MP weteranów Wałcz 2018 – Z wodą się nie rozstają, a pływają jak za dawnych lat

W weekend (8/9 września) w Wałczu odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Weteranów   Kajakarstwa w sprincie .W sumie startowało 160 zawodników z 41 klubów .Wyścigi o   tytuły czempionatu kraju odbywały się na dystansach:1000 m i 200 m .Z dużym powodzeniem wystąpili reprezentanci Olsztyna i Elbląga.

Ekipę Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych reprezentowało pięciu zawodników W sumie zdobyli 8 medali: 3 złote, 3 srebrne i 2brązowe } .

K - 2 1000 m Kat. 60-64 - Rek Tadeusz / Gulak Jarosław

K - 4 200 m Kat. 50-54 - Adamiuk Andrzej / Gulak Bogusław / Gulak Jarosław / Kokoryn Adam

Bązowe medale

C – 1 1000 m Kat. 60-64 Gryckiewicz Leszek

K – 4 1000 m Kat. 50-54 Adamiuk Andrzej / Gulak Bogusław / Gulak Jarosław / Kokoryn Adam

IV miejsce

K – 1 1000 m Kat. 50-54 Adamiuk Andrzej

K – 2 200 m Kat. 50-54 Adamiuk Andrzej / Gulak Bogusław

W MP weteranów startowali też mastersi Olimpii Elbląg. Pojechała dziesiątka – czytamy na facebooku klubowym . Wszyscy zdobyli złoto w swojej kategorii wiekowej ! Kanadyjkarze Adam Dombrowski i Adam Figurski oraz kajakarki i kajakarze: Jadwiga Nienałtowska, Katarzyna Majewska, Iwona Kreczman, Aneta Bartnicka, Krzysztof Wojewoda, Ryszard Białkowski, Mirosław Kreczman, Tadeusz Wieprzkowski. Wśród startujących byli uczestnicy olimpiad , mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata a mimo to w niektórych biegach naszym zawodnikom udało się zostawić ich za sobą. Warto jeszcze chyba dodać na zakończenie, że Olimpia zajęła w ogólnej punktacji 4 miejsce !