MP Młodzików i Młodzieżowe MP Poznań 2019 – Koszałek rewelacją, dwa tytuły Michała Matwiejczyka, Kamila Kudyba (OKSW) też złota

Fot. koszałek opałek węgorzewo facebook

W Poznaniu odbyły się 19 i 20 lipca Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Młodsi uczestnicy rywalizowali na dystansie 2000 metrów w rocznikach 2005 i 2006. Zdobyliśmy 3 złote i 3 brązowe krążki. Podwójnym mistrzem kraju został Michał Matwiejczyk (Koszałek Opałek Węgorzewo): solo i w duecie z Jakubem Mińczukiem (rocznik 2006). Złoty medal wywalczyła też kanadyjkarka OKSW Kamila Kudyba. (rocznik 2005)

Brązowe krążki zdobyli: w c-2 (rocznik 2006) Hubert Kreczman/Patryk Stasiełowicz (Korona Elbląg), w c-2 (rocznik 2005) Piotr Kampiński/Nikodem Stańczewski (Korona Elbląg) oraz w k-4 Olimpia Elbląg w składzie: Bartosz Aleksandrowicz, Damian Kwiatkowski, Jakub Łyczkowski, Cyprian Tocha). W klasyfikacji zespołowej Koszałek Opałek na bardzo wysokim siódmym miejscu.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyliśmy dwa srebrne medale. W k-2 500 metrów drugie miejsce zajęły: Kinga Jankowska i Marta Witkowska (Olimpia Elbląg), a w c-2 500 m Maja Szajdek i Julia Walczak (OKSW Olsztyn).

Mistrzostwa Polski Młodzików

k-1 2000 metrów młodziczek (2006)

5 Alicja KUMOR 06-08-03 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo 9:50.729

13 Julia KOT 06-09-26 ZKS Olimpia Elbląg 10:25.163

K-1 2000 metrów młodzików (2006)

1 Michał MATWIEJCZYK 06-05-23 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo 8:40.606

9 Jakub MIŃCZUK 06-03-14 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo 9:24.701

15 Mikołaj KOT 06-09-26 ZKS Olimpia Elbląg 9:51.551

K-2 2000 metrów młodzików (2006)

1 MATWIEJCZYK Michał - MIŃCZUK Jakub UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo 8:35.420

c-1 2000 metrów młodzików (2006)

8 Hubert KRECZMAN 06-09-04 PKS Korona Elbląg 13:11.543

10 Jan BRYKALSKI 06-02-14 PKS Korona Elbląg 15:39.282

c-2 2000 metrów młodzików (2006)

3 KRECZMAN Hubert - STASIEŁOWICZ Patryk PKS Korona Elbląg 11:09.338

K-1 2000 metrów młodziczek (2005)

9 Zuzanna WOJCIECHOWSKA 05-07-27 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo 9:55.167

c-1 2000 metrów młodziczek (2005)

1 Kamila KUDYBA 05-02-02 OKSW Olsztyn 11:19.243

K-1 2000 metrów młodzików (2005)

15 Cyprian TOCHA 05-10-19 ZKS Olimpia Elbląg 9:16.667

K-2 2000 metrów młodzików (2005)

6 KWIATKOWSKI Damian -ŁYCZKOWSKI Jakub ZKS Olimpia Elbląg 8:12.330

19 ALEKSANDROWICZ Bartosz - RÓŻALSKI Szymon ZKS Olimpia Elbląg 8:59.985

c-2 2000 metrów młodzików (2005)

3 KAMPIŃSKI Piotr - STAŃCZEWSKI Nikodem PKS Korona Elbląg 11:19.623

1 BLANK Kacper - KOCHOWICZ Kamil UPKS Poncio 2010 12:14.523

k-4 2000 metrów młodzików

3 ZKS Olimpia Elbląg (ALEKSANDROWICZ Bartosz, KWIATKOWSKI Damian, ŁYCZKOWSKI Jakub, TOCHA Cyprian) 7:31.607

c-4 2000metrów młodzików

4 PKS Korona Elbląg (KAMPIŃSKI Piotr, KIEŁCZEWSKI Szymon, STAŃCZEWSKI Nikodem, STASIEŁOWICZ Patryk) 9:48.150

6 UPKS Poncio 2010 Lidzbark (BLANK Kacper , KOCHOWICZ Kamil, TWARDOWSKI Aleksander, MARGASZEWSKI Wiktor) 14:30.450

Punktacja klubowa młodzicy 

1 KKS Nowa Sól 83.0

2 KS Posnania Poznań  82.0

3 KS Warta Poznań  73.0

4 CWZS Zawisza Bydgoszcz  59.0

5 KS GPower Gorzów  37.0

6 KS AZS-AWF Poznań  33.0

7 UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo  27.0

8 UKS Kopernik Bydgoszcz  25.0

9 MOSM Tychy  25.0

10 UKS Olimpijczyk Nowe Chechło  22.0

..................................................

11 PKS Korona Elbląg  22.0

20 ZKS Olimpia Elbląg  11.0

22 UPKS Poncio 2010  10.0

23 OKSW Olsztyn 10.0

Fot. koszałek opałek węgorzewo facebook

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

k-1 200 metrów kobiet

8 Kinga JANKOWSKA 99-09-04 ZKS Olimpia Elbląg 43.368

K-1 500 metrów kobiet

7 Marta WITKOWSKA 99-05-19 ZKS Olimpia Elbląg 1:57.488

K-2 500 metrów kobiet

2 JANKOWSKA Kinga - WITKOWSKA Marta ZKS Olimpia Elbląg 1:47.209

c-1 200 metrów kobiet

5 Julia WALCZAK 00-10-07 OKSW Olsztyn 50.647

c-2 500 metrów kobiet

2 SZAJDEK Maja WALCZAK Julia OKSW Olsztyn 2:07.808

K-1 1000 metrów mężczyzn

11 Jakub HORBA 01-07-06 KSC Olsztyn 3:51.862

K-4 500 metrów mężczyzn

9 KSC Olsztyn (HORBA Jakub , WERNER Adam, ZYCH Patryk, CZUBAK Kornel) 1:36.967

Punktacja klubowa U23

1KS Posnania Poznań  106.0

2 CWZS Zawisza Bydgoszcz  88.0

3 KS AZS-AWF Poznań  86.0

4 KS Energetyk Poznań  77.0

5 KU AZS-AWF Politechnika Opole  63.0

6 KST Włókniarz Chełmża  24.0

…..................................

14 ZKS Olimpia Elbląg  13.0

15 OKSW Olsztyn  13.0

27 KSC Olsztyn 1 1.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn