WAKO European Kick Boxing Championships Juniors & Cadets Skopje 2017 – Lubawa, Bartoszyce, Nowe Miasto i Kurzętnik wróciły z tarczą

Fot. bartoszycka szkoła taekwondo facebook

W Skopje zakończyły sie 10 września Skopje  WAKO European Kick Boxing Championship Juniors&Cadets. W imprezie znów pokazali się reprezentanci Warmii i Mazur. Bracia Kuźniak z Bartoszyc przywieźli dwa medale: Michał złoty i Sebastian brązowy, Czarek Pleta (OLimpia NML) zdobył złoto i srebro, Paweł Kendziorowski (Zamek Expom Kurzętnik) - brąz. Lubawianie też wrócili z trofeami. Paulina Turulska wywalczyła srebro, a Łukasz Wojtowicz brąz.

Champion Lubawa (relacja trenera Rafała Mazurowskiego)

Wysoki poziom, wiele trudnych walk, radość, wzruszenia, a niekiedy i łzy towarzyszyły zawodnikom narodowej kadry kadetów i juniorów. Zawodnicy z lubawskiego teamu przywieźli dwa medale! Utytułowana Paulina Turulska (kick light) po stoczonych czterech walkach z rywalkami z: Irlandii, Francji, Grecji, a w finale z Izraela została wicemistrzynią Europy! A o tym, że marzenia się spełniają przekonał się choćby Łukasz Wojtowicz (light contact), który o podium zmagał się także z czwórką zawodników: z dwoma Węgrami, Bułgarem i Rosjaninem, który zagrodził mu drogę do decydującej rozgrywki.… To pierwszy międzynarodowy sukces Łukasza.

Poza medalistami dobre walki stoczyli także Adrian Bendyk, który po pokonaniu Greka niestety stoczył twardy bój z Węgrem. Nie zdołał odbudować się po pierwszym mocnym starciu, stąd porażka o wejście do strefy medalowej. Damian Gadulski, jeśli popełnił błąd tojedynie idąc do wyższej kategorii, gdzie warunki fizyczne nie pozwoliły mu na wygraną z silnym zawodnikiem z Ukrainy, mimo że walka była bardzo zacięta

Podsumowując uważam mistrzostwa za udane. Srebro i brąz w tak trudnym turnieju przy ogromnym natężeniu walk świadczy o dobrym przygotowaniu.

Wyniki

II m. - Paulina Turulska kat wag do 50 kg [Junior]

III m. - Łukasz Wojtowicz kat wag do 63 kg [Kadet Starszy]

Poza podium - Damian Gadulski kat wag do 69 kg [Junior]

Poza podium - Adrian Bendyk kat wag do 57 kg [Kadet Starszy]

Sukcesem wykazała się także kadra kadetów w formule kick-light, którą prowadzi trener i selekcjoner Rafał Mazurowski. Jego podopieczni zdobyli 10 medali! złoto, 3 srebra i 6 krążków brązówych… W imieniu kadrowiczów i moim dziękujemy wszystkim tym, którzy nas wspierali i kibicowali!

Bartoszycka Szkoła Taekwondo

Michał Kuźniak w low kick potwierdził, że jest talentem czystej wody, który dominuje nie tylko w kraju, ale radzi sobie doskonale również na arenie międzynarodowej. Po zdobyciu Mistrzostwa Litwy i krajowego championatu w Skopje wywalczył najcenniejszy złoty medal ME. Wygrał kategorię juniorów młodszych (waga 81 kg).

Startujący w tej samej kategorii, ale juniorów Sebastian Kuźniak sięgnął po brąz w K1.

Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i zamek Kurzętnik tez na fali

Bohaterem imprezy stał sie junior Olimpii Nowe Miasto Lubawskie Czarek Pleta, który zdobył dwa medale: złoty w light contact w kategorii 94 kg i srebro w kick light.Paweł Kendziorowski (Zamek Expom Kurzętnik) w grupie wiekowej juniorów mlodszych wywalczył brązowy krążek w formule full contact - kategoria 81 kg. Poza podium znalazł się Wiktor Wilkanowski (Zamek)

ple18

Bilans

Reprezentanci Polski we wszystkich konkurencjach wywalczyli 66 medali - 9 złotych, 11 srebrnych i 46 brązowych . W macedońskim turnieju startowało 1563 zawodniczek i zawodników z 37 krajów, w tym 150-osobowa polska kadra narodowa. Największa liczbowo była reprezentacja Rosji 176 kickboxerów, a ponad setkę swych młodych sportowców wystawili także Węgrzy 138 osób, Włochy 112 i Grecja 111.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn