ICF Canoe Sprint Junior & Under 23 World Championships Pitesti 2019 – Julia Walczak czwarta w finale A c-2 500 m, sukces i trochę żalu

Fot. oksw facebook

W rumuńskiej miejscowości Pitesti zakończyły się 4 sierpnia  Mistrzostwa Świata juniorów i młodzieżowców (U23) w kajakarstwie. W reprezentacji Polski występowała dwójka z okręgu warmińsko-mazurskiego: Julia Walczak ( OKSW) w U23 i junior Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg). Oboje wygrali finały B, co na pewno osłodziło małe rozczarowania. Julia wystapiła z Sylwią Szczerbińska w finale A c-500 m i była czwarta. Sukces i trochę żalu.

Wyścigi eliminacyjne Julii Walczak (c-1 500 m) i Przemka Rojka (k-2 1000 m, partnerem jest Wojciech Pilarz) był tradycyjnie rozgrzewką i małym rozpoznaniem sił. Walka rozgorzała w półfinałach. Elblążanin z kolegą musieli zajął miejsce w czołowej trójce by osiągnąć cel – awans do finału A. Zabrakło niewiele. Stracili do trzecich na celowniku Hiszpanów 59 setnych sekundy a drugich Argentyńczyków, niespełna osiem dziesiątych sekundy. Czwarta lokata uprawnia do udziału tylko w finale B ( miejsca 10/18). W identycznej sytuacji znalazła się Julia Walczak. Też do końca walczyła zacięcie o awans i zabrakło jej niespełna pięć dziesiątych sekundy. Szkoda,może  że uda się w c-2 500 m.

Przemysław Rojek i Wojciech Pilarz wygrali finał B k-2 500 m i w mistrzostwach świata zostaną sklasyfikowani na 10 miejscu. Julia Walczak też okazała sie najlepsza w swoim finale i zamnkęła dziesiątkę uczestniczek tej konkurencji. Julia Walczak startowała jeszcze w dwójce na 500 metrów. W eliminacjach popłynęła bardzo dobrze i zajmując trzecie miejsce awansowała bezpośrednio do finału A. Tu też polska dwójka walczyła wspaniale i była o krok od podium. Biało-czerwone zajęły czwarte miejsce, co na pewno jest dużym sukcesem, ale gdy do podium brakuje rak niewiele, żal pozostaje.

U23 – Julia Walczak (OKSW Olsztyn)

c-1 500 metrów

Eliminacje

1 Daria KHARCHENKO Rosja 2:13.175 FA

2 Svetlana USSOVA Kazachstan +1.100 SF

3 Julia WALCZAK Polska +3.863 SF

4 Julia ESPINOSA Hiszpania +10.223 SF

5 Ming Yu LAW Hongkong +11.586 SF

6 Lucero MENDOZA Meksyk +17.683 SF

7 Nedra TRABELSI Tunezja +20.134 SF

Półfinał

1 Mariami KERDIKASHVILI Gruzja 2:20.977 FA

2 Orasa THIANGKATHOK Tajlandia +1.673 FA

3 Emily HEWITT Wielka Brytania +3.920 FA

4 Julia WALCZAK Polska +4.390 FB

5 Valeriia TERETA Ukraina +7.311 FB

6 Julia ESPINOSA Hiszpania +13.924 FB

7 Lucero MENDOZA Meksyk +16.614 FB

8 Ana RODRIGUES Portugalia+18.896

Finał B

1 Julia WALCZAK Polska 2:22.632

2 Julija GUTOVA Łotwa +0.260

3 Valeriia TERETA Ukraina +0.590

4 Adina CALE Rumunia +4.050

5 Julia ESPINOSA Hiszpania +6.273

6 Ming yu LAW Hongkong +8.416

7 Lucero MENDOZA Meksyk +10.103

8 Oulimata FALL Senegal +11.808

9 Nedra TRABELSI Tunezja +22.570

c-2 500 metrów

Eliminacje

1 Dilnoza RAKHMATOVA/Nulufar ZOKIROVA Uzbekistan 2:19.333 FA

2 Eugenie DORANGE/Flore CAUPAIN Francja +0.745 FA

3 Sylwia SZCZERBINSKA/Julia WALCZAK Polska +1.815 FA

4 Olha KRYKUN/Olena TSYHANKOVA Ukraina +9.496 SF

5 Celina SANDAU/Sophie KOCH Niemcy +11.608 SF

6 Bethany GILL/Anna PALMER Wielka Brytania +11.838 SF

7 Marcia FARIA/Ana RODRIGUES Portugalia +31.622 SF

Finał A

1 Kseniia KURACH/Daria KHARCHENKO Rosja 2:05.266

2 Dilnoza RAKHMATOVA/Nulufar ZOKIROVA Uzbekistan +0.778

3 Zsofia KISBAN/Giada BRAGATO Węgry +1.940

4 Sylwia SZCZERBINSKA/Julia WALCZAK Polska +2.798

5 Daryna SALANENKA/Irina VIKHRUK Białoruś +4.204

6 Eugenie DORANGE/Flore CAUPAIN Francja 0 +4.334

7 Daniela COCIU/Maria OLARASU Mołdawia +5.898

8 Ying WANG/Tingting LI Chiny +6.518

9 Olha KRYKUN/Olena TSYHANKOVA Ukraina +8.102

Junior – Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg)

k-2 1000 metrów

Eliminacje

1 Elias KURTH/Niklas HEUSER Niemcy 3:31.274 SF

2 Vladislav DRONOV/Mikhail YAKOVLEV Kazachstran +1.840 SF

3 Przemyslaw ROJEK/Wojciech PILARZ Polska +3.670 SF

4 Daniel KUCHARSKI/Jesse KNEEBONE-ELLIS Australia +4.603 SF

5 Eetu KOLEHMAINEN/Matias YLISIURUA Finlandia +10.668 SF

6 Andrew SURLES/Aaron SMALL USA +14.649 SF

7 Zigmars CINOVSKIS/Ingus JUSTS Łotwa +21.809

Półfinał

1 Zsombor ORY/Tamas ERDELYI Węgry 3:28.412 FA

2 Bautista ITRIA/Facundo MACKINNON Argentyna +1.495 FA

3 Miguel SERRANO/Adrian DEL RIO Hiszpania +1.693 FA

4 Przemyslaw ROJEK/Wojciech PILARZ Polska +2.283 FB

5 Daniel KUCHARSKI/Jesse KNEEBONE-ELLIS Australia +5.160 FB

6 Francisco SANTOS/Bruno MACEDO Portugalia +11.608 FB

7 Ferre BELMANS/Tjorben GODEAU Belgia +12.798

8 Iulian BARBULESCU/Madalin ION Rumunia +15.981

9 Cheng-wei LIN/Ting-Feng CHOU Tajpei +16.078

Finał B

1 Przemyslaw ROJEK/Wojciech PILARZ Polska 3:37.130

2 Vladislav DRONOV/Mikhail YAKOVLEV Kazachstan +1.283

3 Daniel KUCHARSKI/Jesse KNEEBONE-ELLIS Australia +2.043

4 Shota SHITARA/Hayato ONO Japonia +2.563

5 Francisco SANTOS/Bruno MACEDO Portugalia +3.238

6 BENSTEAD/Alex GREAVES Wielka Brytania +5.578

7 Panagiotis ANTONIOU/Konstantinos BENETOS Grecja +5.695

8 KOLEHMAINEN/Matias YLISIURUA Finlandia +5.805

9 Sherzod KHAKIMJONOV/Samandar KHAYDAROV Uzbekistan +7.313

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn