Mistrzostwa Województwa Węgorzewo 2018 – Sprinterskie rozstrzygnięcia, drużynowo najlepszy KSC Olsztyn

Fot. ksc olsztyn facebook

W Węgorzewie odbyły się w sobotę (15 września) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kajakarstwie. Startowało siedem klubów regionu, przybyli też zawodnicy sekcji podlaskich: Dojlidy Białystok i Sparty Augustów. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 200 metrów w jedynkach i dwójkach. Najwięcej punktów zebrali kajakarze KSC Olsztyn przed Dojlidami i gospodarzami.

Oczywiście mistrzostwa województwa nie mają już takiej rangi i rozmachu jak przed laty, kiedy startowało znacznie więcej uczestników, a finały poprzedzane były eliminacjami. Świat się zmienia. Kajakarstwo, gdzie na wynik pracuje się bardzo ciężko, nie są już tak popularne. Ale dobrze się stało, że impreza jest kontynuowana, bo przecież medal mistrzostw województwa też ma swoja wartość.

Wyniki

k-1 200 metrów seniorów

1 Michał Zwoliński KSC Olsztyn

2 Adam Wysocki Sparta Augustów

3 Marcin Garbacz Sparta Augustów

4 Kornel Czubak KSC Olsztyn

5 Paweł Orlikowski Sokół Ostróda

6 Adrian Szram Koszałek Opałek Węgorzewo

7 Marek Milewski KSC Olsztyn

k-2 200 metrów juniorów

1 Jakub Ostrowski/Patryk Zych KSC Olsztyn

2 Jakub Piotrowski/Jakub Horba KSC Olsztyn

3 Natan Marcinkowski/Patryk Brakowiecki KSC Olsztyn

c-1 200 metrów juniorów młodszych

1 Michał Szjdek OKSW Olsztyn

2 Patryk Szram Koszałek Opałek Węgorzewo

3 Łukasz Tomaszuk Dojlidy Białystok

4 Tymoteusz Głuch Koszałek Opałek Węgorzewo

5 Paweł Wiśniewski OKSW Olsztyn

6 Bartosz Walnicki Koszałek Opałek Węgorzewo

7 Hubert Świstak Dojlidy Białystok

k-1 200 metrów juniorek młodszych

1 Paulina Paździorko KSC Olsztyn

2 Alicja Szymborska Dojlidy Białystok

3 Julia Piekarska Dojlidy Białystok

4 Natalia Koiszewska Baza Mrągowo

5 Anna Werner KSC Olsztyn

6 Julia Zajkowska Dojlidy Białystok

Fot. KSC Olsztyn facebook

k-2 200 metrów młodzików

1 Wojciech Polkowski/Kacper Dubnicki Sparta Augustów

2 Aleksander Filipiak/Grzegorz matczyński KSC Olsztyn

3 Oliwier Charun/Wiktor Abramowski KSC Olsztyn

4 Jakub Barczewski/Paweł Rutkowski Sparta Augustów

5 Maciej Radziński/Igor Gąsiorowski KSC Olsztyn

c-1 200 metrów młodziczek

1 Kamila Kudyba OKSW Olsztyn

2 Alicja Drzewicka OKSW Olsztyn

3 Klara Bielawska Korona Elbląg

4 Julia Szmidt Korona Elbląg

k-1 200 metrów młodziczek

1 Zuzanna Wojciechowska Koszałek Opałek Węgorzewo

2 Aleksandra Dąbrowska Dojlidy Białystok

3 Maja Gliszczyńska Baza Mrągowo

4 Aleksandra Jakubowska Olimpia Elbląg

5 Amelia Górka Olimpia Elbląg

6 Julia Staniszewska Dojlidy Białystok

k-1 200 metrów chłopców

1 Michał Matwiejczyk Koszałek Opałek Węgorzewo

2 Mikołaj Kot Olimpia Elbląg

3 Jakub Hińczuk Koszałek Opałek Węgorzewo

4 Nicollo Rossi KoszałekOpałek Węgorzewo

5 Michał Kłys Baza Mrągowo

6 Dawid Roszko Sparta Augustów

7 Igor Hrynkowski KSC Olsztyn

8 Cyprian jadłowski Sparta Augustów

9 Dominik Dulko Olimpia Elbląg

10 Grzegorz Jakubowski Koszałek Opałek Węgorzewo

k-2 200 metrów seniorów

1 Adam Wysocki/Marcin Garbacz Sparta Augustów

2 Kornel czubak/Michał Zwoliński KSC Olsztyn

3 Mateusz Marcinkowski/Grzegorz Łabędzki KSC Olsztyn

4 Jakub Koziełło/Paweł Orlikowski Sokół Ostróda

5 Jakub Jodko/Michał Szram Koszałek Opałek Węgorzewo

k-2 200 metrów dziewcząt

1 Natalia Skowrońska/Aleksandra Nebelska Sparta Augustów

2 Karolina Soubut/Dominika Zimnoch Dojlidy Białystok

3 Wiktoria Wysocka/Pola Deptuła Baza Mrągowo

k-1 200 metrów juniorów młodszych

1 Adam Witkowski Olimpia Elbląg

2 Mikołaj Walulik Sparta Augustów

3 Łukasz Barszczewski Sparta Augustów

4 Paweł Krause Olimpia Elbląg

5 Gabriel Gładykowski Olimpia Elbląg

6 Kamil Kustra KSC Olsztyn

7 Stanisław Wałach Koszałek Opałek Węgorzewo

8 Bartosz Grablewski KSC Olsztyn

9 Szymon Wolski KSC Olsztyn

10 Łukasz Paździorko KSC Olsztyn

c-1 200 metrów młodzików

1 Maciej Suprun Dojlidy Białystok

2 Maciej Danilczuk Dojlidy Białystok

3 Szymon Adamiuk OKSW Olsztyn

4 Nikodem Stańczewski Korona Elbląg

5 Jakub Świderski Dojlidy Białystok

k-1 200 metrów juniorek

1 Marta Witkowska Olimpia Elbląg

2 Faustyna Skorupa Sparta Augustów

3 Aleksandra Twardowska Sparta Augustów

4 Katarzyna Kozakiewicz Koszałek Opałek Węgorzewo

k2 200 metrów juniorów młodszych

1 Paulina Paździorko/Anna Werner KSC Olsztyn

2 Natalia Koiszewska/Maja Gliszczyńska Baza Mrągowo

3 Ola Dąbrowska/Julia Piekarska Dojlidy Białystok

c-2 200 metrów juniorów młodszych

1 Tymoteusz Głuch/Patryk Szram Koszałek Opałek Węgorzewo

2 Michał Szajdek/Paweł Wiśniewski OKSW Olsztyn

3 Łukasz Tomaszuk/Hubert Świstak Dojlidy Białystok

k-2 200 metrów chłopców

1 Michał Matwiejczyk/Jakub Mińczuk Koszałek Opałek Węgorzewo

2 Mikołaj Kot/Mikołaj Dulko Olimpia Elblag

3 Michał Dziemitko/Dawid Roszko Sparta Augustów

4 Michał Kłys/Damian zawistowski Baza Mrągowo

5 Nicoll Rossi/Grzegorz Jakubczyk Koszałek Opałek Węgorzewo

k1 200 metrów kajak-polo chłopców

1 Marcin Matwiejczyk Koszałek Opałek Węgorzewo

2 Bartosz Bachora Baza Mrągowo

3 Piotr Stasiewicz KSC Olsztyn

4 Filip Tudkowski Baza Mrągowo

k1 200 metrów kajak-polo dziewcząt

1 Emilia Gaworowska

2 Ola Grochowska

3 Julia Paradowska

k-1 200 metrów młodzików

1 Adam Stefański Olimpia Elbląg

2 Grzegorz Trochin Sparta Augustów

3 Kacper Dubnicki Sparta Augustów

4 Wojciech Polkowski Sparta Augustów

5 Grzegorz Matczyński KSC Olsztyn

6 Maciej Radziński KSC Olsztyn

7 Mateusz Jędrzejewski Sokół Ostróda

8 Aleksander Filipiak KSC Olsztyn

9 Sebastian Głowacki Korona Elbląg

c-2 200 metrów młodzików

1 Maciej Suprun//Maciej Danilczuk Dojlidy Białystok

2 Hubert Kreczman/Patryk Stasiełowicz Korona Elbląg

3 Nikodem Stańczewski/Szymon Kiełczewski Korona Elbląg

k-2 200 metrów młodziczek

1 Zuzanna Wojciechowska/Alicja Kumor Koszałek Opałek Węgorzewo

2 Aleksandra Dąbrowska/Julia Staniszewska Dijlidy Białystok

3 Aleksandra Jakubowska/Amelia Górka Olimpia Elbląg

k-1 200 metrów dziewcząt

1 Julia Kot Olimpia Elbląg

2 Alicja Kumor Koszałek Opałek Węgorzewo

3 Aleksandra Nebelska Sparta Augustów

4 Wiktoria Wysocka Baza Mrągowo

5 Pola Deptuła Baza Mrągowo

6 Natalia Skorońska Sparta Augustów

7 Natalia Pohańska Sparta Augustów

8 Dominika Kolęda Sparta Augustów

9 Milena Krzyszkowska Baza mrągowo

10 Natalia Barcińska

c-1 200 metrów chłopców

1 Hubert Kreczman Korona Elblag

2 Wojciech Świderski Dojlidy Białystok

3 Patryk Stasiełowicz Korona Elbląg

4 Grzegorz Świstak Dojlidy Białystok

5 Stanisław Świstak Dojlidy Białystok

6 Piotr Matoszko Dojlidy Białystok

7 Bartosz Nowak Dojlidy Białystok

c-1 200 metrów juniorów

1 Marcin Kopczyński Sokół Ostróda

2 Wiktor Zaręba Olimpia Elbląg

3 Józef Głuch Olimpia Elbląg

c-1 200 metrów juniorek

1 Julia Walczak OKSW Olsztyn

2 Katarzyna Kozakiewicz Koszałek Opałek Węgorzewo

3 Maja Szajdek OKSW Olsztyn

4 Wiktoria Dąbrowska Dojlidy Białystok

k-2 200 metrów juniorów młodszych

1 Adam Witkowski/Gabriel Gładykowski Olimpia Elbląg

2 Mikolaj Walulik/Łukasz Barszczewski Sparta Augustów

3 Łukasz Paździorko/Bartosz Krawczyk KSC Olsztyn

4 Szymon Wolski/Bartosz Grablewski KSC Olsztyn

5 Filip Charun/Kamil Kustra KSC Olsztyn

6 Jakub Majkrzak/Paweł Krause Olimpia Elblag

7 Stanisław Wałach/Jakub Jodko Koszałek Opałek Węgorzewo

k-1 200 metrów juniorów

1 Jakub Horna KSC Olsztyn

2 Jakub Piotrowski KSC Olsztyn

3 Patryk Zych KSC Olsztyn

4 Jakub Ostrowski KSC Olsztyn

5 Patryk Brakowiecki KSC Olsztyn

6 Mateusz Minda KSC Olsztyn

7 Natan Marcinkowski KSC Olsztyn

c-2 200 metrów juniorek/młodziczek

1 Maja Szajadek/Julia Walczak OKSW Olsztyn

2 Alicja Drzewicka/Kamila Kudyba OKSW Olsztyn

3 Klara Bielawska/Julia Szmidt Korona Elbląg

Fot. olimpia elbląg facebook

Klasyfikacja drużynowa

1 KSC Olsztyn 198 pkt.

2 Dojlidy Białystok 135 pkt.

3 Koszałek Opałek Węgorzewo 113 pkt.

4 Sparta Augustów 98 pkt.

5 Olimpia Elbląg 94 pkt.

6 OKSW Olsztyn 64 pkt.

7 Korona Elbląg 60 pkt.

8 Baza Mrągowo 54 pkt.

9 Sokół Ostróda 32 pkt.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn