MP Masters Wałcz 2019 – Na wodzie walka na całego, na brzegu wspomnienia i żarciki

Fot. facebook organizatora

W miniony weekend (7/8 września) w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie klasycznym. Olsztyńscy i elbląscy weterani są cały czas aktywni, a ta impreza należy do najbardziej sympatycznych. Spotkanie po latach zawsze wywołuje nostalgię. Na wodzie jednak nikt się nie oszczędza i każdy walczy o zwycięstwo, dopiero na brzegu, wieczorem po sportowym wysiłku jest okazja do wspomnień i żartów.

Olsztyńscy i elbląscy mastersi zdobyli w Wałczu mnóstwo medali (poniżej lista wyników). Jak widać trzymają się mocno. Osiągali sukcesy przed laty i jak widać nie spoczęli na laurach. W ekipie olsztyńskiej na podium stawali: Jarosław i Bogusław Gulak, Tomasz Mendelski, Leszek Gryckiewicz, Andrzej Adamiuk, Tomasz Zrajkowski, w reprezentacji Elbląga wśród medalistów znaleźli się: Iwona Kreczman, Jadwiga Nienałtowska, Katarzyna Majewska, Mirosław Kreczman, Krzysztof Wojewoda, Janusz Błasiak, Adam Dombrowski.

Wyniki

K-1 1000 metrów 40/44

2 Kreczman Iwona ZKS Olimpia Elbląg

K-1 1000 metrów +70

1 Nienałtowska Jadwiga ZKS Olimpia Elbląg

K-1 1000 metrów 35/39

2 Mendelski Tomasz OKSW Olsztyn

K-1 1000 metrów 50/54

7 Kreczman Mirosław ZKS Olimpia Elbląg

K-1 1000 metrów 55/59

7 Białkowski Ryszard ZKS Olimpia Elbląg

8 Wojewoda Krzysztof ZKS Olimpia Elbląg

K-1 1000 metrów 60/64

4 Gulak Jarosław OKSW Olsztyn

C-1 1000 metrów 65/69

3 Gryckiewicz Leszek OKSW Olsztyn

C-1 1000 metrów 50/54

1 Dombrowski Adam ZKS Olimpia Elbląg

K-2 1000 metrów 45/49

2 Lewalski Sławomir Astoria Bydgoszcz Zrajkowski Tomasz Plastex KSC Olsztyn

3 Adamiuk Andrzej OKSW Olsztyn Mendelski Tomasz OKSW Olsztyn

K-2 1000 metrów 50/54

2 Kreczman Mirosław Wieprzkowski Tadeusz ZKS Olimpia Elbląg

6 Gulak Bogusław Wyszkowski Adam OKSW Olsztyn

K-2 1000 metrów 55/59

3 Białkowski Ryszard Wojewoda Krzysztof ZKS Olimpia Elbląg

K-2 1000 metrów 60/64

1 Kreczman Iwona Nienałtowska Jadwiga ZKS Olimpia Elbląg

K-2 1000 metrów 65/69

2 Gulak Jarosław OKSW Olsztyn Rek Tadeusz KKW 29 Kraków

K2 1000 metrów 70+

1 Błasiak Janusz/ Nienałtowska Jadwiga ZKS Olimpia Elbląg

k-4 1000 metrów 55/59

1 Białkowski Ryszard, Kreczman Mirosław, Wieprzkowski Tadeusz, Wojewoda Krzysztof ZKS Olimpia Elbląg

K4 1000 metrów 60/64

1 Białecki Mieczysław SKS Cresovia Białystok, Gryckiewicz Leszek OKSW Olsztyn, Machiński Krzysztof Master Canoe Szczecin , Wasilewski Leszek SKS Cresovia Białystok

C2 1000 metrów 65/69

1 Data Kazimierz GKS Polonia Gdańsk, Gryckiewicz Leszek OKSW Olsztyn

K-4 1000 metrów 45/49

1 Lewalski Sławomir Astoria Bydgoszcz Łakomy Paweł WTS Orzeł Wałcz, Niewiadomski Przemysław UMKS Zryw Wolsztyn, Zrajkowski Tomasz Plastex KSC Olsztyn

3 Adamiuk Andrzej, Gulak Bogusław, Mendelski Tomasz, Wyszkowski Adam OKSW Olsztyn

K-4 1000 metrów 60/64

1 Gulak Jarosław OKSW Olsztyn, Jurczak Waldemar KKS Sieradz, Pietrzyk Czesław MUKS Wiking Tomaszów , Sierszeń Krzysztof KKS Sieradz

K-1 200 metrów 40/44

1 Kreczman Iwona ZKS Olimpia Elbląg

K-1 200 metrów 55/59

4 Majewska Katarzyna ZKS Olimpia Elbląg

K-1 200 metrów +70

1 Nienałtowska Jadwiga ZKS Olimpia Elbląg

K-1 200 metrów 35/39

1 Mendelski Tomasz OKSW Olsztyn

K-1 200 metrów 45/49

6 Wieprzkowski Tadeusz ZKS Olimpia Elbląg

K-1 200 metrów 50/54

1 Adamiuk Andrzej OKSW Olsztyn

2 Kreczman Mirosław ZKS Olimpia Elbląg

K-1 200 metrów 50/59

8 Białkowski Ryszard ZKS Olimpia Elbląg

K-1 200 metrów 60/64

1 Gulak Jarosław OKSW Olsztyn

C-1 200 metrów 50/54

1 Dombrowski Adam ZKS Olimpia Elbląg

C-1 200 metrów 60/64

1 Gryckiewicz Leszek OKSW Olsztyn

K-2 200 metrów 45/49 mikst

2 Kreczman Iwona Wieprzkowski Tadeusz ZKS Olimpia Elbląg

K-2 200 metrów 50/54 mikst

3 Kreczman Mirosław Majewska Katarzyna ZKS Olimpia Elbląg

k-2 200 metrów 45/49

3 Adamiuk Andrzej Mendelski Tomasz OKSW Olsztyn

4 Lewalski Sławomir Astoria Bydgoszcz Zrajkowski Tomasz Plastex KSC Olsztyn

K-2 200 metrów 50/54

1 Kreczman Mirosław Wieprzkowski Tadeusz ZKS Olimpia Elbląg

3 Gulak Bogusław /Wyszkowski Adam OKSW Olsztyn

K-2 200 metrów 60/64

1 Kreczman Iwona Nienałtowska Jadwiga ZKS Olimpia Elbląg

K-2 200 metrów 65/69 mikst

1 Nienałtowska Jadwiga Wojewoda Krzysztof ZKS Olimpia Elbląg

K-2 200 metrów 65/69 lat

1 Gulak Jarosław OKSW Olsztyn Rek Tadeusz KKW 29 Kraków

C-2 200 metrów 50/54

1 Dombrowski Adam ZKS Olimpia Elbląg Szymański Adam Canoe Masters Bydgoszcz

C-2 200 metrów 55/59

2 Białkowski Ryszard Wojewoda Krzysztof ZKS Olimpia Elbląg

C-2 200 metrów 65/69

1 Data Kazimierz GKK Polonia Gdańsk Gryckiewicz Leszek OKSW Olsztyn

K-4 200 metrów 45/49

1 Lewalski Sławomir Astoria Bydgoszcz, Łakomy Paweł WTS Orzeł Wałcz, Niewiadomski Przemysław UMKS Zryw Wolsztyn, Zrajkowski Tomasz Plastex KSC Olsztyn

3 Adamiuk Andrzej , Gulak Bogusław, Mendelski Tomasz , Wyszkowski Adam OKSW Olsztyn

K-4 200 metrów 55/59

1 Białkowski Ryszard, Kreczman Mirosław , Wieprzkowski Tadeusz , Wojewoda Krzysztof ZKS Olimpia Elbląg

k-4 200 metrów 60/64

1 Gulak Jarosław OKSW Olsztyn, Jurczak Waldemar KKS Sieradz, Pietrzyk Czesław MUKS Wiking Tomaszów, Sierszeń Krzysztof KKS Sieradz

k-4 200 metrów 60/64 mikst

1 Białkowski Ryszard, Kreczman Iwona , Nienałtowska Jadwiga , Wojewoda Krzysztof ZKS Olimpia Elbląg

c-4 200 metrów 60/64

1 Białecki Mieczysław SKS Cresovia Białystok, Data Kazimierz GKK Polonia Gdańsk, Gryckiewicz Leszek OKSW Olsztyn, Wasilewski Jacek SKS Cresovia Białystok

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn