Puchar Polski Seniorów i Juniorów (light contact) Płock 2018 – Historyczny wyczyn Zamku Expom Kurzętnik

Fot. nadesłane

To był bardzo udany weekend (23/24 marca) wojowników: Zamku Expom Kurzętnik, Olimpii Nowe Miasto Lubawskie i Startu Działdowo, którzy tym razem wzięli udział w Pucharze Polski PZKB seniorów i juniorów w Płocku . Organizatorem był klub Puncher Płock , który sprostał zadaniu, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. A ponieważ wiązało się to z sukcesami sportowymi, powrót do domu był szczególnie radosny.

Turniej odbył się w formule light contact , pojedynki rozgrywano na dwóch matach z podziałem na seniorów i juniorów . Kickboxerzy z Warmii i Mazur nie zawiedli i udowodnili że bardzo dobrze czują się w tej formule walki zwyciężając większość swoich potyczek , co jest dobrym prognostykiem przed czerwcowymi mistrzostwami Polski w Kurzętniku. Sukcesy sportowe poprzedzająca tę imprezę, są jej najlepszą promocją

Trener Leszek Jobs (Zamek Expom Kurzętnik) był bardzo zadowolony z postawy swych podopiecznych.

W Płocku wszyscy moi zawodnicy spisali się na medal i z medalami wrócili. Zasługują na pochwałę za swoją postawę na macie , oczywiście zawsze może być lepiej , są szczegóły, nad którymi trzeba jeszcze popracować żeby w czerwcu już wszystko zagrało jak w szwajcarskim zegarku . Olimpię Nowe Miasto Lubawskie w Płocku reprezentował jeden junior wychowanek Sebastiana Prokopa, ale walczył w doskonałym stylu. Albert Mederski wystartował w dwóch kategoriach wagowych w swojej wadze - 57 kg i wyższej 63 kg - tak dopuszcza regulamin Pucharu Polski (w turniejach mistrzowskich można walczyć tylko w jednej kategorii wagowej) . Zdobył złoto w kat .wag - 57 kg i brąz kat.wag -63 kg .

Barw Zamku w Płocku broniło aż 8 kickboxerów:4 seniorów i 4 juniorów , złote krążki wśród seniorów wywalczyli Wojciech Wiśniewski kat.wag - 89 kg , Piotr Kołakowski kat.wag -84 kg i Damian Chiliński kat.wag - 79 kg , dwa brązowe krążki dołożył Szymon Podlaszewski kat.wag - 69 kg i 74 kg .

Juniorzy także stanęli na wysokości zadania i wywalczyli dwa złote medale: Oskar Rogowski kat.wag - 69 kg i Paweł Kendziorski kat.wag - 84 kg który uzupełnił jeszcze dorobek o brąz w kat. wag -79 kg. Kamil Wiśniewski w kategoriach wag - 63 kg i - 69 kg wywalczył dwa srebrne medale . Krystian Rzepka kat .wag - 79 kg przywiózł brązowy krążek .

Jakby tego było mało Zamek Expom Kurzętnik dzięki świetnym występom indywidualnym zwyciężył w klasyfikacji drużynowej zarówno w seniorach jak i w juniorach. Jest to historyczny wyczyn. Wcześniej nie udało nam się wygrać punktacji drużynowej w turniejach rangi ogólnopolskiej , a tu od razu ustrzeliliśmy dublet. Jak zawsze z tego miejsca pozdrawiamy naszych kibiców którzy zawsze trzymają za nas kciuki .

Warto odnotować bardzo postawę kickoboxerów Startu Działdowo szczególnie Kacpra Dwórznika triumfatora kat. 53 kg juniorów. Działdowianin uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju w swojej grupy wiekowej.

Wyniki

light-contact / Senior [m] / -89kg

1 Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

5 Mateusz Cejmer (KS START Działdowo)

light-contact / Senior [m] / -84kg

1 Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)

2 Wojciech Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

3 Damian Chiliński (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Senior [m] / -79kg

1 Damian Chiliński (Zamek Kurzętnik)

2 Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Senior [m] / -74kg

3 Szymon Podlaszewski (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Senior [m] / -69kg

3 Szymon Podlaszewski (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Senior [k] / -65kg

3 Sylwia Dwórznik (KS START Działdowo)

light-contact / Junior [m] / -84kg

1 Paweł Kendziorski (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Junior [m] / -79kg

3 Paweł Kendziorski (Zamek Kurzętnik)

3 Krystian Rzepka (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Junior [m] / -69kg

1 Oskar Rogowski (Zamek Kurzętnik)

2 Kamil Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

light-contact / Junior [m] / -63kg

1 Kacper Dwórznik (KS START Działdowo)

2 Kamil Wiśniewski (Zamek Kurzętnik)

3 Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

light-contact / Junior [m] / -57kg

1 Albert Mederski (MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn