MP Kadetów Starszych i Młodszych (kick light) Mysiadło 2017 – Pięć medali – rodzinne klany z Kurzętnika w akcji

Fot. nadesłane

W miejscowości Mysiadło koło Piaseczna odbyły się w weekend (27/28 maja) Mistrzostwa Polski kadetów starszych i młodszych w formule kick light, w których wystartowało 218 młodych kickboxerów z 51 klubów . Barw Zamku Kurzętnik broniło siedmioro zawodników, którzy wywalczyli 2 złote , 2 srebrne i 1 brązowy krążek Zamek został drugim klubem w klasyfikacji drużynowej w Polsce

Jak walczyli poszczególni zawodnicy? O tym opowiada trener Leszek Jobs

Adam Szeliga kategoria wagowa (52 kg) Brązowy krążek. W walce o finał troszkę za późno zabrał się do odrabiania strat i minimalnie przegrał walkę. Szkoda bo rywal był w zasięgu Adama , a zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki .

Mieszko Siemiątkowski (37 kg). Po wcześniejszych trzech zwycięskich pojedynkach , w finale bardzo, ale to bardzo minimalnie przegrywa 2 do 1 ( 19 - 18 /16 - 15 dla przeciwnika i 22 - 25 dla Mieszka ). Werdykt wahał się dosłownie do ostatniej sekundy przy bardzo żywiołowym dopingu kibiców obu ekip.

Samanta Klein (42 kg). Srebrny krążek w debiucie jest wielkim osiągnięciem w przygodzie z kickboxingiem tej bardzo sympatycznej dziewczynki (dodam tylko że musiałem mocno przekonywać mamę Samanty żeby puściła ją na zawody ), a tu taka miła niespodzianka , choć sam osobiście wierzyłem w to, że zawodniczkę stać na medal .

Klaudia i Paweł Kendziorsscy rodzeństwo, które zapisuje nowy rozdział w historii naszego klubu , obydwoje zostają Mistrzami Polski podczas mistrzostw w Mysiadle . Paweł w kategorii wagowej + 69 kg kadet starszy , a Klaudia w kategorii wagowej 42 kg kadetka młodsza .

Dla Pawła jest to trzeci, a drugi złoty medal rangi mistrzowskiej w tym sezonie i to każdy innej formule. Jest to chłopak, który w ostatnim czasie zrobił największy postęp i potrafi odnaleźć się w każdej formule kickboxingu. Zapewne będzie reprezentować nasz kraj we wrześniowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Macedonii .

Klaudia po złotym medalu 8 tygodni temu w Rydzynie w formule light contact, teraz okazała się najlepsza w kick light. Mam cichą nadzieję, że będzie to talent na miarę naszej mistrzyni Katarzyny Bedra .

z4412008

Dodam tylko że finale kategorii wagowej 42 kg do walki o złoto na przeciwko siebie stanęły dwie zawodniczki Zamku Expom Kurzętnik, co świadczy o sile naszych dziewcząt. Samanta i Klaudia, które w drodze do finału pokonały po dwie przeciwniczki w finale musiały stoczyć siostrzany bój. Z tej konfrontacji ,jak już wcześniej wspomniałem, zwycięsko wyszła Klaudia choć Samanta tanio skóry nie sprzedała i dzielnie walczyła do ostatniego gongu .

Ponadto kolejne cenne doświadczenie zdobyli Kamil i Dawid Mączkowscy (kategoria wagowa 32 kg), którzy sklasyfikowani zostali kolejno na 8 i 12 miejscu . Bracia z każdym kolejnym turniejem prezentują się coraz lepiej i czują się pewniej na macie w trakcie swoich walk , co dobrze rokuje przed kolejnymi turniejami w drugiej części sezonu .

Jak zawsze po każdym turnieju dziękujemy wszystkim którzy wspierają nas i dopingują do jeszcze cięższej pracy na treningach, czego efektem są medale na turniejach mistrzowskich . Słowa podziękowania należą się także rodzicom, którzy bardzo angażują się i pomagają naszej sekcji .Tym razem z transportem na turniej wspomógł nas jeden z rodziców ojciec Mieszka .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn