ICF Canoe Sprint World Cup II Duisburg 2018 – Tomasz Barniak też w elicie kanadyjkarzy, drugi w c-2 500 m i czwarty w c-2 200 m

Fot. pzkaj facebook

W weekend (25/27 maja) w Duisburgu odbywał się drugi w tym sezonie Puchar Świata w kajakarstwie. Zgodnie założeniami na te imprezę wybrał się inny garnitur kanadyjkarzy, a w ekipie był Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn). W wyścigu c-2 500 m Tomasz Barniak i Aleksander Kitewski zdobyli srebro. W Szeged w tej konkurencji trumfowali Mateusz Kamiński z OKSW i Vincent Słomiński.

Para: Barniak/Kitewski startowała też na 1000 metrów, ale w półfinale była piąta i wystąpiła w finale B, gdzie zajęła trzecią pozycję. W niedzielę Barniak i partner zajeli czwarte miejsce w finale A sprintu c-2 200 m. Warto zaznaczyć, że kanadyjkarz rodem z Węgorzewa i jego partner uplasowali się wyżej od konkurencyjnej osady: Nowak/Bryński), a regaty Pucharu Świata są też wewnętrzną kwalifikacja biało-czerwonych do imprez rangi mistrzowskiej.

c-2 500 metrów

Finał A

1 OELTZE, Yul (1993)/KRETSCHMER, Peter (1992) Niemcy 01:40.801

2 KITEWSKI, Aleksander (1996)/BARNIAK, Tomasz (1995) Polska 01:41.811

3   WANG, Hao (1993)/LI, Qiang (1989) Chiny 01:41.886

4 DE SOUZA SILVA, Erlon (1991)/ FERREIRA DOS SANTOS, Maico (1995) Brazylia 01:42.034

5 XING, Song (1994)/YANG, Qixin (1997) Chiny 01:43.088

6 FRODSHAM, Stephen (1995)/BEZEMER, Evan (1995) Kanada 01:44.651

7 NOWAK, Lukasz (1995)/BRYNSKI, Grzegorz (1996) Polska 01:46.132

8 MOJALLALIMOGHADAM, Adel (1993)/OJAGHI, Ali (1992) Iran 01:46.446

9 HALL, Thomas (1995)/HIMMELMAN, Bret (1998) Kanada 01:47.211

c-2 1000 metrów

Finał B

1 TINTS, Aivis (1987)/PRANKS, Gatis (1986) Łotwa 03:38.109

2 JAMES, Mark (1991)/HODGES, Drew (1993) Kanada 03:39.105

3 KITEWSKI, Aleksander (1996)/BARNIAK, Tomasz (1995) Polska 03:39.162

4   SATO, Hikaru (1996)/TOME, Takanori (1992) Japonia 03:42.882

5 NOWAK, Lukasz (1995)/BRYNSKI, Grzegorz (1996) Polska 03:44.959

6 YEMELYANOV, Sergey (1995)/YEMELYANOV, Timofey (1993) Kazachstan 03:46.593

7 MACARANAS, Hermie (1995)/FUENTES, Ojay (1998) Filipiny 04:04.360

8 CHAMAUNE, Mussa (1992)/MUSSA, Nordino (1994) Mozambik 04:54.991

33619083 1835043006516268 1608796480229867520 n

c-2 200 metrów

Finał A

1 KOVALENKO, Alexander (1986)/SHTYL, Ivan (1986) Rosja 36.672

2 KHAIDAROV, Timur (1996)/MEDETOV, Merey (1987) Kazachstan 36.823

3 YEMELYANOV, Sergey (1995)/YEMELYANOV, Timofey (1993) Kazachstran 37.371

4 KITEWSKI, Aleksander (1996)/BARNIAK, Tomasz (1995) Polska 38.258

5 WANG, Hao (1993)/LI, Qiang (1989) Chiny 38.368

6 XING, Song (1994)/YANG, Qixin (1997) Chiny 38.422

7 DE SOUZA SILVA, Erlon (1991)/FERREIRA DOS SANTOS, Maico (1995) Brazylia 38.468

8 NOWAK, Lukasz (1995)/BRYNSKI, Grzegorz (1996) Polska 39.273

9 HALL, Thomas (1995)/BEZEMER, Evan (1995) Kanada 39.579

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn