„Kręcenie w terenie” Jegławki 2017 – MTB zimą na Mazurach już się przyjęło...

Fot. Paweł Skórka

Kętrzyn Bike Team zorganizował 14 stycznia wyścig MTB pod hasłem”Kręcenie w terenie”, który stał się dowodem, że jeździć można okrągły rok, a zimowa rywalizacja ma swój dodatkowy urok, bo jest znakomitym przerywnikiem w oczekiwaniu na pełnię sezonu. Debiut w roli organizatorów wypadł doskonale.

Trasę przygotowano i zabezpieczono perfekcyjnie (duża zasługa strażaków OSP Jegławki), a atmosfera wśród uczestników była wspaniała. Kolarze z innych miejscowości z uznaniem wyrażali się o organizacji imprezy. Od razu padło hasło wyścig włączyć do zimowego kalendarza startowego i wszystko wskazuje na to, że tak się właśnie stanie.

Na facebooku Kętrzyn Bike Team czytamy:

- Nie byłoby tego wyścigu bez jego pomysłodawcy i inicjatora – Michała Szepietowskiego. On wpadł na pomysł i go zrealizował. Wielkie dzięki Michał! Nie mniejsze podziękowania należą się wszystkim współorganizatorom. wójtowi Gminy Srokowo Franciszkowi Andruszkiewiczowi, który gdy dowiedział się o wyścigu zaoferował pomoc, ufundował nagrody i objął patronatem całe wydarzenie, sołtysowi Jegławek Panu Kazimierzowi Rutkowskiemu za zaangażowanie sołectwa Jegławki w organizację; Nadleśnictwu Srokowo za udostępnienie terenów i dróg leśnych; OSP Jegławki za świetne przygotowanie i obstawienie trasy; opiekunce świetlicy w Jegławkach Katarzynie Piliszko za przygotowanie i obsługę bazy wyścigu; Franciszkowi Szepietowskiemu za koordynację wszystkich przygotowań i kierowanie działaniami. Były też osoby, które bezinteresownie przyłączyły się do przygotowań i organizacji – Janusz Zabratański, Cezary Koczan. Mogliśmy też liczyć na naszych kolegów zawodników – Mirka Kuriatę i Władysława Biełowieżca, którzy wsparli nas przy organizacji poczęstunku. Dziękujemy Justynie Sobczyk za przygotowanie bukietów do dekoracji zwycięzców. Nad prawidłowością zawodów czuwały sędziny – Dwie Magdy, Malwina i Gosia, a Paweł Skórka, który podczas przygotowań do wyścigu złamał bark i nie mógł wystartować, dokumentował wszystko jako fotoreporter.

Jeszcze raz gratulacje za fajną inicjatywę, a przechodząc do czysto sportowego wątku wyściig wygrał bezapelacyjnie Marcin Wojtal z Olsztyńskich Ustawek Szosowych przed Tomaszem Skalskim z Mrągowa, który kilka dni później z powodzeniem startował w Northec MTB Zima w Jabłonnej. Przetarcie w Jegławkach się przydało.

Klasyfikacja open

1 Marcin Wojtal Olsztyńskie Ustawki Szosowe 36.33

2 Tomasz Skalski Mrągowo 38.27

3 Michał Szepietowski Kętrzyn Bike Team 39.55

4 Mirosław Kuriata Kętrzyn 40.14

5 Kamil Szepietowski Kętrzyn Bike Team 41.13

6 Piotr Witkowski Kętrzyn 42.35

7 Irek Tarnicki Mrągowo 42.41

8 Andrzej Hawrysz Korsze 42.42

9 Artur Nestorowicz Kętrzyn Bike Team 44.03

10 Marcin Łazarczyk Kętrzyn Bike Team 44.15

11 Marcin Nicram Kętrzyn 44.51

12 Tomasz Dudziński Ketrzyn 44.55

13 Piotr Lipiński Kętrzyn Bike Team 46.11

14 Grzegorz Parzyszek Kruszewiec 47.25

15 Robert Korneluk Kętrzyn 48.12

16 Mateusz Bator Kętrzyn 50.27

17 Michał Mikołajczyk Kętrzyn 52.47

18 Władysław Biełowieżec Korsze 55.02

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn