Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2018 – Pokaźne żniwo Warmii i Mazur

Fot.oksw canoe team facebook

W sobotę (8 września) w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel w Olsztynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie (strefa C). Startowali zawodnicy 15 klubów z czterech województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Gospodarze jako okręg zdobyli 17 medali: 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych.

Uczestnicy regat rywalizowali we wszystkich konkurencjach na dystansie 2000 metrów. Złote medale dla Warmii i Mazur zdobyli: wśród chłopców w c-1 Szymon Adamiuk (OKSW Olsztyn), w c-2 Szymon Adamiuk i Milan Kasprowicz (OKSW Olsztyn), w k-4 Korona Elbląg w składzie: Adam Stefański, Jakub Banaś, Sebastian Głowacki, Piotr Kampiński, a wśród dziewcząt w k-1: Zuzanna Wojciechowska (Koszałek Opałek Węgorzewo), w c-1 Kamila Kudyba i w c-2 Alicja Drzewicka i Kamila Kudyba.

W najliczniej obsadzonej konkurencji k-1 młodzików (aż 32 zawodników) na podium znaleźli się goście, a w dziesiątce znaleźli się: Michał Matwiejczuk (Koszałek Opałek), Grzegorz Matczyński i Aleksander Filipiak (obaj Kayak Sport Club Olsztyn) oraz Sebastian Głowacki (Korona Elbląg).

Według nieoficjalnych obliczeń w punktacji województw zwyciężyła ekipa Warmii i Mazur, a klubowo wygrała Korona Elbląg przed Spartą Augustów i Koszałkiem Opałkiem Węgorzewo.

Fot. Janusz Milewski

Wyniki

Młodziczki

K1 2000 metrów

1 WOJCIECHOWSKA ZUZANNA 05 Uczniowski Klub Sportowy ”Koszałek Opałek” Węgorzewo WARM-MAZ 9.22.13

2 DĄBROWSKA ALEKSANDRA 05 Uczniowski Klub Sportowy „Dojlidy” Białystok PODLASKIE 9.24.31

3 ZIMOCH DOMINIKA 06 Uczniowski Klub Sportowy „Dojlidy” Białystok PODLASKIE 9.44.42

........................

4 GLISZCZYŃSKA MAJA 04 Klub Sportowy „Baza Mrągowo” WARM-MAZ 13.44.45

C-1 2000 metrów

1 KUDYBA KAMILA 05 Olsztyński Klub Sportów Wodnych Warm – Maz 11.58.45

2 DRZEWICKA ALICJA 04 Olsztyński Klub Sportów Wodnych Warm – Maz 12.24.43

3 KORDALSKA OLIWIA 04 Uczniowski Piłkarski Klub Sportowy „Poncio-2010” Lidzbark Warm – Maz 13.40.07

K2 2000 metrów

1 DABROWSKA ALEKSANDRA 05 /ZIMOCH DOMINIKA 06   Uczniowski Klub Sportowy „Dojlidy” Białystok PODLASKIE 8.49,80

2 KUMOR ALICJA 06 /WOJCIECHOWSKA ZUZANNA 05   Uczniowski Klub Sportowy ”Koszałek Opałek” Węgorzewo WARM-MAZ 9.03.99

3 GLISZCZYŃSKA MAJA 04 /JESIOŁOWSKA ANNA 05   Klub Sportowy „Baza Mrągowo” WARM-MAZ 9.06.52

4 KOT JULIA 06/BANAŚ IGA 06   Zakładowy Klub Sportowy „Olimpia Elbląg” WARM-MAZ 10.57.88

C2 2000 metrów

1 DRZEWICKA ALICJA 04 /KUDYBA KAMILA 05   Olsztyński Klub Sportów Wodnych 11,01,19

2 BIELAWSKA KLARA 04/ SZMIDT JULIA 04   Parafialny Klub Sportowy „Korona” Elbląg 12,18,81

3 STANISZEWSKA SYLWIA 06/ ŻDANUK MAGDALENA 06   Spółdzielczy Klub Sportowy „Cresowia” 14,53,35

Młodzicy

K1 2000 metrów

1 TROCHIM GRZEGORZ 05 Augustowski Klub Sportowy „Sparta” PODLASKIE 8.01.60

2 SIWIŃSKI MIKOŁAJ 04 Klub Sportowy „Spójnia – Warszawa” MAZOWIECKIE 8.02.86

3 DUBNICKI KACPER 04   Augustowski Klub Sportowy „Sparta” PODLASKIE 8.13.30

............................

6 MATWIEJCZUK MICHAŁ 06 Uczniowski Klub Sportowy ”Koszałek Opałek” Węgorzewo WARM-MAZ 8.32.76

7 MATCZYŃSKI GRZEGORZ 05 Kayak Sport Club Olsztyn WARM-MAZ 8.34.53

8 FILIPIAK ALEKSANDER 04 Kayak Sport Club Olsztyn WARM-MAZ 8.40.12

10 GŁOWACKI SEBASTIAN 04 Parafialny Klub Sportowy „Korona” Elbląg WARM-MAZ 9.02.72

14 KOT MIKOŁAJ 06 Zakładowy Klub Sportowy „Olimpia Elbląg” WARM-MAZ 9.21.65

15 RUDKOWSKI KACPER 05  Klub Sportowy „Baza Mrągowo” WARM-MAZ 9.28.40

16 RADZIŃSKI MACIEJ 05 Kayak Sport Club Olsztyn WARM-MAZ 9.33.17

17 ORZECH JAKUB 04   Zakładowy Klub Sportowy „Olimpia Elbląg” WARM-MAZ 9.37.58

18 JĘDRZEJEWSKI MATEUSZ 04   Klub Sportowy „Sokół” Ostróda WARM-MAZ 9.38.48

21 CHARUN OLIVIER 04 Kayak Sport Club Olsztyn WARM-MAZ 10.15.36

24 DOLAT PIOTR 04   Kayak Sport Club Olsztyn WARM-MAZ 10.41.22

26 ZELWER GRZEGORZ 04 Kayak Sport Club Olsztyn WARM-MAZ 11.08.46

27 GĄSIOROWSKI IGOR 05 Kayak Sport Club Olsztyn WARM-MAZ 11.36.12

29 GAJEWSKI ADAM 05 Klub Sportowy „Sokół” Ostróda WARM-MAZ 12.11.93

C1 2000 metrów

1 ADAMIUK SZYMON 04 Olsztyński Klub Sportów Wodnych WARM-MAZ 11.16.76

2 KASPROWICZ MILAN 04 Olsztyński Klub Sportów Wodnych WARM-MAZ 11.17.35

3 SUPRUN MACIEK 06 Uczniowski Klub Sportowy „Dojlidy” Białystok PODLASKIE 12.49.16

..............................

4 STAŃCZEWSKI NIKODEM 05 Parafialny Klub Sportowy „Korona” Elbląg WARM-MAZ 13.38.86

5 KIEŁCZEWSKI SZYMON 05 Parafialny Klub Sportowy „Korona” Elbląg WARM-MAZ 14.09.22

9 KAMIŃSKI JAKUB 05 Uczniowski Piłkarski Klub Sportowy „Poncio-2010” Lidzbark WARM-MAZ 21.35.16

K2 2000 metrów

1 POLKOWSKI WOJCIECH 04 /DUBNICKI KACPER 04 Augustowski Klub Sportowy „Sparta” PODLASKIE 7.35.29

2 KOT MIKOŁAJ 06 /ŁYCZKOWSKI JAKUB 05   Zakładowy Klub Sportowy „Olimpia Elbląg” WARM- MAZ 8.21.30

3 MIŃCZUK JAKUB 06 /MATWIEJCZYK MICHAŁ06   Uczniowski Klub Sportowy ”Koszałek Opałek” Węgorzewo WARM- MAZ 8.30.29

4 TOCHA CYPRIAN 05/ ALEKSANDROWICZ BARTOSZ 05 Zakładowy Klub Sportowy „Olimpia Elbląg” WARM- MAZ 8.38.80

C2 2000 metrów

1 ADAMIUK SZYMON 04 /KASPROWICZ MILAN 04   Olsztyński Klub Sportów Wodnych WARM-MAZ 11.16.03

2 STAŃCZEWSKI NIKODEM 05/KIEŁCZEWSKI SZYMON 05 Parafialny Klub Sportowy „Korona” Elbląg WARM-MAZ 11.48.62

3 KRECZMAN HUBERT 06 /STASIEŁOWICZ PATRYK 06 Parafialny Klub Sportowy „Korona” Elbląg WARM-MAZ 13.02.44

K4 2000 metrów

1 PARAFIALNY KLUB SPORTOWY „KORONA” ELBLĄG (STEFAŃSKI ADAM 04, BANAŚ JAKUB 04, GŁOWACKI SEBASTIAN 04, KAMPIŃSKI PIOTR 05) 7,22,8

2 AUGUSTOWSKI KLUB SPORTOWY „SPARTA” AUGUSTÓW 7,46,3

3 KAYAK SPORT CLUB OLSZTYN (FILIPIAK ALEKSANDER 04, MATCZYŃSKI GRZEGORZ 05, RADZIŃSKI MACIEJ 04, GĄSIOROWSKI IGOR 05) 7,49,0

......................

4 ZAKŁADOWY KLUB SPORTOWY „ OLIMPIA ELBLĄG” (TOCHA CYPRIAN 05, ALEKSANDROWICZ BARTOSZ 05, ŁYCZKOWSKI JAKUB 05, ORZECH JAKUB 04 ) 8,00,8

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn