Kwalifikacje do ME Ostrołęka 2018 – Kierunek Budapeszt!

Fot. bartoszycki kkk

W sobotę (29 września) w Ostrołęce odbył się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy w Karate Shinkyokushin , które odbędą się 24 listopada w Budapeszcie. Ogółem w imprezie uczestniczyło 112 zawodników i zawodniczek z 36 klubów z całego kraju. Europejska Organizacja Karate do której należy Polska Federacja Karate Shinkyokushin w ME przedziela każdemu krajowi dwa miejsca w jednej kategorii.

Bartoszycki Klub Karate reprezentowała Julia Basiukiewicz w kat. +65 kg kadetek w konkurencji kumite, gdzie zajęła 2 miejsce i uzyskała powołanie do Kadry Narodowej oraz prawo startu w ME. W walce półfinałowej Julia pokonała przed czasem (przez ippon ) Dominikę Baran, zawodniczkę z Rzeszowa, a finale uległa po dogrywce przez wskazanie Kamili Tamborek z Warszawy.

Awans wywalczył także Adrian Wzorek zawodnik lidzbarskiego klubu zajmując 1 miejsce. w kat. kadet – 75 kg. Stoczył trzy walki, dwie wygrał przed czasem.

Fot. szczycieński kkk facebook

Szczycieński Klub Kyokushin Karate reprezentowali utytułowana Julia Kędzierska U21 oraz debiutanci Konrad Żelaznowski i Piotr Młynarczyk U16. Julia nieprzerwanie od 5 lat reprezentuje Polskę w mistrzostwach Europy i Świata. Jej dorobek to 5 medali z ME (w tym 1 złoty) oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów. W Ostrołęce tez uzyskała przepustkę i będzie nas reprezentować w ME w Budapeszcie. Miłą niespodziankę sprawił Konrad Żelaznowski, który wygrał swoją kategorię wagową i też wyjedzie do stolicy Węgier. Piotr Młynarczyk stoczył dwie bardzo wyrównane walki, ale nie uzyskał kwalifikacji

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn