Młodzieżowe MP i MP Młodzików Bydgoszcz 2018 – OKSW cztery razy złoto, Baza, Poncio i Korona też z medalami

Fot.oksw canoe team facebook

W Bydgoszczy odbywały się w weekend (4/5 sierpnia) Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików (roczniki 2004 i 2005) w kajakarstwie.  Ekipa Warmii i Mazur zdobyła cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale. Główna siłą napędową był OKSW Olsztyn, którego reprezentanci wywalczyli cztery tytuły mistrzowskie

W pierwszym dniu Tomasz Barniak (OKSW) wygrał c-1 200 metrów U23, złoto w c-1 młodziczek (2004) na dystansie 2 km wywalczyła Alicja Drzewicka (OKSW), srebro Oliwia Kordalska (Poncio Lidzbark). Bliska podium była młodziczka (2005) Bazy Mrągowo Anna Jesiołowska, która zajęła czwarte miejsce w k-1 2 km. W niedzielę świetnie wypadły dziewczęta z OKSW. Kamila Kudyba wygrała wyścig c1 2 km młodziczek (rocznik 2005). W c-2 2 km zwycięzyły Kamila Kudyba i Alicja Drzewicka. Trzecie miejsce zajęły kanadyjkarki Korony Elblag: Julia Szmydt/Klara Bielawska. Brąz w k-2 2 km młodzików (rocznik 2005) wywalczyli zawodnicy Bazy Mrągowo: Wojciech Wesolowski i Kacper Rudkowski.W młodzieżowcach Tomasz Barniak był szósty w c-1 1000 m.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Kobiety

K-1 200 m

8 Kinga Julia Jankowska (KS Baza Mrągowo) 45.319

C-1 200 m

7 Katarzyna Kozakiewicz (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo) 55.209

K-1 500 m

6 Marta Witkowska (ZKS Olimpia Elbląg) 2.00.387

9 Kinga Julia Jankowska (KS Baza Mrągowo) 2.05.204

K-2 500 m

6 Kinga Julia Jankowska/Natalia Koiszewska (KS Baza Mrągowo) 1.56.444

Mężczyźni

K-2 200 m

9 Tomasz Mikołajewicz/Michał Szram (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo) 37.678

C-1 200 m

1 Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) 40.830

18 Wiktor Zaręba (ZKS Olimpia Elbląg) 48.387

K-4 500 m

9 Plastex KSC Olsztyn (Jakub Piotrowski, Mateusz Marcinkowski, Kornel Czubak, Jakub Horba) 1.32.237

K-1 1000 m

15 Paweł Orlikowski (KS Sokół Ostróda) 4.13.804

16 Mateusz Marcinkowski (Plastex KSC Olsztyn) 4.14.102

K-4 1000 m

8 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo (Tomasz Mikołajewicz, Adrian Szram, Michał Szram, Stanisław Wałach) 4.00.318

C-1 1000 m

6 Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) 4.22.370

Klasyfikacja klubowa

1 KS AZS AWF Poznań 100

2 CWZS Zawisza Bydgoszcz 88

3 KS Posnania Poznań 65

4 Enea Energetyk Poznań 64

5 AZS Politechniki Opolskiej 56

6 KS AZS AWF Katowice 42

.............

14 OKSW Olsztyn 14

19 KS Baza Mrągowo 7

21 UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 6

28 ZKS Olimpia Elbląg 3

31 Plastex KSC Olsztyn 1

38480226 1087968771355147 3789905650528550912 n

Mistrzostwa Polski młodzików

K-1 2 km dziewcząt (2004)

25 Maja Gliszczyńska (KS Baza Mrągowo) 11.20.976

C-1 2 km dziewczat (2004)

1 Alicja Drzewicka (OKSW Olsztyn) 11.41.745

2 Oliwia Kordalska (UPKS Poncio 2010 Lidzbark) 11.52.109

K-1 2 km dziewcząt (2005)

4 Anna Jesiołowska (KS Baza Mrągowo) 10.23.215

13 Zuzanna Wojciechowska (UKS Koszałek Opałek Węgorzewo) 11.07.326

C-1 2 km dziewcząt (2005)

1 Kamila Kudyba (OKSW Olsztyn) 11.56.974

C-2 2 km dziewcząt (2004/05)

1 Alicja Drzewicka/Kamila Kudyba (OKSW Olsztyn) 12.02.070

3 Klara Bielawska/Julia Szydt (PKS Korona Elbląg) 15.21.266

38420922 1087008884784469 2585148202806149120 n

K-1 2 km chłopców (2004)

22 Sebastian Głowacki (PKS Korona Elbląg) 10.26.284

26 Aleksander Filipiak (Plastex KSC Olsztyn) 10.34.616

K-2 2 km chłopców (2004)

4 Jakub Banaś/Adam Stefański (PKS Korona Elbląg) 8.20.507

C-1 2 km chłopców (2004)

14 Szymon Adamiuk (OKSW Olsztyn) 12.04.817

15 Milan Kasprowicz (OKSW Olsztyn) 12.09.213

C-2 2 km chłopców (2004)

11 Szymon Adamiuk/Milan Kasprowicz (OKSW Olsztyn) 11.19.898

K-1 2 km chłopców (2005)

13 Wojciech Wesołowski (KS Baza Mrągowo) 10,21.303

17 Jakub Łyczkowski (ZKS Olimpia Elbląg) 10.37.626

24 Kacper Rudkowski (KS Baza Mrągowo) 11.20.856

29 Piotr Kempiński (PKS Korona Elbląg) 11.50.554

K-2 2 km chłopców (2005)

3 Kacper Rudkowski/Wojciech Wesołowski (KS Baza Mrągowo) 9.07.987

11 Bartosz Aleksandrowicz/Cyprian Tocha (ZKS Olimpia Elbląg) 10.08.424

C-1 2 km chłopców (2005

13 Nikodem Stańczewski (PKS Korona Elbląg) 17.41.312

K-4 2 km chłopców (2004/05)

13 Olimpia Elbląg (Bartosz Aleksandrowicz, Jakub Łyczkowski, Jakub Orzech, Cyprian Tocha) – 9.22.472

C-4 2 km chłopców (2004/05)

4 UPKS Poncio 2010 Lidzbark (Radosław Sobieski, Paweł Szczypułkowski, Kuba Kamiński, Kacper Blank) 20.15.568

38492595 1087968811355143 2746129031668695040 n

Klasyfikacja klubowa

1 KS Posnania Poznań 86

2 KKS Nowa Sól 59

3 KS AZS AWF Poznań 54

4 CWZS Zawisza Bydgoszcz 45

5 WTS Astoria Bydgoszcz 42

6 UMKS Zryw Wolsztyn 41

.....................

13 OKSW Olsztyn 20

17 UPKS Poncio 2010 Lidzbark 14

19 KS Baza Mrągowo 13

26 PKS Korona Elblag 8

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn