V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski (kyokushin) Pniewy 2018 – Jonkowo, Ostróda i Szczytno z medalami

Fot. asw Jonkowo facebook

W sobotę (12 maja) w miejscowości Pniewy koło Poznania odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło łącznie ponad 120 zawodników z 15 klubów z Polski, w tym m.in. z: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Kalisza, Grudziądza, Ostrołęki, Piaseczna, Szczytna i Jonkowa. Reprezentanci Warmii i Mazur wrócili z medalami.

ASW Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark

Wszyscy zawodnicy ASW Novum spisali się na medal, każdy wrócił z miejscem na podium. Mistrzynią Wielkopolski została Martyna Korybska, która stoczyła trzy bardzo dobre walki. Pierwszą wygrała przez wazari( pół punku). Półfinał i finał to popis Martyny i wygrane przed czasem. Mistrzem Wielkopolski został Miłosz Gacioch, który stoczył dwie walki. Obydwie wygrał zdecydowanie przed czasem. Trzecim, który stanął na najwyższym stopniu podium był Marcel Korybski. Miał ciężką przeprawę z zawodnikiem wyższym i cięższym od siebie. Wicemistrzem Wielkopolski został Krzysztof Bracki. Z brązowymi medalami wrócili Maciej Pawłowski, Karol Kijewski i Natan Żyliński.

Fot. facebook klubu

KKK Ostróda

Reprezentanci Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate wrócili z Pniew z pięcioma medalami. Srebrne zdobyli: Lena Jamróz, Jakub Urbański, Stanisław Projs i Jakub Jarzyna, a brąz Maja Orlikowska.

31948049 1681159268627448 6063931623617855488 n

ASW Jonkowo

Akademię Sztuk Walki Jonkowo i Gminę Jonkowo reprezentował Filip Zakrzewski, który w stu procentach zrealizował plan działania zostając złotym medalistą mistrzostw Wielkopolski. Dla Filipa był to pierwszy start w bieżącym roku. Planowany udział w marcowym turnieju uniemożliwiła mu choroba. Tym bardziej do startu podchodził podwójnie zmotywowany. Już na rozgrzewce widać było determinację i skupienie reprezentanta Jonkowa, co było dobrym prognostykiem przed pojedynkiem. Wysiłek włożony podczas treningów przyniósł efekt w postaci złota.

32762337 904224026403898 515845539552559104 n

W finałowym pojedynku Filip zmierzył się z Dorianem Nowickim z Poznania. Zawodnik ASW Jonkowo bardzo dobrze zrealizował założenia taktyczne i zakończył walkę przed czasem przez Ippon (cały punkt), dwukrotnie zdobywając wazari (pół punktu) po serii celnych kopnięć na udo mawashi geri gedan. Pokazał przy tym wielkiego ducha walki i serce do karate. Tym samym do swojej bogatej kolekcji Filip dorzucił kolejne trofeum godnie reprezentując Klub oraz nasz region - relacjonuje sensei Marek Bębenek, trener zawodnika.

Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju Urzędowi Gminy Jonkowo oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jonkowie.

Udział w imprezie w Pniewach był wyjątkowy i jubileuszowy dla Akademii Sztuk Walki Jonkowo. To 30 turniej, biorąc pod uwagę wszystkie starty w kraju i zagranicą od 2015 r. Wtedy to po raz pierwszy zawodnicy ASW Jonkowo wzięli udział w zawodach karate, właśnie w Pniewach podczas II Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate Kyokushin. Łącznie w latach 2015-2018 reprezentanci ASW Jonkowo w 30 turniejach zdobyli łącznie 114 medali, w tym: 46 złotych, 28 srebrnych i 40 brązowych. Dzięki temu Gmina Jonkowo znana jest w wielu miastach i regionach Polski oraz za granicą - podsumowuje sensei Marek Bębenek.

Trenują u nas mistrzowie i wicemistrzowie Czech, Białorusi i Hiszpanii, wicemistrzowie Pucharu Europy i Pucharu Polski. Wielokrotnie w klasyfikacji drużynowej ekipa z Jonkowa plasowała się w czołówce, wyprzedzając o wiele bardziej znane i renomowane kluby. Z roku na rok reprezentanci ASW Jonkowo uczestniczą w coraz większej liczbie turniejów z doskonałym efektem. Spośród klubów działających na terenie Gminy Jonkowo możemy się pochwalić największymi sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com.

32457332 1683398691736839 2584538446299136000 n

Kierunek Bułgaria

Podczas 32 Wagowych Mistrzostw Europy Juniorów Karate Kyokushin, które w dniach 19-20 maja 2018 r. odbędą się w Warnie w Bułgarii. Jonkowo reprezentować będą Patrycja Block i Maksymilian Penger , natomiast Ostródę: Natalia Stachowicz i Jakub Żegunia

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn