MP Seniorów i Juniorów (kick light) Kartuzy 2019 – Pięć tytułów mistrzowskich, to najlepsze świadectwo

W Kartuzach odbyły się w weekend (15/17 marca) Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickoxingu. . Na turniej w formule kick light zjechało się 255 zawodników z 63 klubów z całej Polski . Dość licznie reprezentowane były Warmia i Mazury. Przyjechali kickboxerzy z Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego, Pasłęka, Lubawy, Elbląga i Bartoszyc. Zdobyliśmy w Kartuzach pięć złotych , dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym Szczególnie dobrze zaprezentowali się kicboxerzy Zamku Expom Kurzętnik, którzy zdobyli dwa tytuły mistrzowskie (Paweł Kendziorski ,Krystian Rzepka) i jeden wicemistrzowski, co dało drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na czwartej pozycji uplasowała się Olimpia Nowe Miasto Lubawskie, która tez wróciła z dwoma złotymi krążkami (Miłosz Tessmer i Albert Mederski). Do Bartoszyc główne trofeum przywiózł Michał Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do). Na podium stawali też reprezentanci Championu Lubawa i Polonii Pasłęk. Słowem bardzo udany występ kickbocerów z sekcji warmińsko-mazurskich, a to dopiero początek sezonu.