ME Juniorów i Młodzieżowe ME Auronzo 2018 – Finały nie po naszej myśli, do podium daleko...

Fot. pzkaj. (ilustracja)

We włoskiej miejscowości Auronzo odbywają sie (29czerwca/1 lipca) Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (U23) w kajakarstwie. W reprezentacji Polski mamy troje kajakarzy z okręgu warmińsko-mazurskiego. Młodzieżowiec Tomasz Barniak i juniorka Julia Walczak (oboje OKSW Olsztyn) oraz junior Olimpii Elbląg Przemysław Rojek.

Elblążanin startował w k-1 500 metrów i ostatecznie zajął 15 miejsce (6 w finale B). Julia Walczak występowała w c-2 500 metrów i awansowała do niedzielnego finału A, gdzie zajała z partnerka 8 lokatę. Najbardziej zapracowany był Tomasz Barniak, który już w eliminacjach zapewnił sobie przepustkę przepustkę do finału c-2 500 metrów. Niestety w finale biało-czerwonym się nie powiodło i finiszowali dopiero na 8 pozycji. Do decydującej rozgrywki na 1000 metrów zabrakło Polakom 23 tysięcznych sekundy. W wyścigu c-1 200 metrów Tomasz Barniak bardzo skutecznie ścigał się w półfinale, ale w decydującej rozgrywce był ósmy.

phpJnC9Z5

Fot. Anna Dembińska/portel

Przemysław Rojek (Oimpia Elbląg)

k-1 500 metrów juniorów

Eliminacje

1 Rasmus KNUDSEN Dania 00:01:43.033 FA

2 Jan VOREL Ikraina + 00:00:06.959 SF

4 Przemyslaw ROJEK Polska +00:00:07.459 SF

5 Ben GALLACHER Wielka Brytania 00:00:08.726 SF

6 Josip LENAC Chorwacja + 00:00:09.429 SF

7 Tim MÜLLER Szwajcaria + 00:00:10.465 SF

8 Lascorunschii ANDREI Mołdawia + 00:00:13.888

Półfinał

1 Jan VORELCzechy 00:01:46.678 FA

2 Denis DIMITROV Bułgaria + 00:00:00.820 FA

3 Daniil ZAKHAROV Rosja + 00:00:02.086 FA

4 Jan MARKELJ Słowenia + 00:00:04.019 FB

5 Tim MÜLLER Szwajcaria + 00:00:04.273 FB

6 Adrian MUÑOZ Hiszpania + 00:00:04.566 FB

7 Przemyslaw ROJEK Polska + 00:00:05.806 FB

8 Timon MAURER Austria + 00:00:05.903 fb

9 Abbas SEN Turcja + 00:00:06.476

Finał B

10 Lancelot TOSTAIN Francja 00:01:44.221  

11 Adrian MUÑOZ Hiszpania + 00:00:00.240  

12 Jan MARKELJ Słowenia + 00:00:02.100  

13 Timon MAURER Austria + 00:00:02.114  

14 Flavio SPURIO Wlochy + 00:00:02.817  

15 Przemyslaw ROJEK Polska + 00:00:02.924  

16 Ben GALLACHER Wielka Brytania + 00:00:04.450  

17 Tim MÜLLER Szwajcaria + 00:00:04.700  

18 Edvards CEIPE Lotwa + 00:00:05.407

15414 358607710955740 2886769702494462795 n

Julia Walczak (OKSW Olsztyn)

c-2 500 metrów juniorek

Eliminacje

1 Olha KRYKUN/Hrabovets ILONA Ukraina 00:02:09.974 FA

2 Aliaksandra KALAUR/Alla MATUS Białoru s + 00:00:00.010 FA

3 Maria PEREZ/Maria DE LA PEÑA Hiszpania + 00:00:00.293 FA

4 Laura GÖNCZÖL/Réka OPAVSZKY Węgry + 00:00:00.513 SF

5 Julia WALCZAK/Ewelina ANTOS Polska + 00:00:01.923 SF

6 Tania VIRIJAC/Roxana MATEI Rumunia + 00:00:05.993 SF

7 Gabriele CEREPOKAITE/Evelina SERAFINAITE Litwa + 00:00:06.806 SF

8 Alix AITCHISON/Charlotte CAREY Wielka Brytania + 00:00:07.133 sf

Półfinał

1 Laura GÖNCZÖL/Réka OPAVSZKY Węgry 00:02:08.956 FA

2 Julia WALCZAK/Ewelina ANTOS Polska + 00:00:01.017 FA

3 Tania VIRIJAC/Roxana MATEI Rumunia + 00:00:01.620 FA

4 Gabriele CEREPOKAITE/Evelina SERAFINAITE Litwa + 00:00:04.560

5 Alix AITCHISON/Charlotte CAREY Wielka Brytania + 00:00:06.466

6 Márcia FARIA/Ana RODRIGUES Portugalia + 00:00:08.056

7 Kristyna HAVLOVA/Alena KRAUSOVA Czechy + 00:00:08.393

8 Kristina JANKOVSKA/Viktoria IKRENIOVA Słowacja + 00:00:14.309

9 Marta ZANOTTI/Claudia BENVEGNU Włocvhy + 00:00:30.177

Finał A

1 Laura RUIZ/Flore CAUPAIN Francja 00:02:04.426  

2 Maria OLARASU/Daniela COCIU Mołdawia + 00:00:00.060  

3 Angelina GUBANOVA/Olga ALEKSANDROVA Rosja 00:00:01.299  

4 Olha KRYKUN/Hrabovets ILONA Ukraina + 00:00:01.399  

5 Aliaksandra KALAUR/Alla MATUS Białoruś + 00:00:03.866  

6 Laura GÖNCZÖL/Réka OPAVSZKY Węgry + 00:00:04.776  

7 Tania VIRIJAC/Roxana MATEI Rumunia + 00:00:08.555  

8 Julia WALCZAK/Ewelina ANTOS Polska + 00:00:09.722  

9 Maria PEREZ/Maria DE LA PEÑA Hiszpania + 00:00:13.888  

ba2

Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn)

c-2 1000 metrów U23

Eliminacje

1 Catalin CHIRILA/Stefan STRAT Rumunia 00:03:42.510 FA

2 Noel DOMINGUEZ/Gonzalo MARTIN Hiszpania + 00:00:00.866 FA

3 Ian KAVALIAUSKAS/Ivan DMITRIEV Rosja + 00:00:01.053 FA

4 Felix GEBHARDT/Fabian DITTRICH Niemcy + 00:00:01.893 SF

5 Fabrizio MATTIA/Davide CESTRA Włochy + 00:00:02.103 SF

6 Aleksander KITEWSKI/Tomasz BARNIAK Polska + 00:00:20.548 SF

7 Michal POLAKOVIC/Istvan BANAI Słowacja + 00:00:21.481 SF

Półfinał

1 Felix GEBHARDT/Fabian DITTRICH Niemcy 00:03:40.462 FA

2 Fabrizio MATTIA/Davide CESTRA Włochy + 00:00:01.353 FA

3 Andrii SHKARNEHA/Serhii NAHORHYI Ukraina + 00:00:01.680 FA

4 Aleksander KITEWSKI/Tomasz BARNIAK Polska + 00:00:01.703

5 Michal POLAKOVIC/Istvan BANAI Słowacja + 00:00:15.572

6 Emil BANKOV/Atanas HOROZOV Bułgaria + 00:00:19.065

7 Thomas DUNILAC/Mathieu CAUPAIN Francja + 00:00:23.155

c-2 500 metrów U23

Eliminacje

1 Aleksander KITEWSKI/Tomasz BARNIAK 00:01:47.006 FA

2 Noel DOMINGUEZ/Gonzalo MARTIN Hiszpania + 00:00:00.040 FA

3 Vladislav LUKASHUK/Aliaksei MATUSEVICH Białoruś + 00:00:00.087 FA

4 Mattia ALFONSI/Davide CESTRA Włochy + 00:00:00.517 SF

5 Taras MAZOVSKYI/Denys FILATOV Ukraina + 00:00:00.667 SF

6 Felix GEBHARDT/Fabian DITTRICH Niemcy + 00:00:01.384 SF

7 Emil BANKOV/Atanas HOROZOV Bułgaria + 00:00:11.776 SF

Finał A

1 Vladislav LUKASHUK/Aliaksei MATUSEVICH Białoruś 00:01:42.128  

2 Taras MAZOVSKYI/Denys FILATOV Ukraina + 00:00:00.517  

3 Ilie OPREA/Oleg NUTA Mołdawia + 00:00:00.640  

4 Noel DOMINGUEZ/Gonzalo MARTIN Hiszpania + 00:00:00.740  

5 Catalin CHIRILA/Stefan STRAT Rumunia + 00:00:00.800  

6 Mattia ALFONSI/Davide CESTRA Włochy + 00:00:01.617  

7 Petr FUKSA/Daniel KORINEK Czechy + 00:00:01.834  

8 Aleksander KITEWSKI/Tomasz BARNIAK Polska + 00:00:02.750  

9 Ivan LIKHOVIDOV/Artem PRON Rosja + 00:00:05.533  

c-1 200 metrów U23

Eliminacje

1 Vadim KOROBOV Litwa 00:00:39.818 FA

2 Pablo GRAÑA Hiszpania 00:00:00.697 FA

3 Loic LEONARD Francja 00:00:00.907 FA

4 Oleh BOROVYK Ukraina + 00:00:01.533 SF

5 Tomasz BARNIAK Polska + 00:00:01.577 SF

6 Petr FUKSA Czechy + 00:00:01.877 SF

7 Stefanos DIMOPOULOS Grecja + 00:00:02.967 SF

8 Nico PICKERT Niemcy + 00:00:03.040 sf

9 Tomas KLEMAN Słowacja + 00:00:04.477

Półfinał

1 Oleh BOROVYK Ukraina 00:00:40.805 FA

2 Tomasz BARNIAK Polska + 00:00:00.207 FA

3 Murman MALANIA Gruzja + 00:00:00.293 FA

4 Petr FUKSA Czechy + 00:00:00.773

5 Stefanos DIMOPOULOS Grecja + 00:00:01.193

6 Nico PICKERT Niemcy + 00:00:01.380

7 Marius MILU Rumunia + 00:00:01.453

8 Marco APURA Portugalia + 00:00:01.833

9 Ákos HORVÁTH Węgry + 00:00:02.333

Finał A

1 Vadim KOROBOV Litwa 00:00:40.054  

2 Carlo TACCHINI Włochy + 00:00:00.660  

2 Artem PRON Rosja + 00:00:00.660  

4 Pablo GRAÑA Hiszpania + 00:00:00.800  

5 Aliaksei TALOCHKA Białoruś + 00:00:00.824  

6 Oleh BOROVYK Ukraina + 00:00:00.974  

7 Loic LEONARD Francja + 00:00:01.110  

8 Tomasz BARNIAK Polska + 00:00:01.904  

9 Murman MALANIA Gruzja + 00:00:03.132  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn