VII Turniej o Puchar Prezydenta Ciechanowa 2018 – Jonkowo, Olsztyn, Szczytno, Ostróda, Olecko – medali moc

Fot. olecka szkoła sztuk walki facebook

W sobotę (6 października). w Ciechanowie odbył się VII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta W rywalizacji udział wzięło blisko 230 zawodników z 23 klubów z całego kraju, w tym m. in: Warszawy, Wrocławia, Olsztyna Płocka, Augustowa, Ostródy, Olecka, Szczytna. Sekcje warmińsko-mazurskie należały do wiodących, każda wróciła z medalami, a Olsztyn wygrał klasyfikacje drużynową. Relacje.

O występach swoich podopiecznych informacje przesłał nam trener ASW Jonkowo Marek Bębenek.

Czteroosobowa reprezentacja Akademii Sztuk Walki Jonkowo wystąpiła w składzie: Michalina Leszek, Jakub Smoliński, Filip Zakrzewski i Mateusz Strągowski., a ekipa przywiozła cztery medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli Jakub Smoliński i Filip Zakrzewski, zaś brązowymi medalistami zostali: Michalina Leszek oraz Mateusz Strągowski.

Pierwszy do rywalizacji przystąpił Jakub Smoliński, którego rywalem był zawodnik z Kalisza, Jakub Mielczarek. Reprezentant Jonkowa pojedynek prowadził pod swoje dyktando, dominując podczas całej walki. Ostatecznie po regulaminowym czasie jednogłośnie wygrał decyzją sędziów. W finale spotkał się z Julianem Białek z Gdyni, którego pokonał zdobywając wazari, czyli pół punktu, po celnym kopnięciu na głowę mawashi geri jodan. Tym samym został złotym medalistą w kategorii dzieci do 30 kg. Kuba powtórzył sukces sprzed roku, kiedy to również triumfował na tym turnieju, ale w kategorii niższej, do 25 kg. Był to świetny występ najmłodszego reprezentanta ASW Jonkowo po kilkumiesięcznej przerwie.

Na najwyższym stopniu podium stanął również Filip Zakrzewski, dla którego był pierwszy start po pięciomiesięcznej przerwie. Nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i w swojej kategorii, kadetów do 50 kg, nie miał sobie równych. W pierwszej walce Filip zmierzył się z Miłoszem Łąckim z Włocławka, z którym wygrał przez wazari po celnym kopnięciu na głowę mawashi geri jodan. Finał w wykonaniu reprezentanta z Jonkowa był pokazem jego formy i wszechstronnych umiejętności. Walkę zakończył przed czasem najpierw zdobywając wazari po serii kopnięć na udo low kick oraz zdobywając kolejne wazari po skutecznym wyprowadzeniu kopnięcia na głowę mae geri jodan.

Tym razem na najniższym stopniu podium stanęli: Michalina Leszek oraz Mateusz Strągowski. Słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom ASW Jonkowo, którzy godnie reprezentowali nasz klub i region. Serdeczne podziękowania kieruję również w stronę rodziców za pomoc i głośny doping, którym wspierali zawodników. Tym samym zawodnicy Akademii Sztuk Walki Jonkowo udanie rozpoczęli sezon startowy po wakacyjnej przerwie. Akademia Sztuk Walki Jonkowo składa serdeczne podziękowania za współfinansowanie udziału w turnieju Urzędowi Gminy Jonkowo oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Jonkowie. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Wszystkich zainteresowanych wspólnymi treningami z naszymi mistrzami zapraszamy we wtorki i czwartki do Szkoły Podstawowej w Jonkowie. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na facebook.com lub pod tel. 733 613 211 - sensei Marek Bębenek.

Olsztyński Klub Karate

Olsztyńska sekcja wygrała klasyfikacje zespołową, na co złożyło sie 7 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych medali. Wspaniały występ zanotowała Aisha Ndiaye stając 3 razy na podium!

Złote

kata synchroniczne: (W.Witkowicz, M.Seroka, A.Ndiaye)

kata indywidualne: W.Witkowicz,

kumite

W.Słota

D.Pogłód

F.Powierza

J.Stańczyk

K.Słota.

Srebrne

kumite:

Z.Dąbkowska,

K.Łęgowska,

J.Węgrodzka,

M.Czupryńska.

Brązowe

kata

A.Ndiaye

kumite

A.Ndiaye

A.Wojnicz

M.Otremba

J.Milewicz

P.Krawczyk

P.Kurowski

K.Mierzejewski

A.Gralewicz

43335446 2031731866865601 567610800391323648 n

Olecka Szkoła Sztuk Walki

Zawodnicy oleckiej sekcji wywalczyli 14 medali. Kinga Kuklińska została wyróżniona tytułem Najlepszej Zawodniczki Turnieju.

Złote

Kinga Kuklińska (kumite)

Piotr Waszkiewicz

Andżelika Dobrzyń

Maja Dziubińska

Srebrne

Filip Maksimowicz

Piotr Gaworski

Kinga Kuklińska (kata)

Piotr Gibowicz

Brązowe:

Martyna Grygo

Jakub Jaremko

Konrad Dobrzyń

Dominika Wojciechowska

Władysław Domelewski

Damian Szargiej

Ostródzki Klub Karate

Zawodnicy do Ostródy przywieźli 9 medali w tym dwa złote, cztery srebrne oraz trzy brązowe

Złote

Natalia Stachowicz

Jakub Żegunia

Srebrne

Zuzanna Żegunia

Amelia Kiersnowska

Alan Tykałowski

Stanisław Projs

Brązowe

Lena Jamróz

Marcel Bukowski

Małgorzata Gajewska

ASW Novum Szczytno

Akademię Sztuk Walki-Novum Szczytno-Rozogi-Wielbark reprezentowało siedmioro zawodników: Krzysztof Bracki, Marcel Nagieło, Szymon Kordek, Dominik Kordek, Damian Przybylski, Natan Żyliński, Natalia Krawczyk Przywieźli medale w każdym kolorze.

Złote

Krzysztof Bracki

Szymon Kordek

Srebrne

Marcel Nagieło

Natalia Krawczyk

Dominik Kordek

Brązowe

Damian Przybylski.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn