MP Seniorów Poznań 2019 – Imponujący plon OKSW Olsztyn: 3 złote i 2 srebrne, Olimpia Elbląg dołożyła trzy medale

W weekend (31 sierpnia/1 września) na torze Malta w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów z kajakarstwie klasycznym. Ekipa okręgu warmińsko-mazurskiego liczyła 6 osób i składała się z kanadyjkarzy i kanadyjkarek OKSW Olsztyn i kajakarek Olimpii Elbląg. Olsztynianie zdobyli 5 medali: 3 złote i 2 srebrne, elblążanki dołożyły trzy: 1 srebrny i 2 brązowe. Jak na 6-osobową ekipę dorobek wyborny.

I dzień

Sobotnie konkurencje przyniosły skromnej liczebnie ekipie z województwa warmińsko-mazurskiego aż trzy medale. Dwa złote zdobyła doborowa dwójka kanadyjkarzy Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych Mateusz Kamiński/Tomasz Barniak. Pewnie wygrali wyścigi na 1000 metrów i 500 metrów. Ich celem jest zdobycie potrójnej korony są bowiem zgłoszeni również do niedzielnej próby na 200 metrów. Dzielnie poczynały sobie ich znacznie młodsze koleżanki klubowe. W c-2 500 metrów Julia Walczak i Maja Szajdek otarły się o podium zajmując czwarte miejsce. Julia Walczak solo zajęła piątą lokatę na 500 metrów. Kajakarki Olimpii Elbląg: Marta Witkowska i Kinga Jankowska wywalczyły brąz w k-2 1000 metrów, na dystansie o połowę krótszym zajęły siódma pozycję.

II dzień

Duetowi Kamiński/Barniak nie udało sie ustrzelić potrójnej korony. W sprinterskim finale c-2 200 m zajęli drugie miejsce, ale ich dorobek: 2 żłote i 1 srebrny krążek jest i tak imponujący. Tomasz Barniak jeszcze raz stanął na najwyższym sropniu podium, bowiem z Julią Walczak triumfowali w sprincie mikstów. Tu czwarte miejsce zajęła druga olsztyńska drużyna Mateusz Kamiński/Maja Szajdek. Kanadyjkarki OKSW wracaja też ze swoim własnym medalem, bowiem finiszowały na drugiej pozycji w finale c-2 200 m. Elbląska dwójka: Witkowska/Jankowska była w finale sprintu k-2 200 metrów piąta. Marta Witkowska i Kinga Jankowska szukały jeszcze medalowej szansy w wyscigu długodystansowym na 5 km i znalazły. Marta zajęła drugie, a Kinga trzecie miejsce