Wycieczka rowerowa Szlakiem Mennonitów – Szukamy też pierwszych oznak wiosny

Fot. MOSiR Elbląg

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej. Trzecia w tym roku wyprawa dla fanów dwóch kółek prowadziła będzie w kierunku Jeziora Druzno.

Trasa będzie prowadziła z Elbląga przez: Karczowiska Górne, Jezioro, Krzewsk, Żółwiniec Węgle-Żukowo, Tropy Elbląskie, Raczki Elbląskie i z powrotem do Elbląga. Łączna długość trasy wynosi 37 kilometrów (Mapa trasy do wglądu). Zapraszamy na wycieczkę, której tematem przewodnim są dawni mieszkańcy Żuław Wiślanych, czyli mennonici.

Odwiedzimy bardzo ciekawą wieś o nazwie Jezioro w której mamy do obejrzenia jeden z niewielu zachowanych menonickich domów modlitwy – wyjaśnia Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Ciekawą opowieścią uraczy nas w tym miejscu znawca i pasjonat mennonitów przewodnik PTTK Leszek Marcinkowski. Poza tym zajrzymy nad brzeg Jeziora Druzno w Węglach-Żukowie oraz odwiedzimy ,,przeniesioną’’ depresję w Raczkach Elbląskich. Kręcąc kilometry będziemy szukać także pierwszych oznak zaczynającej się 21 marca wiosny.

1e6ae620fb28baf1gen

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie i robienie zdjęć. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

- Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych - twierdzi Marek Kamm.

Dla pierwszych 50 uczestników organizatorzy przygotowali mapy okolic Elbląga. Nie zabraknie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 12-15 km na godzinę. Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Łączny czas wycieczki przewidziano na około 3-4 godziny. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Start zaplanowano na 19 marca (niedziela) o godzinie 10.00 z Placu Katedralnego.

128e78413f51445fgen

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn