ME Juniorów, Kadetów i Dzieci Gyor 2019 – Kurzętnik, Ostróda i Bartoszyce mają mistrzów

Fot. nadesłane

W węgierskiej miejscowości Győr zakończyły się w niedzielę (1 września) Mistrzostwa Europy Juniorów, Kadetów i Dzieci w Kickboxingu największej Federacji Kickboxingu na Świecie WAKO. Znakomicie wypadli zawodnicy z Warmii i Mazur. Złote medale zdobyli kickbokserzy Zamku Expom Kurzętnik Krystian Rzepka i Paweł Kendziorski, a także Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce) i Marcin Dolecki (Gladius Ostróda)

Krystian Rzepka okazał się najlepszym w formule light contact w kat . w kategorii wag. 79 kg w finale pokonując bardzo mocnego Czecha. Paweł Kendziorski wygrał rywalizację w formule full contact kategoria wag – 81 kg, a w finale zwyciężył bardzo niewygodnego Turka. To najlepszy start zawodników Zamku Expom Kurzętnik w historii klubu, efekt ciężkiej pracy na treningach klubowych i zgrupowaniach kadry, a także wysokiej koncentracji podczas całej imprezy na Węgrzech.

Niepocieszeni byli sąsiedzi zza między – zawodnicy MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie, którzy tym razem wrócili bez medalu. Albert Mederski próbował swoich sił w dwóch formułach kick light i light contact pierwszą walkę wygrał , ale w walce o strefę medalową nie sprostał Chorwatowi . Miłosz Tessmer kick light (kategoria wag 69 kg) przegrał także swój pierwszy pojedynek i marzenia o medalu prysły. Szkoda bo zawodnicy wybrali się do Gyor dobrze przygotowani z dużymi nadziejami. Ale tak to w sporcie bywa. Jednak już sam fakt startu w reprezentacji w imprezie tak wysokiej rangi jest dużym wyróżnieniem. Trzeba było przecież wygrać eliminacje krajowe.

bez tytulu 573950

Fot. bartoszyce.wm

Znakomicie spisał się Michał Kuźniak (Kickboxing Bartoszyce), który po raz drugi został mistrzem Europy. W finale formuły low kick (waga 86 kg) pokonał Efima Dreita (Rosja), który ma na koncie tytuł mistrza świata. Był to popisowy występ wojownika z Bartoszyc, który przez trzy rundy niepodzielnie panował nad sytuacją.

Nie zawiódł Marcin Dolecki z Glaudiusa Ostróda, który wywalczył złoty medal w formule light contact w kategorii +94 kg. Jego wysokie umiejętności sa powszechnie znane, wytrzymał też znakomicie presję. Jego zwycięstwo w finale nad Duńczykiem wywarło ogromne wrażenie.

Brązowy medal wersji pointfighting zdobył Paweł Bączek CSW Champion Lubawa). W półfinale trafił na bardzo mocnego Bułgara, który jak się okazało wywalczył złoty krążek

Na Mistrzostwa Europy zjechało 1991 zawodników z 39 europejskich krajów . Polscy kickboxerzy łącznie wywalczyli 58 medali (14 złotych, 17 srebrnych, 27 brązowych) . W klasyfikacji drużynowej biało-czerwoni uplasowali się na wysokim 6 miejscu , zdecydowanie najlepsi ale i najliczniejsi byli Rosjanie.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn