MP Seniorów i Weteranów (light contact) Włoszczakowice 2017 – Mamy trzech mistrzów, Wojciech Wiśniewski po raz dziesiąty

Fot. nadesłane

W weekend (15/17 września) we Włoszakowicach koło Leszna odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule light contact , na które zjechała się cała czołówka w liczbie 98 zawodników z 26 klubów , a wśród najlepszych kickboxerów z całej Polski nie mogło zabraknąć oczywiście Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpii Nowe Miasto Lubawskie.

Turniej ten był ostatnią szansą żeby zdobyć zaufanie trenera reprezentacji i otrzymać powołanie na zgrupowanie kadry, które odbędzie się w ostatni weekend września i tu właśnie zostanie wyłoniona ścisła kadra na wyjazd na listopadowe Mistrzostwa Świata które odbędą się na Węgrzech w Budapeszcie od 2 do 11 listopada.

Podczas mistrzostw wspomniane sekcje wywalczyły łącznie 5 medali – 3 złote i 2 brązowe krążki . Brąz zdobył także Adrian Durma z Elbląga. Podsumowując występ kickboxerów można go uznać za bardzo udany .

Brązowe krążki wywalczyli Patryk Jankowski (Olimpia) i Piotr Kołakowski (Zamek) Obaj w półfinałach stoczyli bardzo fajne pojedynki i choć minimalnie przegrali na punkty to zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie , co optymistycznie rokuje na przyszłość .

Złote krążki zdobyli: Wojciech Wiśniewski ( Zamek) i Cezary Pleta (Olimpia). Dla Wojtka był to już jubileuszowy dziesiąty tytuł Mistrza Polski w przygodzie z kickboxingiem a siódmy w formule light contact. Swoimi walkami potwierdził tylko mistrzowską klasę. Czarek, aktualny Mistrz Europy juniorów z Macedonii sprzed 2 tygodni , przebojem wdarł się do czołówki krajowej seniorów i jest to duży wyczyn podopiecznego Sebastiana Prokopa .

Kolejnym złotym medalistą mistrzostw Polski w kategorii wiekowej Masters został Leszek Jobs , który także co roku potwierdza swoją dominację w gronie troszkę starszej młodzieży .

Bez medalu wrócił Damian Chiliński. Stoczył świetną walkę , w której prowadził przez 3 rundy na punkty , ale chwila dekoncentracji w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść rywala . Wielka szkoda bo była to potyczka o wejście do strefy medalowej .

Wszyscy zawodnicy zasłużyli na wyróżnienie i ogromne brawa , za to że godnie reprezentowali swoje barwy klubowe i nasz region podczas mistrzowskiego turnieju we Włoszakowicach .

kurz4

Wyniki

light-contact / Senior [m] / -94kg

1 Cezary Pleta (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

light-contact / Senior [m] / -89kg

1 Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

5 Damian Chiliński (Zamek Kurzętnik

light-contact / Senior [m] / -84kg

3 Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Senior [m] / -74kg

3 Patryk Jankowski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

3 Adrian Durma (Elbląski Klub Karate)

light-contact / Masters

1 Leszek Jobs (Zamek Kurzętnik)

W imieniu kickboxerów dziękujemy osobom i kibicom którzy ich wspierają i trzymają kciuki za jak najlepsze wyniki .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn