Slężański Mnich jak zwykle otwiera sezon – Elita: Michal Podlaski w "10" Młodzież: Kamila Niedźwiecka i Dawid Burczak w czołówce

Fot. Szymon Gruchalski//verva - activejet.com

W niedzielę (9 kwietnia) w na szosach w okolicach Sobótki odbył się XXX Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Slężański Mnich” tradycyjnie otwierający nowy sezon kolarski. Startowali kolarze wszystkich kategorii: od młodzika po elitę. W wyścigu elity dobrze pojechał Michał Podlaski (WMKS Olsztyn) zajmując 10 miejsce. Z orlików najlepiej wypadł Michał Mucha - 14 miejsce.Nieźle spisała się młodzież.

Dawid Burczak (LKK Warmia Biskupiec w grupie juniorów zajął 15 miejsce przyjeżdżając w czołowej grupie, podobnie jak Maciej Chodań (Warmia), który był 25. Dawid Łysak (Warmia) nie ustawił się do finiszu i zajął 66 miejsce ze strata 20 sekund.

W rywalizacji juniorek młodszych siódmą lokatę wywalczyła Kamila Niedźwiecka (WMKS Olsztyn), która też przyjechała w czołowej grupie. Podwójne zwycięstwo odniosły Litwinki.

Wyniki

Elita

1 FRANCZAK Paweł UCI International Team Team Hurom 1991 02:53:38,49

2 BOUBAL Martin CK Příbram Fany Gastro 1984 02:53:38,56

3 SISTR Frantisek UCI Professional Cycling Team CCC Sprandi Polkowice 1990 02:53:38,64

4 POLNICKÝ Jiří Elkov - Author 1989 02:53:38,76

5 KUREK Adrian UCI Professional Cycling Team CCC Sprandi Polkowice 1988 02:53:39,07

6 NEUMAN Dominik Topforex-Lapierre Pro Cycling Team 1995 U23 - 1 02:53:39,19

7 KONWA Piotr TC Chrobry Scott Głogów 1995 U23 - 2 02:53:39,57

8 LEHKY Roman Topforex-lapierre Pro Cycling Team 1996 U23 - 3 02:53:39,96

9 HAMPL Petr Skc Tufo Prostějov 1993 02:53:40,48

10 PODLASKI Michał Warmińsko Mazurski Klub Sportowy 1988 02:53:40,76

..................................................

44 MUCHA Mateusz Warmińsko Mazurski Klub Sportowy 1997 U23 - 14 02:54:02,97

76 WIEWIÓR Dominik Warmińsko Mazurski Klub Sportowy 1996 U23 - 29 02:54:37,16

87 WEWIÓR Patryk Warmińsko Mazurski Klub Sportowy 1996 U23 - 33 02:54:48,04

88 MATUSIAK Sebastian Warmińsko Mazurski Klub Sportowy 1997 U23 - 34 02:54:52,64

110 WALECKI Kamil Warmińsko Mazurski Klub Sportowy 1995 U23 - 46 02:57:11,79

116 BAJCH Bartłomiej Warmińsko Mazurski Klub Sportowy 1998 U23 - 50 02:58:34,55

Junior

1 KUŚ Adam Mlks Wieluń 1999 01:45:23,01

2 KLEMENTOWSKI Kornel LKS Trasa Zielona Góra 2000 01:45:24,34

3 RICHTER Wiktor UKS Koźminianka 2000 01:45:24,46

4 WISZNIEWSKI Kacper GKS Cartusia W Kartuzach 1999 01:45:25,47

5 NOWAK Mateusz UKKS Imieln Team Corratec 1999 01:45:25,58

6 KOSTAŃSKI Mateusz KLTC Konin 1999 01:45:25,90

.........................................

15 BURCZAK Dawid LKK Warmia Biskupiec 1999 01:45:27,64

25 CHODAŃ Maciej LKK Warmia Biskupiec 2000 01:45:28,89

66 ŁYSAK Dawid LKK Warmia Biskupiec 2000 01:45:44,33

Junior młodszy

1 WOZNIAK Adam KS.Społem Ulisse Central Łódz 2002 01:21:45,65

2 SZARY Jan ) UKKS Imieln Team Corratec 2001 01:21:45,68

3 DROBEK Hubert LKS Trasa Zielona Góra 2001 01:21:46,12

4 GAŁKA Michał UKS Copernicussms Toruń 2001 01:21:46,31

5 MUZALEWSKI Robert UKS Copernicussms Toruń 2001 01:21:46,64

6 POTASZNIK Szymon UKS Koźminianka 2003 01:21:46,65

...........................................

53   CHODAŃ Wiktor LKK Warmia Biskupiec 2002 01:22:03,94

Juniorki młodsze

1 GEDRAITYTE Akvile DSK Fortuna Pkksc Prssg 2001 00:29:46,62

2 SIUGZDINYTE Ramute (826) SM Gaja DSL Staki 2002 00:29:50,29

3 WIELOWSKA Nikola UKS Jf Duet Goleniów 2002 00:29:51,58

4 OLEJNICZAK Zuzanna Kolarski Klub Sportowy Gostyń 2002 00:29:54,61

5 WŁODARCZYK Dominika MLKS Wieluń 2001 00:29:54,93

6 FURTAK Wioleta Mayday Team Lublin 2002 00:29:55,89

..............................................

7 NIEDŹWIECKA Kamila WMKS Olsztyn 2001 00:29:57,20

46 MRÓWKA Gabriela WMKS Olsztyn 2002 00:32:05,64

47 WIEREMIEJCZYK Kamila WMKS Olsztyn 2001 00:32:10,04

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn