Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Turek – Dużo medali i...kwalifikacji na europejski championat

Fot. Szczycieński KKK facebook

W niedzielę (13 stycznia) w Turku odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin. Ogółem rywalizowało 224 zawodniczek z ponad 30 klubów z całego kraju w kategoriach: senior, junior, kadet i młodzik. Były to jednocześnie kwalifikacje (bez młodzików) do Mistrzostw Europy w Pradze (27-30 czerwca), a przepustkę otrzymywali złoty i srebrny medalista.

W sumie reprezentanci Warmii i Mazur wywalczyli aż siedem kwalifikacji do mistrzostw kontynentu, a na najwyższym stopniu podium stanęli: seniorka: Kinga Mierzejewska (Ełk), junior Dawid Pażuś (Bartoszyce), kadetka: Aleksandra Kruszyńska (Szczytno) oraz jej koleżanki klubowe młodziczki: Ewa Gołaszewska i Natalia Hajn w kata.

Bartoszyce

Bartoszycki klub reprezentował z powodzeniem Dawid Pażuś, który w kat.junior + 75 kg wywalczył pierwsze miejsce i zarazem uzyskał kwalifikacje do mistrzostw Europy. Dawid stoczył trzy zwycięskie pojedynki, a w finale pokazał wielką klasę i pokonał swojego przeciwnika przez ippon. Już czwarty zapewnił sobie udział w ME Adrian Wzorek reprezentujący lidzbarską filię również zakwalifikował się do ME w kat. junior -75 kg, gdzie zajął po finałowej dogrywce 2 miejsce.

Szczytno

Ekipa składająca się z ośmiu osób wywalczyła aż jedenaście medali, w tym trzy kwalifikacje. Na ME pojadą: senior Piotr Wiśniewski, który był drugi w kat. 95 kg, junior Konrad Żelaznowski – srebrny medalista wagi 60 kg i kadetka Aleksandra Kruszyńska – złota medalistka kat. 55 kg.

Na podium stawali też: kadet: Aleksander Orzoł – trzeci w kumite 50 kg oraz młodzicy: Olaf Szempliński – dwukrotny srebrny medalista (kumite +60 kg i kata) Ewa Gołaszewska – złoto w kat. 45 kg (trzecia w kata), Jan Rogala dwukrotnie trzeci (w kumite 60 kg i kata), Natalia Hajn – złoto w kata.

Ełk

Ełczanie wywalczyli dwie kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. Uzyskali je mistrzyni Polski seniorek w kat. +65 kg Kinga Mierzejewska i junior Maciej Zinówko – drugi w kat. 70 kg. W grupie juniorów brązowe krążki wywalczyli: Maja Begicz w kat. 65 kg i Alicja Prokuda w kat. 60 kg. Na podium stawali tez młodzicy. Srebro zdobył Dawid Lewkowicz w kat. 45 kg, a brąz Aleksander Zinówko w wadze 40 kg.

Giżycko

W kategorii modzików brązowy medal zdobył Michał Mrozik w wadze +65 kg.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn