Polish Fighter Kids 3 Szczecin 2018 – Kuba Leliwa tytan pracy na treningu i heros na macie, lubawianie wrócili z sukcesami

Fot. nadesłane

W weekend (11/12 maja) w Szczecinie odbył się „POLISH FIGHTER KIDS 3” – impreza rangi Pucharu Polski dla dzieci i kadetów. W rywalizacji uczestniczyło 347 zawodniczek i zawodników z 38 klubów. Reprezentacja lubawskiego teamu Champion wystąpiła w osiemnastoosobowym składzie., zdobywając 8 medali: 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy!

Szczeciński turniej był doskonałym sprawdzianem dla kadetów natomiast dla dzieci pierwszym wyzwaniem w rywalizacji ogólnopolskiej.

Po raz kolejny z doskonałej strony zaprezentował się Jakub Leliwa. Nie przejął się kiepskim losowaniem , wygrał zdecydowanie pięć walk łącznie z finałem! Wykreował swój styl walki. Oprócz własnych, perfekcyjnie wytrenowanych technik potrafił odczytać w mgnieniu oka intencje przeciwnika i od razy znaleźć na to receptę. Oczywiście wiąże się to z niewątpliwym talentem, ale przede wszystkim pracowitością zawodnika, który na sali treningowej pojawia się pierwszy, a wychodzi ostatni. Czasami trzeba go powstrzymywać w intensywności ćwiczeń, by przed turniejami zachował odpowiednią świeżość.

Szczęście nie sprzyjało Łukaszowi Wojtowiczowi, który po losowaniu wpadł od razu na utytułowanego rywala i przyszłego zwycięzcę tej kategorii.. Starcie było bardzo zacięte i mogło się podobać, mimo to Łukasz uległ i odpadł z dalszej rywalizacji. W finale z rywalem Łukasza spotykał się Adrian Bendyk, który po drodze efektownie wygrał trzy pojedynki, jednak w potyczce o złoto ustępował Igorowi Wełnowskiemu z Torunia szybkością i wytrzymałością. Łukasz Wojtowicz i Adrian Bendyk wzbogacili się o kolejne doświadczenie, które z pewnością przyda się podczas Pucharu Świata, na który już w tych dniach wraz z kadrą narodową wyjeżdżają do Budapesztu! W tej samej kategorii wagowej startował również Jan Sawicki i choć na podium nie stanął, jego występ należy uznać za bardzo udany! Wygrał dwie walki z dobrymi przeciwnikami, uległ dopiero wspomnianemu Wełnowskiemu w potyczce o półfinał.

Rewelacyjny start zaliczyła Anna Borowska, która po zaciętych bojach zdobyła srebrny medal! Julia Kamińska startowała w dwóch formułach i zaimponowała niesamowitą dojrzałością, wygrywając w walkach na tzw. pałki i zdobywając brąz w wersji light-contact Natalia Mieczkowska, bardzo wojownicza niczym „Pitbull”, doszła aż do finału i tam minimalnie uległa rywalce z Poznania, ale zdobycie przez nią srebrnego krążka jest sukcesem. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się Michał Borowski, szkoda tylko, że w finale uległ kontuzji i nie mógł dokończyć walki. Zebrał jednak wiele pochwał, bo skuteczność potrafił połączyć z widowiskowym stylem. Lena Kopistecka w formule kalaki na pałki zanotowała serię zwycięstw, a zatrzymała ją w finale koleżanka klubowa Julka Kamińska. W wersji light- contact świetnie zadebiutowała Wiktoria Chechłowska wygrywając dwie bardzo ciężkie i zacięte walki. Odpadła dopiero w ćwierćfinale!

Super występem zadebiutowała dwójka akademików w walkach kalaki na pałki! Paweł Bączek i Hubert Kuczyński. Wygrali po dwa pojedynki i choć zakończyli udział na ćwierćfinałach zaprezentowali się pod względem technicznym bez zarzutu. Zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”, ale doświadczenie przyjdzie z czasem.

Podsumowując wszyscy i ci bardziej doświadczeni, a także debiutanci zdali egzamin, Pojawiały się łzy, eksplozje radości, ale są to nieodłączne elementy takich imprez, gdzie walczy się pod presją z przeciwnikami i...tremą. Dziękuję więc bez wyjątku wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz szczególne trenerce Oliwii Lóźniewskiej za współpracę i wykonaną robotę organizacyjna – podsumował udział w turnieju w Szczecinie Rafał Mazurowski – szkoleniowiec Chamiponów Lubawa.

ch1

Wyniki

Formuła: Kalaki [walki przerywane na pałki]:

I m. - Julia Kamińska kadetka młodsza

II m. - Lena Kopistecka kadetka młodsza

Poza podium uplasowali się: Natalia Mieczkowska, Michał Borowski, Nikodem Augustin, Wiktoria Chechłowska, Andżelika Borowska i

Jagoda Zelmańska [kadeci młodsi], Paweł Bączek, Hubert Kuczyński, Błażej Dmochewicz, Agata Bukowska i Marta Dąbrowska [dzieci]

Formuła: Light-contact [walka ciągła-bez kopnięć na udo]

II m. - Michał Borowski kat wag -37 kg kadet młodszy

II m. - Natalia Mieczkowska kat wag -37 kg kadetka młodsza

III m. - Julia Kamińska kat wag +47 kg kadetka młodsza

Poza podium uplasowali się: Lena Kopistecka, Nikodem Augustin, Wiktoria Chechłowska, Andżelika Borowska [kadeci młodsi]

Formuła: Kick-light [walka ciągła-z dodatkowymi kopnięciami na udo]

I m. - Jakub Leliwa kat wag -57 kg kadet starszy

II m. - Anna Borowska kat wag -50 kg kadetka starsza

II m. - Adrian Bendyk kat wag -63 kg kadet starszy

Poza podium uplasowali się: Łukasz Wojtowicz i Jan Sawicki [kadeci starsi]

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn