Kreczman (Olimpia Elbląg), srebro: Andrzej Adamiuk (Olimpia), a brąz: Adam Wyszkowski iTomasz Zrajkowski (obaj OKSW).

Wyniki

K-1 10.000m seniorek

2 WITKOWSKA MARTA 99 Olimpia Elbląg 00:49:33 +00:00:01

3 JANKOWSKA KINGA 99 Baza Mrągowo 00:50:17 + 00:00:45

9 LISIECKA MARTYNA 94 Plastex KSC Olsztyn 00:52:42 + 00:03:10

11 WIELIKI MAGDA 99 Olimpia Elbląg 00:54:07 + 00:04:35

K-1 10.000m seniorów

19 SZRAM MICHAŁ 99 UKS Koszałek Węgorzewo. 00:49:53 + 00:03:17

21 ORLIKOWSKI PAWEŁ 99 Sokół Ostróda 00:51:21 + 00:04:45

K-2 10.000m seniorów

6 CZUBAK KORNEL 99/MARCINKOWSKI MATEUSZ 95. Plastex KSC Olsztyn 00:43:25 + 00:01:27

C-1 10.000m seniorów

11 ZARĘBA WIKTOR 99 Olimpia Elbląg 00:54:27 + 00:05:14

C-1 5.000m juniorek

2 WALCZAK JULIA 00 OKSW Olsztyn 00:29:42 + 00:00:22

C-2 5.000m juniorek

1 SZAJDEK MAJA 00/WALCZAK JULIA 00 OKSW Olsztyn 00:28:34

K-1 10.000m juniorów

7 WERNER ADAM 01 Plastex KSC Olsztyn 00:47:58 + 00:01:11

16 PIOTROWSKI JAKUB 00 Plastex KSC Olsztyn 00:49:05 + 00:02:18

24 ZYCH PATRYK 00 Plastex KSC Olsztyn 00:51:05 +00:04:18

K-2 10.000m juniorów

5 MINDA MATEUSZ 01/WERNER ADAM 01.Plastex KSC Olsztyn 00:44:48 + 00:02:10

6 HORBA JAKUB 01/PIOTROWSKI JAKUB 00 Plastex KSC Olsztyn 00:45:09 + 00:02:31

9 BRAKOWIECKI PATRYK 01/MARCINKOWSKI NATAN 01 Plastex KSC Olsztyn 00:47:43 + 00:05:05

C-1 10.000m juniorów

6 WOJCIECHOWSKI JAKUB 01 UKS Koszałek Węgorzewo 00:56:06 + 00:04:17

8 GŁUCH JÓZEF 00 Olimpia Elbląg 00:56:32 + 00:04:43

13 CECKOWSKI JACEK 01 OKSW Olsztyn 01:00:50 + 00:09:01

15 KOPCZYŃSKI MARCIN 00 Sokół Ostróda 01:03:54 + 00:12:05

C-2 10.000m juniorów

7 WOJCIECHOWSKI JAKUB 01/SZRAM PATRYK 02 UKS Koszałek Węgorzewo 00:51:45 + 00:03:39

K-1 5.000m mł juniorek

1 PAŹDZIORKO PAULINA 02 Plastex KSC Olsztyn 00:27:11

K-1 10.000m mł juniorów

2 ROJEK PRZEMYSŁAW 02 Olimpia Elbląg 00:45:55 + 00:00:02

17 WAŁACH STANISŁAW 02 UKS Koszałek Węgorzewo. 00:54:43 + 00:08:50

22 ALEKSANDROWICZ KACPE 02 Olimpia Elbląg 01:00:24 + 00:14:31

23 KRAWCZYK BARTOSZ 03 Plastex KSC Olsztyn 01:01:39 + 00:15:46

24 KOZIEŁŁO JAKUB 02 Sokół Ostróda 01:02:04 + 00:16:11

K-2 10.000m mł juniorów

1 WITKOWSKI ADAM 02/KOMOROWSKI IGOR 03 Olimpia Elbląg 00:43:04

4 GŁADYKOWSKI GABRIEL 03/KRAUSE PAWEŁ 03 Olimpia Elbląg 00:45:06 + 00:02:02

14 PIECZKO SZYMON 02/ROMANIUK KAMIL 02 Baza Mrągowo 00:48:19 + 00:05:15

C-1 10.000m mł juniorów

6 SZAJDEK MICHAŁ 03 OKSW Olsztyn 00:57:32 + 00:02:50

13 WIŚNIEWSKI PAWEŁ 03 OKSW Olsztyn   01:06:56 + 00:12:14

C-2 10.000m mł juniorów

8 WALNICKI BARTOSZ 02/GŁUCH TYMOTEUSZ 02 UKS Koszałek Węgorzewo. 00:59:19 + 00:09:26

K-1 5.000m młodziczek

15 WOJCIECHOWSKA ZUZANN 05 UKS Koszałek Węgorzewo. 00:29:32 + 00:03:31

K-2 5.000m młodziczek

4 GLISZCZYŃSKA MAJA 04/JESIOŁOWSKA ANNA 05 Baza Mrągowo 00:27:06 + 00:01:26

C-1 2.000m młodziczek

1 KUDYBA KAMILA 05 OKSW Olsztyn 00:14:35

2 KORDALSKA OLIWIA 04 UPKS Poncio Lidzbark 00:15:54 + 00:01:19

K-1 5.000m młodzików

6 BANAŚ JAKUB 04 Korona Elbląg 00:26:57 + 00:02:13

26 KEMPIŃSKI PIOTR 05 Korona Elbląg 00:38:12 + 00:13:28 3

K-2 5.000m młodzików

10 RUDKOWSKI KACPER 05/WESOŁOWSKI WOJCIECH 05 Baza Mrągowo 00:27:15 + 00:02:50

12 STEFAŃSKI ADAM 04/GŁOWACKI SEBASTIAN 04 Korona Elbląg 00:27:38 + 00:03:13

13 ŁYCZKOWSKI JAKUB 05/ORZECH JAKUB 04 Olimpia Elbląg 00:27:49 + 00:03:24

16 ALEKSANDROWICZ BARTO 05/TOCHA CYPRIAN 05 Olimpia Elbląg 00:30:58 + 00:06:33

K-2 2.000m dziewcząt

6 BANAŚ IGA 06/KOT JULIA 06 Olimpia Elbląg 00:14:15 + 00:01:32

K-1 2.000m chłopców

1 MATWIEJCZYK MICHAŁ 06 UKS Koszałek Węgorzewo. 00:12:05

4 KOT MIKOŁAJ 06 Olimpia Elbląg 00:12:44 + 00:00:39

12 STAŃCZEWSKI DOMINIK 07 Korona Elbląg 00:16:10 + 00:04:05

K-2 2.000m chłopców

5 DULKO DOMINIK 07/KULMA KRZYSZTOF 07 Olimpia Elbląg 00:14:00 + 00:03:11

Klasyfikacja medalowa

1 AZS AWF Poznań C 4 3 2 9

2 Zawisza Bydgoszcz 3 3 3 9

3 AZS PO Opole 3 1 2 6

4 Astoria Bydgoszcz 3 - 1 4

5 AZS AWF Poznań K 2 3 - 5

6 OKSW Olsztyn 2 1 - 3

8 Olimpia Elbląg 1 2 - 3

18 Plastex KSC Olsztyn 1 - - 1

28 UPKS Poncio Lidzbark – 1 – 1

32 Baza Mrągowo - - 1 1

MISTRZOSTWA WETERANÓW

K-1 5.000m weteranów 45/49

3 ZRAJKOWSKI TOMASZ 70 OKSW Olsztyn 00:25:39 + 00:01:28

4 WIEPRZKOWSKI TADEUSZ 72 Olimpia Elbląg 00:27:09 + 00:02:58

K-1 5.000m weteranów 50/54

1 KRECZMAN MIROSŁAW 66 Olimpia Elbląg 00:25:40

2 ADAMIUK ANDRZEJ 67 OKSW Olsztyn 00:28:28 + 00:02:48

3 WYSZKOWSKI ADAM 68 OKSW Olsztyn 00:32:01 + 00:06:21

K-1 5.000m weteranów55/59

5 BIAŁKOWSKI RYSZARD 60 Olimpia Elbląg .00:27:22 + 00:02:50

6 WOJEWODA KRZYSZTOF 60 Olimpia Elbląg 00:28:13 + 00:03:41

K-1 5.000m weteranów 60/64

1 GULAK JAROSŁAW 58 OKSW Olsztyn .00:27:21

K-2 5.000m weteranów open

4 KRECZMAN MIROSŁAW 66/WIEPRZKOWSKI TADEUSZ 72 Olimpia Elbląg 00:23:41 + 00:01:07

6 ADAMIUK ANDRZEJ 67/ZRAJKOWSKI TOMASZ 70 OKSW Olsztyn 00:24:09 + 00:01:35

7 WOJEWODA KRZYSZTOF 60/BIAŁKOWSKI RYSZARD 60 Olimpia Elbląg 00:24:21 + 00:01:47

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn