MP Kadetów (Pointfighting i Kick-light) Mysiadło 2018 – Mocny akcent lubawskich Championów, Zamek i Olimpia też na podium

Fot. nadesłane

W weekend (27/29 kwietnia) w Mysiadle odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych i Starszych w formułach Pointfighting [walka przerywana] i Kick-light [walka ciągła włącznie kopnięciami na udo]. Startowało 532 zawodników z 74 klubów. Dziesięć medali a czego pięć złotych zdobyli Championi z Lubawy, trzy krążki, w tym złoty przywiózł Zamek Expom Kurzętnik i dwa wywalczyła Olmpia Nowe Miasto Lubawskie.

Champion Lubawa – trener Rafał Mazurowski

Reprezentanci lubawskiego teamu wystawili dwunastoosobową kadrę. Rywalizowali wszyscy w kick-light, natomiast szóstka zawodników dodatkowo stoczyła walki w wersji pointfighting, W sumie Championi zdobyli 10 medali w tym 5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe! Jest to niebywały sukces i duży progres w porównaniu z poprzednim rokiem! Wielkie słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom, ale w szczególności dwójce fighterów, którzy potrafili zdobyć tytuły mistrzowskie w obydwu formułach. Bohaterami ekipy byli więc: Julia Kamińska kadetka młodsza i Jakub Leliwa kadet starszy!

Julka mimo dłuższej przerwy w treningach zaimponowała determinacją, ale jednocześnie dojrzałością. Tak jakby pogodziła ogień i wodę, a efekty były doskonałe. Kuba stoczył najwięcej walk w turnieju w sumie dziewięć: w wersji pointfighting cztery, a w wersji

kick-light pięć ! To wyczyn niesamowity, biorąc pod uwagę, że jest to sport bardzo dynamiczny i kontaktowy, ale Kuba jest wyjątkowym zawodnikiem, który jako jedyny w teamie w ramach przygotowań do startów obecnego sezonu nie opuścił żadnego treningu! Poza tą dwójką świetnie i pokazowo w wersji pointfighting zaprezentował się kolejny duet: Adrian Bendyk i Łukasz Wojtowicz! Będąc w tej samej kategorii wagowej wyeliminowali wszystkich, którzy stanęli na ich drodze i spotkali się w finale. Tam z racji iż sparują ze sobą na co dzień, zaproponowali, aby mistrza wyłonił los, unikając tym samym braterskiej potyczki . Za zgodą sędziów pozwolono na to i mistrzem został Adrian Bendyk!

Adrian i Łukasz również świetnie zaprezentowali się w wersji kick-light! Mocne zacięte walki, niektóre kończące się przed czasem mogły się podobać widzom! Niestety po wyrównanych bojach obaj minimalnie ulegli utytułowanym rywalom w ćwierćfinałach, zostając tej formule bez medali.

Bardzo miłą niespodzianką był pierwszy medal w tak dużej imprezie zdobyty przez Janka Sawickiego. Wielka słowa uznania kieruję również do naszych debiutantek, które bardzo pokazały charakter! Natalia Mieczkowska jedną z walk skończyła nawet przed czasem, biła bardzo mocno, Lena Kopistecka swoją postawą wyciskała łzy u swoich rywalek! Obie wywalczyły brązowe medale. Srebrny medal w debiucie zdobyła Idalia Ciereniewicz, która dopiero w finale uległa swojej koleżance klubowej Julce Kamińskiej w wersji kick-light.

Niestety bez medali wróciła czwórka zawodników: Annę Borowską już w pierwszej rundzie wyeliminowała po zaciętej walce brązowa medalistka mistrzostw Europy. W dość kontrowersyjnych okolicznościach pożegnał się z turniejem Michał Kornacki.

Wiktor Zawadzki wygrał pierwsza walkę, odpadł w drugiej rundzie. Adam Sawicki w zasadzie przegrał już na wadze ponieważ nie zmieścił się w swoim limicie i przyszło mu rywalizować w kategorii wyższej. To go stawiało na straconej pozycji.

Nie bez znaczenia była rola Oliwii Lóźniewskiej [asystentka trenera], która podczas zawodów wykonała ogrom organizacyjnej pracy , dziękujemy też wszystkim tym, którzy trzymali za nas kciuki i wierzyli w nas do końca!

Wyniki:

POINTFIGHTING:

I m. – Jakub Leliwa kat wag -57 kg kadet starszy

I m. – Adrian Bendyk kat wag -63 kg kadet starszy

I m. – Julia Kamińska kat wag -47 kg kadet młodszy

II m. – Łukasz Wojtowicz kat wag -63 kg kadet starszy

Poza podium uplasowali się:

Adam Sawicki i Wiktor Zawadzki

KICK-LIGHT:

I m. – Jakub Leliwa kat wag -57 kg kadet starszy

I m. – Julia Kamińska kat wag -52 kg kadet młodszy

II m. – Idalia Ciereniewicz kat wag -52kg kadet młodszy

III m. – Jan Sawicki kat wag -63 kg kadet starszy

III m. – Natalia Mieczkowska kat wag -37 kg kadet młodszy

III m. – Lena Kopistecka kat wag -37 kg kadet młodszy

Poza podium uplasowali się:

Anna Borowska , Michał Kornacki, Adrian Bendyk, Łukasz Wojtowicz, Adam Sawicki i Wiktor Zawadzki

ku5

Zamek Expom Kurzętnik i Olimpia Nowe Miasto Lubawskie – trener Leszek Jobs.

Jak zwykle nasi kickboxerzy zaprezentowali przyzwoity poziom i wywalczyli kilka medali z różnego kruszcu , tak więc są powody do radości . Muks Olimpia wystawiła 4-osobowy skład w Mysiadle, który wywalczył dwa medale: Paulina Jabłońska kadetka starsza pointfighting - 46 kg srebro i Albert Mederski junior pointfighting- 57 kg brąz..

Barw Zamku Expom Kurzętnik broniło ośmioro fìghterów , którzy wywalczyli trzy medale. Ten najważniejszy złoty, który przyniósł największą radość i satysfakcję wywalczył w pięknym stylu Mieszko Siemiątkowski kadet młodszy kick light- 42 kg. Samanta Klein kadetka starsza kick light- 46 kg zdobyła srebrny medal, a Klaudia Kendziorska kadetka starsza kick light- 50 kg brązowy.

Pozostali zawodnicy Zamku i Olimpii rywalizowali już ze zmiennym szczęściem i choć wygrali swoje pierwsze boje później musieli uznać wyższość przeciwników , to nie znaczy że walczyli źle , dali z siebie wszystko na co było ich stać w danej chwili .Po prostu jak to w sporcie bywa rywale tego dnia byli lepiej dysponowani .

Wyniki pozostałych

Kamil Laskowski - 6 miejsce pointfighting

Adrian Januszewski - 7 miejsce pointfighting - 8 miejsce kick light

Czarek Kowalkowski - 7 miejsce kick light

Olaf Siemiątkowski- 10 miejsce kick light

Kamil Mączkowski - 6 miejsce kick light

Dawid Mączkowski -9 miejsce kick light

Adam Szeliga - 9 miejsce kick light

Teraz już przed nami najważniejsze zawody Mistrzostwa Polski seniorów, juniorów, kadetów starszych i młodszych oraz Masters w formule light contact, których jesteśmy organizatorami i odbędą się na naszej ziemi. Będziemy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i zdobyć jak najwięcej medali .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn