LKK Warmia Biskupiec – kochajmy takie kluby! – Sztafeta pokoleń

Fot. Dariusz Marchlewski

W czasach kiedy zamiast klubów sportowych z prawdziwego zdarzenia powołuje się sportowe spółki akcyjne, gdzie pojęcie wychowawcza rola sportu spada do roli nic nie znaczącego w statucie zapisu, warto prezentować środowiska, które potrafią docenić rolę kultury fizycznej, a wyniki traktują tak samo poważnie co kształtowanie charakterów czy szanowanie tradycji. Należy do nich na pewno Ludowy Klub Kolarski Warmia Biskupiec.

Tu wychowało się wielu znakomitych kolarzy, a przede wszystkim porządnych ludzi, na dobre i złe związanych ze swoim miastem. A ci co wyemigrowali też z rozrzewnieniem wspominają swój pobyt w Biskupcu i treningi pod okiem trenerów, którzy swym wychowankom poświęcali każdą wolną chwilę. Bo tu liczyła się nie tylko fachowość szkoleniowców, ale ich oddanie sprawie kolarstwa. Dotyczy to zresztą wielu innych osób, którzy potrafili zapewnić sekcji sportowy byt w najtrudniejszych momentach.

16143120 795714557242539 7318136449940819767 n

W minioną sobotę (21 stycznia) zorganizowano spotkanie pokoleń LKK Biskupiec. Zjawili się reprezentanci wielu generacji – prawdziwa sztafeta pokoleń. Można było odświeżyć wspomnienia, jeszcze raz obejrzeć sportowe trofea, a przede wszystkim spotkać tych, z którymi przemierzało się tysiące kilometrów. Takie imprezy cementują klub, są przykładem dla najmłodszych, że tradycja to wartość bezcenna, ale o tę świętość trzeba dbać. W Warmii to potrafią.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn