MP Juniorów i Seniorów w wersji kick-light Kartuzy 2018 – Na najwyższym stopniu podium: Adrian Durma i Sebastian Kuźniak

Fot. Sebastian Kuźniak facebook

W miniony weekend (10/11 marca) odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów i Juniorów w kick-light. Startowali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich z: Elbląga, Bartoszyc, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Ełku i Działdowa. Zdobyliśmy siedem medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Mistrzami zostali: : Adrian Durma (Elbląski Klub Karate) i Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon do)

CSW Champion Lubawa – trener Rafał Mazurowski

Mistrzostwa Polski w Kartuzach, kończymy z dwoma medalami juniorów: Konrad Łaniewski kat wag do -79 kg zdobył brąz natomiast Damian Gadulski kat wag do -69 kg "tylko" srebrny krążek po nieukończonym niestety finale... Niedosyt ponieważ Damian mistrzostwo Polski miał w zasięgu ręki. Na drodze stanęła kontuzja kolana... Bardzo kuriozalna sytuacja bowiem uraz był spowodowany nieprzepisową techniką wykonaną przez rywala [mocne kopniecie w kolano] i w rezultacie nie Damian, a przeciwnik werdyktem przez RSC został mistrzem Polski! Miejmy tylko nadzieję, że kontuzja nie okaże się poważna... Generalnie Damian Gadulski szedł przez turniej jak burza! Dwie walki zakończył przed czasem! O wejście do finału wygrał po ciężkim zaciętym boju!

Konrad Łaniewski pierwszy pojedynek rozstrzygnął przed czasem. Na drodze do finału stanął wymagający, bardziej doświadczony rywal. Na dłuższym dystansie czasowym wyszły na jaw pewne braki wydolnościowe, ale brąz jest jego dużym sukcesem. Wciąż ma szansę na powołanie do reprezentacji.

Bez medalu jako jedyna wróciła seniorka Oliwia Lóźniewska kat wag do -60 kg, która mimo wszelkich prób nie potrafiła sprostać silniejszej fizycznie rywalce i ulega już w pierwszym starciu... Przed nami teraz starty kadetów tak więc sezon można uznać za w pełni otwarty.

cham4

Zamek Expom Kurzętnik – Leszek Jobs

Był to długi i wyczerpujący turniej który pozostawił spory niedosyt . Ze względu na ogromną liczbę zgłoszeń 333 zawodników z 71 polskich klubów mistrzostwa trzeba było rozpocząć już w piątek w dniu przyjazdu ekip do Kartuz . Na trzech matach w najbardziej obsadzonych kategoriach wagowych rozegrano po 20 walk . Swoje pojedynki również musieli stoczyć zawodnicy Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia NML .Wszyscy wygrali w dobrym stylu , więc można było się udać na zasłużony odpoczynek około godziny 22 do hotelu ,bo zawody w sobotę zaczynały się już od godziny 8 i trzeba było być gotowym na 100 % na kolejne dwa dni walk .

W Kartuzach walczyło w sumie sześciu zawodników dwójka z Kurzętnika i czwórka z Nowego Miasta Lub.:seniorzy Wojtek Wiśniewski i Piotr Kołakowski - Zamek , seniorzy Czarek Pleta , Patryk Jankowski oraz juniorzy Miłosz Tessmer i Albert Mederski - Olimpia Nikomu z naszych kickboxerom nie udało się tym razem stanąć na najwyższym stopniu podium, a było bardzo blisko, co nie znaczy że chłopacy nie zasłużyli na słowa pochwały i nie jesteśmy z nich dumni , bo jesteśmy i to bardzo, jednak pozostaje niedosyt, bo przydarzyły się kontuzje i decyzje sędziowskie, które miały istotny wpływ na rezultaty naszych zawodników .

Miłosz w walce o medal kontuzja łokcia , Czarek skręcił kostkę na korytarzu i ta wyeliminowała go z walki o finał. Prawdopodobnie także z wyjazdu za tydzień na mistrzostwa Polski w K-1, które odbędą się w Warszawie Patryk , Piotr i Albert przegrali swoje boje z późniejszymi mistrzami Polski . Ale jak to mówią co cię nie zabije to cię wzmocni i taka myśl nam przyświeca , od poniedziałku powrót na salę i dalej ciężka praca , jest jeszcze kilka ważnych zawodów po drodze na szczyt a najważniejszy cel to Mistrzostwa Polski Light contact 8-10 czerwca, których jesteśmy wspólnie Zamek Expom Kurzętnik i Olimpia Nowe Miasto gospodarzami. Na te właśnie zawody musi przyjść szczyt

de4

Wyniki

kick-light / Senior [m] / -94kg

3 Cezary Pleta (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Senior [m] / -89kg

6 Rafał Gajewczyk (UKS Thor Szkoła Walki Ełk)

kick-light / Senior [m] / -84kg

2 Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

7 Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)

kick-light / Senior [m] / -79kg

6 Dawid Kleina (Elbląski Klub Karate)

8 Krystian Ruszczyk (Stowarzyszenie BLACK SHADOWS Ełk)

kick-light / Senior [m] / -74kg

1 Adrian Durma (Elbląski Klub Karate)

8 Patryk Jankowski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Senior [m] / -63kg

6 Rafał Tronci (UKS Thor Szkoła Walki Ełk)

kick-light / Senior [k] / -70kg

3 Sylwia Dwórznik (KS START Działdowo)

kick-light / Senior [k] / -60kg

6 Oliwia Lóźniewska (CSW Champion Lubawa)

kick-light / Junior [m] / -89kg

1 Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce)

kick-light / Junior [m] / -84kg

6 Michał Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce)

kick-light / Junior [m] / -79kg

3 Konrad Łaniewski (CSW Champion Lubawa)

5 Kamil Paszkowski (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do Bartoszyce)

kick-light / Junior [m] / -69kg

2 Damian Gadulski (CSW Champion Lubawa)

7 Miłosz Tessmer (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Junior [m] / -57kg

2 Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

kick-light / Junior [k] / -50kg

5 Oliwia Łukomska (UKS Thor Szkoła Walki Ełk)

29066890 783971075135486 4247580234628464640 n

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn