World Championships ICF Canoe Sprint Szeged 2019 – Mateusz Kamiński z olimpijską przepustką i to najważniejsze, niedziela popsuła nastrój

Fot. Mateusz Kaminski Canoe Facebook

W niedzielę (25 sierpnia) w Szeged zakończyły się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie klasycznym. Startował trójka kanadyjkarzy Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych: Julia Walczak, Mateusz Kamiński i Tomasz Barniak. Największy sukces odnieśli Mateusz Kamiński i jego partner Michał Kudła, którzy zajęli w finale A c-2 1000 m 6 miejsce, zdobywając olimpijska kwalifikację.

Jak wiadomo mistrzostwa świata w Szeged były okazja do zdobycia przepustek na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Walczyli o nie będą Mateusz Kamiński w c-2 1000 m (kwalifikacje dla 8 osad) i Julia Walczak c-2 500 m (kwalifikacje dla  duetów).

W pierwszym dniu MŚ wystartował tylko Tomasz Barniak, który był drugi w c-1 200 m i pewnie awansował do półfinału. Oczywiście prawdziwa walka rozgorzeje w nastepnych wyścigach.W czwartek dwójka c-2 1000 m Mateusz Kamiński/Michał Kudła pewnie awansowała do pófinału z trzeciej pozycji w swojej serii. Czwórka kanadyjkarzy z Tomaszem Barbiakiem (c-4 500 m) wygrała swoja serie i bezposrednio zakwalifikowała się do finału A. Julia Walczak i jej partnerka Sylwia Szczerbińska zajęły w eliminacja czwartą pozycje i o finał powalczą w wyścigu półfinałowym.

W piatek czekalismy z nieciepliwościa na półfinałowystart dwójki: Kamiński/Kudła. Był to bardzo ważny wyścig. Awans do finału nie tylko przedłużał medalowe szanse, ale prawie gwarantował Polsce kwalifikacje olimpijską.Polacy popłynęli doskonale, zajmując drugie miejsce, a warto dodać, że był to zdecydowanie najszybszy półfinał. Oczywiście kazdy wyścig jest inny, ale wzrosły nadzieje na medal.Dwójka: Julia Walczak/Sylwia Szczerbińska w wyścigu eliminacujnym na 200 metrów zajęła piąte miejsce i szczęścia szukaćbędzie w półfinale.

Medalu nasza dwójka nie zdobyła, zajmując w sobotnim finale A szóste miejsce, ale wywalczyła olimpijska kwalifikacje, a więc plan wykonała. Do podium jednak troche brakowało, za rok będzie okazja (mamy nadzieję) do rewanzu. Tomasz Barniak bardzo dobrze popłynął w półfinale sprintu c-2 200 m. Trzecie miejsce dało mu awans do finału A. Wcześniej zapewnił sobie udział w finałowym wyścigu c-4 500 m.  Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska zajęły w swoim półfinale c-2 500 m szósta lokatę i wystapia w finale B. Nie udał się tez atak na finał A w sprincie.W półfinale c-2 200 m zajęły czwarta pozycję. Zabrakło 22 setne sekundy.

Ostatni dzień nie był pomyślny dla olsztynian. Po cichu liczyliśmy na medal Tomasza Barniaka, głównie w czwórce. Najpierw popłynął jednak w c-1 200 m, gdzie zajął ostatnie miejsce. Na starcie wyraźnie stracił dystans i w tym momencie szanse zaprzepaścił. Nie warto było marnować sił, tym bardziej, że za kilka minut czekał go finał w c-4 500 m. Tu jednak nadzieje szybko się rozpłynęły. Biało-czerwoni słabo rozpoczeli i już w polowie dystansu wiadomo było, że wysokiego miejsca nie zajmą. Zupełnie odpuścili i zamknęli stawke uczestników. Wcześniej Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska zajęły trzecie miejsce w finale B c-2 500 m i w efekcie zostały sklasyfikowane na 12 pozycji w mistrzostwach świata.

Ogółem start niezły, bowiem olsztyńscy zawodnicy wystąpili w trzech finałach A, ale uczucie niedosytu pozostalo, bowiem w decydujacych wyścigach nie włączyli sie do walki o medale.

wbq43ubt59ev1h565m3ih1ciaiqkaszs

Tomasz Barniak

c-1 200 m

eliminacje

1 Artsem KOZYR Białoruś 39.16 SF

2 Tomasz BARNIAK Polska +0.29 SF

3 Dan DRAHOKOUPIL Czechy +0.36 SF

4 Manfred PALLINGER Austria +2.17 SF

5 Sunil Singh SALAM Indie +3.34 SF

6 Nadir BOUKHARI-SARDI Algieria +7.69 SF

7 Leon MUSSELL Wyspy Cooka 7 +23.61

Półfinał

1 Henrikas ZUSTAUTAS Litwa 38.49 FA

2 Zaza NADIRADZE Gtuzja +0.42 FA

3 Tomasz BARNIAK Polska +1.86 FA

4 Taras MAZOVSKYI Ukraina +2.33 FB

5 Michael MUELLER Niemcy +2.34 FB

6 Guillermo QUIRINO Meksyk +3.31 FB

7 Joaquim LOBO Mozambik +3.43

8 Deniss TIHHOMIROV Estonia +5.38

9 Nadir BOUKHARI-SARDI Algieria +9.20

Finał A

1 Henrikas ZUSTAUTAS Litwa 39.36

2 Artsem KOZYR Bialoruś +0.72

3 Zaza NADIRADZE Gruzja +0.88

4 Alfonso BENAVIDES Hiszpania +1.42

5 Jonatan HAJDU Węgry +1.82

6 Adel MOJALLALIMOGHADAM Iran +1.94

7 Nicolae CRACIUN Włochy +1.98

8 Helder SILVA Portugalia +1.99

9 Tomasz BARNIAK Polska+2.42

 c-4 500 metrów

eliminacje

1 Polska (Marcin GRZYBOWSKI, Aleksander KITEWSKI, Tomasz BARNIAK ,Wiktor GLAZUNOW) 1:31.23 FA

2 Węgry (David KORISANSZKY ,Robert MIKE ,Tamas BAKO, Matyas SAFRA) +2.93 FA

3 Rumumia ( Leonid-Valentin CAR.,P Constantin DIBA., Gheorghe-Alexandru STOIA, N Stefan-Andrei STRAT) +3.73 FA

4 Hiszpania (David FERNANDEZ MARQUE,S Mohssine MOUTAHIR, Ignacio CALVO MOYA , Pablo MARTINEZ ESTEVEZ) +5.37 SF

5 Indie (Raju RAWAT,Sunil Singh SALAM,Vivek KUMAR, Shourabh SHOURABH) +17.20 SF

Finał A

1 Rosja (Ivan SHTYL Pavel PETROV Viktor MELANTEV Mikhail PAVLOV 1:34.69

2 Niemcy (Jan VANDREY Conrad-Robin SCHEIBNER Tim HECKER Moritz ADAM) +1.14

3 Białoruś (Andrei BAHDANOVICH Evgeniy TENGEL Maksim KRYSKO Vitali ASETSKI) +2.45

4 Ukraina (Eduard SHEMETYLO Yurii VANDIUK Oleh BOROVYK Volodymyr TROTSIUK )+2.99

5 Węgry (David KORISANSZKY Robert MIKE Tamas BAKO Matyas SAFRAN) +4.48

6 Hiszpania (David FERNANDEZ MARQUES Mohssine MOUTAHIR Ignacio CALVO MOYA Pablo MARTINEZ ESTEVEZ)+4.56

7 Rumunia (Leonid-Valentin CARP Constantin DIBA Gheorghe-Alexandru STOIAN Stefan-Andrei STRAT) 2+6.94

8 Czechy (Krystof HAJEK Daniel KORINEK Ivan PROCHAZKA Antonin HRABAL) +7.74

9 Polska (Marcin GRZYBOWSKI Aleksander KITEWSKI Tomasz BARNIAK Wiktor GLAZUNOW) +15.51

68735697 1358310470987641 2040521829705056256 n

Mateusz Kamiński/Michał Kudła

c-2 1000 m

Eliminacje

1 Erlon DE SOUZA SILVA/Isaquias QUEIROZ DOS SANTOS Brazylia 3:29.32 SF

2 Ilya PERVUKHIN Kirill/SHAMSHURIN Rosja +1.18 SF

3 Michal KUDLA Mateusz KAMINSKI Polska +1.25 SF

4 Victor MIHALACHI/Catalin CHIRILA Rumunia +2.31 SF

5 Robert MIKE /Balazs KISS Węgry +2.94 SF

6 Oleg TARNOVSCHI/Oleg NUTA Mołdawia +15.80 SF

7 Yutthana PORANANON/Pitpiboon MAHAWATTANANGKUL Tajlandia +26.26

8 Nadir BOUKHARI-SARDI Hadj-Khlifa DERNANI Algieria +53.27

Półfinał

1 Hao LIU /Hao WANG Chiny 3:24.08 FA

2 Michal KUDLA/Mateusz KAMINSKI Polska +1.87 FA

3 Victor MIHALACHI/Catalin CHIRILA Rumunia +2.55 FA

4 Roland VARGA/Connor FITZPATRICK Kanada +4.66 FB

5 Adrian SIEIRO Sergio VALLEJO Hiszpania +7.42 FB

6 Gerasim KOCHNEV Bekzodbek UMARALIEV Uzbekistan +10.23 FB

7 Gaurav TOMAR Sunil Singh SALAM Indie +22.26

8 Yutthana PORANANON Pitpiboon MAHAWATTANANGKUL Tajlandia +34.64

Finał A

1 Hao LIU /Hao WANG Chiny 3:40.55

2 Serguey TORRES MADRIGAL/ Fernando Dayan JORGE ENRIQUEZ Kuba +0.91

3 Erlon DE SOUZA SILVA Isaquias QUEIROZ DOS SANTOS Brazylia +3.79

4 Peter KRETSCHMER/Yul OELTZE Niemcy +4.62

5 Victor MIHALACHI/ Catalin CHIRILA Rumunia +4.79

6 Michal KUDLA /Mateusz KAMINSKI Polska +6.38

7 Ilya PERVUKHIN /Kirill SHAMSHURIN Rosja +7.25

8 Eduard SHEMETYLO/Yurii VANDIUK Ukraina +8.95

9 Martin FUKSA Petr FUKSA Czechy +21.47

51334999 2189250314723290 7369888426503438336 n

Julia Walczak/Sylwia Szczerbińska

c-2 500 metrów

Eliminacje

1 Mayvihanet BORGES SAMON/Katherin NUEVO SEGURA Kuba 1:57.43 FA

2 Lisa JAHN/Ophelia PRELLER Niemcy +0.89 SF

3 Teruko KIRIAKE/Manaka KUBOTA Japonia +2.49 SF

4 Julia WALCZAK/Sylwia SZCZERBINSKA Polska +4.92 SF

5 Eugenie DORANGE/Flore CAUPAIN Francja +5.26 SF

6 Un Ha OH/Su RimO KRLD +5.71 SF

7 Jana JEZOVA/Lenka JANDOVA Czechy +7.55 SF

8 Combe SECK/Oulimata Ba FALL Senegal + 22.92

Półfinał

1 Dilnoza RAKHMATOVA Nilufar ZOKIROVA Uzbekista 2:03.93 FA

2 Maria MAILLIARD Karen ROCO Chiny +0.59 FA

3 Teruko KIRIAKE Manaka KUBOTA Japonia +1.11 FA

4 Daria KHARCHENKO Kseniia KURACH Rosja +1.24 FB

5 Maria OLARASU Daniela COCIU Mołdawia +1.84 FB

6 Julia WALCZAK Sylwia SZCZERBINSKA Polska +2.13 FB

7 Riska ANDRIYANI Nurmeni NURMENI Indonezja +2.47 FB

8 Un Ha OH Su Rim O KRLD +5.26

9 Ana Leydy DAZA OCHOA Manuela GOMEZ SANCHEZ Kolumbia +10.16

Finał B

1 Patricia COCO /Antia JACOME Hiszpania 2:08.19

2 Chloe BRACEWELL/ Katie REID Wielka Brytania +0.44

3 Julia WALCZAK/ Sylwia SZCZERBINSKA Polska +1.44

4 Maria OLARASU /Daniela COCIU Mołdawia+1.68

5 Riska ANDRIYANI /Nurmeni NURMENI Indonezja +2.81

6 Eugenie DORANGE /Flore CAUPAIN Francja +2.91

7 Un Ha OH /Su Rim O KRLD +3.86

8 Daria KHARCHENKO /Kseniia KURACH Rosja +3.93

9 Lydia KEEFE SAMPSON /Nevin HARRISON USA +4.18

c-2 200 metrów

Eliminacje

1 Dilnoza RAKHMATOVA/Nilufar ZOKIROVA Uzbekistan 42.89 FA

2 Daria KHARCHENKO/Kseniia KURACH Rosja +1.76 FA

3 Volha KLIMAVA/Nadzeya MAKARCHANKA Białoruś +1.94 FA

4 Dayumin DAYUMIN/Nurmeni NURMENI Indonezja +3.15 SF

5 Julia WALCZAK/Sylwia SZCZERBINSKA Polska +3.38 SF

6 Ye Song JONG/Un Yong CHA KRLD +4.30 SF

7 Combe SECK/Oulimata Ba FALL Senegal +8.88 SF

8 Aarti NATH/Neetu VERMA Indie +9.42

Półfinał

1 Liudmyla LUZAN Anastasiia CHETVERIKOVA Ukraina 45.28 FA

2 Ana Leydy DAZA OCHOA Manuela GOMEZ SANCHEZ Kolumbia +0.77 FA

3 Dayumin DAYUMIN Nurmeni NURMENI Indonezja +1.05 FA

4 Julia WALCZAK Sylwia SZCZERBINSKA Polska +1.27

5 Ye Song JONG Un Yong CHA KRLD +1.89

6 Combe SECK Oulimata Ba FALL Senegal +5.91

7 Ann Marie ARMSTRONG Lia GAETANO USA +7.06

8 Aarti NATH Neetu VERMA Indie 8.68

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn