OOM i MP Juniorów Bydgoszcz 2019 (pełne wyniki) – Kajakarze Olimpii i kanadyjkarze OKSW na topie

Na torze w Bydgoszczy zakończyły sie w niedzielę (11 sierpnia): Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski juniorów w kajakarstwie. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowali zawodnicy z Elbląga, Olsztyna, Mrągowa i Węgorzewa. Na zdecydowanego lidera tej dyscypliny wysunęli sie kajakarze Olimpii Elbląg, krórzy zdobyli już sześć medali w tym cztery złote. Dwukrotnie na najwyzszym stopniu podium stanęli  kanadyjkarze OKSW Olsztyn.

Pierwszego dnia rozegrano finały na dystansie 500 metrów. Dwa medale zdobyli zawodnicy Olimpii Elbląg: złoty juniorzy młodsi w k-4 (Igor Komorowski, Paweł Krause, Gabriel Gładykowski, Adam Stefański) oraz brązowy krążek junior Przemysław Rojek w k-1.

W sobotę na dystansie 1000 metrów  było jeszcze lepiej. Zloty medal zdobył w grupie juniorów Przemysław Rojek w k-1. Brązowy w k-2 wywalczyli zawodnicy KSC Olsztyn: Jakub Horba i Adam Werner.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na najwyzszym stopniu podium stanęli: elbląska dwójka k-2: Gabriel Gładykowski i Igor Komorowski oraz dwójka kanadyjkarzy OKSW: Michał Szajdek i Paweł Wiśniewski w c-2. Brąz zdobył w k-1 Paweł Krause (Olimpia Elbląg)

W ostatnim dniu złoty medal na 5 km zdobył Przemysław Rojek w k-1, złoto na tym samym dystansie wywalczyli też Michał Szajdek i Paweł Wiśniewski w c-2, a srebro  juniorzy Koszałka Opałka Węgorzewo: Patryk Szram/Bartosz Wolnicki. Blisko podium byli kajakarze KSC Olsztyn. Adam Werner był czwarty w k-1 5 km juniorów, a  Kamil Kustra piaty w k-1 juniorów młodszych.

K-4 1000 m

4 KSC OLSZTYN (BRAKOWIECKI PATRYK,WOLSKI SZYMON, MINDA MATEUSZ, GRABLEWSKI BARTOSZ)

K-1 500

3 ROJEK PRZEMYSŁAW ZKS "OLIMPIA" ELBLĄG

K-2 500 m

4 HORBA JAKUB/ WERNER ADAM KSC OLSZTYN

K-4 500 m

6 KSC OLSZTYN (BRAKOWIECKI PATRYK , WOLSKI SZYMON, MINDA MATEUSZ, GRABLEWSKI BARTOSZ)

C-2 500 m

2 SZRAM PATRYK/WALNICKI BARTOSZ UKS "KOSZAŁEK OPAŁEK" WĘGORZEWO

K-2 200 m

9 MINDA MATEUSZ/HORBA JAKUB KSC OLSZTYN