MP Juniorów Młodszych (Kyokushin) Tarnowskie Góry 2018 – Pięć krążków, najcenniejszy zdobyła Julia Basiukiewicz

Fot. MP Tarnowskie Góry - organizator

W sobotę (20 października) w Tarnowskich Górach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Open. W rywalizacji uczestniczyło prawie 250 karateków z 81 klubów. Pięć medali zdobyli juniorzy młodsi sekcji warmińsko-mazurskich. Złoto wywalczyła Julia Basiukiewicz (Bartoszyce), srebrny Kinga Kuklińska (Olecko), a brązowe: Aleksander Orzoł (Szczytno), Krystian Słota i Monika Czupryńska (Olsztyn).

Julia Basiukiewicz został mistrzynią Polski w kat +65 kg. W drodze do najwyższego stopnia podium stoczyła cztery zwycięskie pojedynki. Jest to drugi medal Julii w MP. Już 24 listopada będzie uczestniczyła w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Budapeszcie.

Olsztyńscy zawodnicy karate kyokushin po ciężkich i zaciekłych walkach wracają do domu z dwoma brązowym medalami. Monika Czupryńska (kat 50kg) trzy pierwsze walki wygrała znaczącą przewagą dzięki celnej technice mawashigeri jodan (kopnięcie na głowę). W czwartej walce mimo wielkiej determinacji uległa zawodnicze z Leszna, plasując się na trzecim miejscu. Taka samą liczbę walk przeszedł Krystian Słota (kat +65kg ). Po dwóch wygranych walkach przez znaczącą przewagę, trzecią rozstrzygnął przez ippon (nokaut).By wejść do finału musiał zmierzyć się z zawodnikiem z Limanowskiego KKK. Mimo wspaniałych wcześniejszych walk nie zdołał pokonać tego rywala i również wraca z brązem.

Determinacji nie można odmówić pozostałym zawodniczkom: Marcie Krawczyk (kat -50kg) dla której był to pierwszy start na tak poważnej imprezie, Martynie Seroce. startującej w kata (układy), która była o włos od wejścia do finału - uplasowała się na 9. miejscu.

- To bardzo dobry wynik zważywszy na fakt, że w tej kategorii startowało 40 dobrze przygotowanych zawodniczek. Sama impreza stała na bardzo wysokim poziomie- powiedziała Aleksandra Wieczorek która również startowała w kata w kat seniorów.

Wicemistrzynią Polski w kategorii kumite juniorek młodszych do 50 kg została Kinga Kuklińska z Olecka. Niewiele jej zabrakło także do medalu w kategorii kata, gdzie zajęła czwarte miejsce na 35 startujących zawodniczek. Bardzo dobrze spisała się pozostała dwójka karateków z Olecka., która odpadła z turnieju dopiero przed strefą medalową - Martyna Grygo uplasowała się ostatecznie na piątym miejscu po trzech bardzo dobrych walkach. Piotr Gibowicz również stoczył trzy dobre pojedynki i zajął szóste miejsce.

Dla Szczytna brązowy medal w kat do 50 kg wywalczył Aleksander Orzoł. Stoczył trzy bardzo wyrównane pojedynki i zakończył rywalizację na trzecim stopniu podium. W półfinale przegrał z zawodnikiem z Warszawy, który ostatecznie został zwycięzcą tej kategorii.

To wielki sukces Olka, ponieważ były to MP Polskiego Związku Karate – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – a to oznacza, że wszystkie organizacje, które występują w Polsce brały udział w imprezie. W kategorii 50 kg próbowała swych sił Aleksandra Kruszyńska. Pierwszą walkę wygrała dość zdecydowanie a w drugiej minimalnie przegrała z zawodniczką z Olsztyna.

Wyniki

Junior młodszy (2003/04)

Kumite 50 kg

3 Aleksander Orzoł Szczycieński KKK

Kumite 60 kg

6 Piotr Gibowicz Olecka SSW KK

Kumite +65 kg

3 Krystian Słota Olsztyński KKK

Juniorki młodsze (2003/04)

Kumite 50 kg

2 Kinga Kuklińska Olecka SSW KK

3 Monika Czupryńska Olsztyński KKK

5 Martyna Grygo Olecka SSW KK

Kumite +55 kg

1 Julia Basiukiewicz Bartoszycki KKK

Kata

4 Kinga Kuklińska Olecka SSW KK

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn