Puchar Świata Budapeszt 2017 – Adrian Durma i Wojciech Wiśniewski wrócili z medalami, Leszek Jobs w roli selekcjonera

Fot. nadesłane

W dniach 18-21 maja w Budapeszcie odbyła się kolejna w tym sezonie edycja Pucharu Świata w kickboxingu na który zjechało się ponad 2,5 tysiąca kickboxerów z 4 kontynentów, 38 krajów w tym około 40 reprezentantów Polski. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy z Warmii i Mazur. Adrian Durma (EKK Elbląg) zdobył złoto w kick light i srebro w light contact, a Wojciech Wiśniewski (Kurzętnik) wywalczył dwa brązowe krążki.

Polacy jak zawsze byli bardzo widoczni podczas całego turnieju pokazali charakter i serce do walki. Dorobek biało-czerwonych to 19 medali - 5 złotych , 6 srebrnych i 8 brązowych krążków, co dało nam 12 miejsce w klasyfikacji drużynowej turnieju .

W Pucharze Świata swój debiut w roli pierwszego trenera kadry Polski light contactu seniorów miał Leszek Jobs trener klubowy Zamku Kurzętnik . Oto jego relacja

- Wojciech Wiśniewski walczył w dwóch formułach light contact i kick light w kategorii wagowej – 84 kg. W obu zdobył dwa brązowe medale. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale już podczas pierwszej konfrontacji na planszy Wojtek doznał bolesnej kontuzji prawej stopy, która utrudniała mu rywalizację na najwyższym poziomie, w związku z tym jego wynik uzyskany w Budapeszcie można uznać za satysfakcjonujący

Adrian Durma z EKK Elbląg spisał się rewelacyjnie. W light contact wywalczył srebrny krążek do którego dołożył złoto w formule kick light .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn