MP Formuła kick light Kartuzy 2017 – Trzy tytuły: Turulska, M. Kuźniak, Pleta i sporo medali

Fot. nadesłane

W dniach 24-26 marca w stolicy Kaszub w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu Seniorów i Juniorów w formule kick light , na które zameldowało się 231 zawodników z 56 klubów z całej Polski. Startowało kilka sekcji z Warmii i Mazur z efektami medalowymi. Złote krążki zdobyli: Paulina Turulska (Champion Lubawa) w jun. 50 kg, Michał Kuźniak (Bartoszyce) jun. 79 kg i Cezary Pleta Olimpia NML) jun. 84 kg.

Najliczniej reprezentowane były kluby: Zamek Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto Lub .

Zamek reprezentowało pięciu zawodników: seniorzy Wojciech Wiśniewski , Piotr Kołakowski , Monika Marchlewska i dwóch juniorów debiutantów w tej grupie wiekowej: Krystian Rzepka i Wiktor Wilkanowski. Sekcja Kurzętnika wróciła do domu z 3 medalami, a zdobyli je: Wojciech Wiśniewski srebrny w kat .wag – 84 kg , Monika Marchlewska brązowy w kat .wag – 70 kg i   kolejny brązowy junior Krystian Rzepka kat .wag -74 kg. Pozostałym nie udało się wywalczyć medalu choć było bardzo blisko , Piotr kat . wag – 84 kg w końcówce walki prowadząc wysoko na punkty, nie utrzymał przewagi z dwóch poprzednich rund i minimalnie przegrał 2 do 1. W przypadku Wiktora kat . wag – 57 kg wyglądało to troszkę inaczej. To on gonił wynik doprowadził do remisu, ale w ostatniej akcji pojedynku to przeciwnik wyprowadził decydującą technikę, która zaważyła na wyniku walki , Wiktora można tu usprawiedliwić gdyż jeszcze dzień wcześniej zmagał się ponad 39 stopniową temperaturą która zostawiła swój ślad podczas sobotniego pojedynku .

W składzie Olimpii Nowe Miasto Lubawskie wystąpili: seniorzy Sebastian Prokop , Patryk Jankowski oraz juniorzy Albert Mederski i Czarek Pleta . Złoto w świetnym stylu wywalczył junior Czarek kat . wag – 94 kg, który w samej końcówce ciężkiego boju wydarł zwycięstwo i to jego ręka powędrowała do góry , Albert kat . wag – 57 kg także debiutant w gronie juniorów spisał się bardzo dobrze zdobywając brązowy medal. Patryk Jankowski senior kat . wag – 74 kg walczył w najliczniej i najmocniej obsadzonej kategorii mistrzostw (22 zawodników) i zdobył brązowy medal . Trener Sebastian kat . wag – 79 kg podobnie jak Wojtek do finału doszedł jak burza nie dając cienia szansy swoim rywalom. W walce finałowych został delikatnie mówiąc skrzywdzony . Musiał się zadowolić srebrnym krążkiem Organizatorzy stanęli na wysokości zadania , ale wynik sportowy nie w pełni zadowalający. Medale cieszą, ale mogło być lepiej.

Jak walczyli inni ? Doskonale wypadli bracia Michał i Sebstian Kuźniakowie (Bartoszycka Szkoła Taekwondo). Pierwszy zdobył złoto, drugi brąz. Champion Lubawa przywiózł trzy krążki. Złoty: Paulina Turulska, srebrne: Marta Lipka i Damian Gadulski. Brązowy krążek wywalczył Karol Bieszczad z Elbląskiego Klubu Karate.

Wyniki

kick-light / Senior [m] / -84kg

2 Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

5 Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)

kick-light / Senior [m] / -79kg

2 Sebastian Prokop (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Senior [m] / -74kg

3 Patryk Jankowski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Senior [k] / +70kg

2 Marta Lipka (CSW Champion Lubawa)

kick-light / Senior [k] / -70kg

3 Monika Marchlewska (Zamek Kurzętnik)

kick-light / Junior [m] / -94kg

1 Cezary Pleta (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Junior [m] / -84kg

3 Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce)

kick-light / Junior [m] / -79kg

1 Michał Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce)

kick-light / Junior [m] / -74kg

3 Krystian Rzepka (Zamek Kurzętnik)

5/8 Konrad Łaniewski (CSW Champion Lubawa)

kick-light / Junior [m] / -69kg

2 Damian Gadulski (CSW Champion Lubawa)

kick-light / Junior [m] / -57kg

3 Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

5/8 Wiktor Wilkanowski (Zamek Kurzętnik)

kick-light / Junior [k] / -50kg

1 Paulina Turulska (CSW Champion Lubawa)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn