MP (light contact i pointfighting) Rydzyna 2017 – Kurzętnik i Lubawa wróciły z tarczą, w sumie 19 medali

Fot. nadesłane

W Rydzynie koło Leszna odbyły się w miniony weekend (5/7 maja) Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formułach light contact i pointfighting. Zjechała się rekordowa liczba uczestników blisko 700 z 65 klubów. Walki rozgrywano na czterech matach równocześnie przez dwa dni od 9 rano do godziny 20. Reprezentanci Zamku Kurzętnik i Champion Lubawa zdobyli łącznie 19 medali

Champion Lubawa - trener Rafał Mazurowski

Zdobyliśmy 10 medali: 3 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowych! Szczególne słowa uznania i wielki szacunek należy się dwójce rewelacyjnie dysponowanym zawodnikom, czyli Adrianowi Bendykowi i Łukaszowi Wojtowiczowi, którzy w kategorii prawie trzydziestoosobowej do 57 kg w wersji light-contact nie mieli sobie równych! Obydwaj szli jak burza kończąc pierwsze walki przed czasem. Następnie już po wyrównanych bojach z bardziej wymagającymi zawodnikami potwierdzili swoją wyższość. Aż zmierzyli się w finale, gdzie po zaciętym starciu minimalnie lepszy okazał się Adrian Bendyk! Warto wspomnieć, że od półfinału Adrian walczył ze sporym obrzękiem stopy, mimo to uraz nie przeszkodził mu w zdobyciu mistrza Polski! Łukasz Wojtowicz dzień wcześniej zdobył srebro w wersji pointfighting!

Podobnie jak Łukasz, podwójnym srebrnym medalistą okazał się Adam Sawicki, który rewelacyjnie spisał się w formułach pointfighting i light-contact! Walczył w bardzo szybkim tempie, jego serie ciosów były nie do odparcia. Pierwsze walki kończył przed czasem i choć finały okazały się nie do przejścia, spisał się ponad plan osiągając podwójne wicemistrzostwo Polski!

Natomiast z mistrzostwa kraju mogły się cieszyć dwie nasze już doświadczone zawodniczki Obroniły tytuły z poprzedniego roku. Paulina Turulska, w formule pointfighting potwierdziła swoją klasę i wygrała z wyraźną przewagą. Tym samym udowodniła, że wciąż jest numerem jeden w kraju. Dodatkowym bonusem jest fakt, że uznano ją za najlepszą zawodniczkę turnieju w tejże formule.

Małgorzata Zięba, która po znakomitych starciach wygranych przed czasem również zdobyła złoto w formule pointfighting! Nie zabrakło charakteru i serca do walki debiutującej i bardzo młodej zawodniczce Amelce Łożyńskiej, która startowała w dwóch formułach! W light-contact co prawda medalu nie wywalczyła, ale zdobyła cenne doświadczenie ,natomiast w formule pointfighting w dobrym stylu sięgnęła po wicemistrzostwo Polski!

Kolejnymi młodymi debiutantami byli chłopcy Wiktor Zawadzki i Jakub Turulski, którym także nie zabrakło charakteru i serca do walki, ale na podium jeszcze nie stanęli. W bardzo licznej kategorii świetnie prezentował się Michał Kornacki, który pierwsze dwie walki wygrał z wyraźną przewagą przed czasem lecz uległ minimalnie w walce o strefę medalową..

Dwa brązy zdobył Jakub Leliwa w wersjach pointfighting i light-contact. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie uważam, że wynik powinien osiągnąć znacznie lepszy. Niestety tak się nie stało i z pewnością tych zawodów do udanych zaliczyć nie może…

Podsumowując turniej uważam występ za bardzo dobry o czym świadczy zdobycie 10 medali: 3 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowych!

Bardzo dziękuję za przygotowanie do mistrzostw zwłaszcza młodszych kadetów i zawodników z formuły pointfighting Oliwii Lóźniewskiej, która nie była obecna na turnieju i samym zawodnikom, bo nie brakowało charyzmy, woli walki oraz serca jakie wkładają w ten sport!

Wyniki:

I m. Paulina Turulska formuła Pointfighting kat wag do 50 kg – Juniorka [Grupa PRO-AM firma LIBRO]

Najlepsza zawodniczka w formule Pointfighting Juniorek Paulina Turulska [Grupa PRO-AM firma LIBRO]

I m. Adrian Bendyk formuła Light-contact kat wag do 57 kg – Kadet starszy

I m. Małgorzata Zięba formuła Pointfighting kat wag do 42 kg – Kadetka młodsza

II m. Łukasz Wojtowicz formuła Pointfighting kat wag do 57 kg – Kadet starszy

II m. Łukasz Wojtowicz formuła Light-contact kat wag do 57 kg – Kadet starszy

II m. Adam Sawicki formuła Pointfighting kat wag do 37 kg – Kadet młodszy

II m. Adam Sawicki formuła Light-contact kat wag do 37 kg – Kadet młodszy

II m. Amelia Łożyńska formuła Pointfighting kat wag do 32 kg – Kadetka młodsza

III m. Jakub Leliwa formuła Pointfighting kat wag do 52 kg – Kadet starszy

III m. Jakub Leliwa formuła Light-contact kat wag do 52 kg – Kadet starszy

chamni7

Zamek Kurzętnik - trener Leszek Jobs:

Do Rydzyny pojechaliśmy w sile 12 zawodników , ( jeden senior, czterech juniorów, siedmiu kadetów), którzy zdobyli dziewięć medali – dwa złote , trzy srebrne i cztery brązowe. Jestem dumny z postawy moich podopiecznych tym bardziej że dla niektórych był to debiut w imprezie tej rangi , a naprawdę nie było widać tej różnicy podczas walk , to oczywiście efekt ciężkiej pracy wykonywanej na treningach .

Na moje specjalne wyróżnienie zasługują: Klaudia Kendziorska i Mieszko Siemiątkowski którzy zostawili po sobie świetne wrażenie, myślę że dla nich i dla pozostałych te mistrzostwa pozostaną w pamięci na długie lata.

Wyniki uzyskane przez kickboxerów Zamku

Wiktor Wilkanowski junior pointfighting – złoto

Piotr Kołakowski senior pointfighting – srebro

Kamil Wiśniewski junior – brąz

Oskar Rogowski junior – brąz

Szymon Podlaszewski junior – brąz

Paweł Kendziorski kadet starszy – srebro

Klaudia Kendziorska kadetka młodsza light contact – złoto

Adam Szeliga light contact kadet młodszy – srebro

Mieszko Siemiątkowski kadet młodszy – brąz

Kamil Mączkowski kadet młodszy – 8 miejsce

Dawid Mączkowski kadet młodszy – 5 miejsce

Karol Kulwicki kadet młodszy – 9 miejsce

rot7

Chciałbym w imieniu swoim i moich zawodników serdecznie podziękować wszystkim Tym osobom którzy wspierają nas w wyjazdach na zawody , jak i tym którzy nam kibicują i trzymają za nas mocno kciuki gdy my rywalizujemy na turniejach i godnie reprezentujemy nasz region .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn