MP seniorów i kobiet full contact Kurzętnik 2014 – Tylko Michał Dembler ze złotem

Prawie 80 zawodniczek i zawodników z 31 klubów i uczestniczyło w  Kurzetniku w Mistrzostwach  Polski seniorów i kobiet w kickboxingu w formule full contact. W niedzielnych finałach wystąpiło aż pięcioro reprezentantów z Warmii i Mazur, ale tylko najstarszy w ekipie 43-letni Michał Dembler  z Olimpii Nowe Miasto Lubawskie w kategori 86 kg sięgnął po złoty medal. Po dramatycznym pojedynku pokonał Arkadiusza Dembińskiego z Piotrkowa.

Walka przyniosła wiele emocji, finaliści dali z siebie wszystko. Sytuację zdaniem obserwatorów kontrolował wprawdzie Dembiński, ale dwa razy otrzymał minusowe punkty za uderzenia kolanami. Najstarszy zawodnik turnieju Michał Dembler zbierał zasłużone gratulacje.

Z zawodników gospodarzy - KS Zamek Expom Kurzętnik w finale walczyli Piotr Kołakowski -81 kg i Katarzyna Bedra -56 kg. Oboje przegrali, ale po dobrych walkach i z mocnymi przeciwnikami - Bogumiłem Połońskim (SKF Boksing Zielona Góra) i Dorotą Godziną (KS X FIGHT Piaseczno). Przegrała swa walkę także Maria Barcikowska + 70 kg ze Startu Działdowo i Sebastian Prokop – 75 kg z Olimpii Nowe Miasto Lubawskie, któremu nie zaliczono czystej zdaniem wielu akcji, co zaważyło na porażce.

- Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali uznani triumfatorka kategorii -60 kg Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) i zwycięzca wagi -67 kg Kajetan Kierstein (MMA Devil Międzychód). W punktacji klubowej zwyciężyli zawodnicy Piotrowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom Center, przed MMA Devil Międzychód i SKF Boksing Zielona Góra.

Jak ocenia MP Leszek Jobs – trener zamkowców i organizator turnieju

Dorobek Zamkowców w porównaniu z rokiem ubiegłym jest też bardziej okazały …. rok temu był jeden medal brązowy tym razem wywalczyliśmy dwa srebrne krążki. Z grona zawodników gospodarzy KS Zamek Expom Kurzętnik w finale walczyli Piotr Kołakowski -81 kg i Katarzyna Bedra -56 kg. Oboje przegrali, ale po dobrych walkach z przeciwnikami z najwyższej półki krajowego i światowego kickboxingu z Bogumiłem Połońskim (SKF Boksing Zielona Góra) i Dorotą Godziną (KS X FIGHT Piaseczno). Wcześniej z turniejem pożegnali się Wojciech Wiśniewski i Damian Chiliński

Piotr Kołakowski … debiut wśród seniorów w formule full contact okazał się wielkim sukcesem i zaskoczeniem dla wielu fachowców , walki poprzedzające Piotr wygrał jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi dopiero w finale uległ bardzo doświadczonemu oponentowi z Zielonej Góry na punkty , a że był to zawodnik naprawdę mocny niech świadczy fakt że walkę półfinałową rywal oddał walkowerem. Szczerze to także miałem obawy jak Piotr sobie poradzi z tak silnym i mocno bijącym rywalem po prostu bałem się tej potyczki , ale Piotr potwierdził swoją dobrą dyspozycję z poprzednich walk słuchał się rad narożnika robił to co sobie założyliśmy przed walką i choć przegrał pokazał się z bardzo dobrej strony .

Bardzo fajny dla oka był też pojedynek Kasi Bedry z faworytką Dorotą Godziną. Moja podopieczna, mimo długiej dwuletniej przerwy, do pojedynku o złoto wyszła bardzo zdeterminowana i zmotywowana, po dwóch rundach walkę kontrolowała i prowadziła na punkty , ale w końcówce trzeciej rundy doświadczenie Doroty wzięło górę i to ona cieszyła się ze zwycięstwa, na które musiała bardzo ciężko zapracować . Kasia swoją postawą w ringu dała wyraźny sygnał swoim rywalkom, że wyrasta im nowa silna konkurentka na kickboxerskim podwórku .

Najstarszym złotym medalistą został 43-letni Michał Dembler (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie). W finale wagi -86 kg pokonał Arkadiusza Dembińskiego (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0. Michał pokazał wielkie serce do walki dzięki temu to on mógł się cieszyć ze zwycięstwa .

Natomiast w finale -75 kg Sebastian Prokop z Olimpii. Sebek stoczył super pojedynek zabrakło tylko odrobiny szczęścia by móc się cieszyć z kolejnego tytułu .Niedzielne walki mogły się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Stały na wysokim poziomie, pod względem technicznym i taktycznym. Relację z Mistrzostw pokazała TVP Olsztyn

W porównaniu z rokiem ubiegłym, tytuły mistrzów kraju obronili Ewa Bulanda (48 kg, Jas-Pol Krynica-Zdrój), Kajetan Kierstein (67 kg, poprzednio jako Czerwony Smok Poznań), Robert Krasoń (75 kg, Tom Center Piotrków Trybunalski) i Jakub Kozera (+91 kg, Gwardia Zielona Góra).

Mistrzostwa Polski w Kurzętniku były generalnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy, które w dniach 18-26 października odbędą się w hiszpańskim Bilbao

Ełk reprezentowało pięcioro zawodników Fight Club Black Shadows, dwóch zawodników przywiozło medale. W kat.do 94kg - Wojciech Nieścier - brązowy medal i w kat. powyżej 94 kg - Łukasz Borkowski również medal brązowy.Pozostałym zawodnikom nie udało się zakwalifikować do półfinałów.

Organizatorami Mistrzostw Polski byli

KS ZAMEK EXPOM KURZĘTNIK

URZĄD GMINY W KURZĘTNIKU

ZESPÓŁ SZKÓŁ W KURZĘTNIKU

LUKS TKKF KURZĘTNIK

Równocześnie z gongiem rozpoczynającym pierwszą walkę mistrzostw można było się zarejestrować w BAZIE DAWCÓW KOMÓREK MACIERZYSTYCH i zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego . Inicjatorem był Robert Mówiński my jako klub udostępniliśmy miejsce gdzie podczas sobotnich walk w bazie zarejestrowało się 30 osób .

Z TEGO MIEJSCA WSPÓLNIE Z ANDRZEJEM KOWALCZYKIEM DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE SIĘ W POMOC PRZY ORGANIZACJI MISTRZOSTW POLSKI W KURZĘTNIKU ….. SPONSOROM , RODZICOM I WSZYSTKIM INNYM, KTÓRYCH CIĘŻKO BYŁOBY WYMIENIĆ , WSPÓŁPRACA Z TAKIMI LUDŹMI TO SAMA PRZYJEMNOŚĆ .

Wyniki finałów

kobiety

-48 kg: Ewa Bulanda (LUKS JAS POL Krynica) - Marzena Szacoń (MKS Kalina Lublin) rsc 1r.

-52 kg: Karolina Mośko (KKT Bałtyk Koszalin) - Ewa Boś (SKF Boksing Zielona Góra) KO 2r.

-56 kg: Dorota Godzina (KS X FIGHT Piaseczno) - Katarzyna Bedra (Zamek Expom Kurzętnik) 3-0

-60 kg: Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) - Kamila Hermanowska (Klub Sportowy NADSTAL Krzaki Czaplinkowskie) 3-0

-65 kg: Monika Kędzierska (Klub Sportowy C.S.E. Sparta) - Paulina Frankowska (KS X FIGHT Piaseczno) 3-0

+70 kg: Anna Kołodziejska (MMA DEVIL Międzychód) - Maria Barcikowska (KS START Działdowo) 3-0

mężczyźni

-57 kg: Łukasz Wydro (SMOK Toruń) - Wojciech Peryt (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport) 3-0

-63,5 kg: Jakub Jasion (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Mariusz Just (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) WO

-67 kg: Kajetan Kierstein (MMA DEVIL Międzychód) - Michał Benben (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0

-71 kg: Kamil Dajwłowski (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Szymon Salachna (Beskid Dragon Bielsko-Biała) 3-0

-75 kg: Robert Krasoń (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) - Sebastian Prokop (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) 2-1

-81 kg: Bogumił Połoński (SKF Boksing Zielona Góra) - Piotr Kołakowski (Zamek Expom Kurzętnik) 3-0

-86 kg: Michał Dembler (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie) - Arkadiusz Dembiński (Piotrowska Szkoła Sztuk Walki TOM CENTER) 3-0

-91 kg: Adrian Kowalkowski (KS X FIGHT Piaseczno) - Paweł Michalak (Husaria Drutex Słupsk) 3-0

+91 kg: Jakub Kozera (Gwardia Zielona Góra) - Patryk Proszek (Gwardia Zielona Góra) WO

Żródło: Polski Związek Kickboxingu

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn