Lidzbark Warmiński Cross Country 2017 – Paweł Kowalkowski odjechał wszystkim

Fot. paweł kowalkowski facebook (ilustracja)

W niedzielę (14 maja) na trasach wokół Krzyżowej Góry odbyła się impreza MTB pod hasłem Lidzbark Warmiński Cross Country 2017. Ponad 100-osobowa stawka uczestników rywalizowała w kategoriach: Pro i Amator. Wyścig „zawodowców” wygrał Paweł Kowalkowski z Lubawy (Centrum Rowerowe Olsztyn), który osiągnął ponad 10-minutowa przewagę nad drugim na mecie Grzegorzem Maleszką (Olsztyn).

W rywalizacji amatorów najszybszy okazał się Sławomir Pituch z Bytowa przed Radosławem Zyskiem (Mrągowo) i Jarosławem Wołosiukiem (Olsztyn). Uczestnicy obu wyścigów walczyli też w swoich kategoriach. Pogoda dopisała, a trasa dla kolarstwa górskiego znakomita.

Wyniki

Wyścig Pro (26 km)

Mężczyźni Open

1 Kowalkowski Paweł Centrum Rowerowe Olsztyn Lubawa Elita(PRO) 01:25:09.95

2 Maleszka Grzegorz Olsztyn Masters(PRO) 01:35:04.03

3 Ciunel Paweł Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Elita(PRO) 01:35:38.74

4 Andrzejczyk Piotr Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Elita(PRO 01:35:40.30

5 Żebrowski Piotr PTR OPTIMA TEAM Białystok Masters(PRO) 01:40:22.13

6 Bogdziewicz Michał Apteka Gemini Gdańsk Masters(PRO) 01:40:41.18

7 Męziński Bartek Olsztyn Masters(PRO) 01:40:57.63

8 Szałachowski Wojciech MSR MRĄGOWO Mrągowo Junior(PRO 01:41:50.86

9 Piotr Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Masters(PRO) 01:43:01.91

10 Łysek Łukasz Gdańsk Masters(PRO) 01:43:13.39

..................................................................

12 Baliński Mateusz Lidzbark Warmiński Elita(PRO 01:43:46.40

14 Hanke Mateusz Mrągowo Renault Team Elita(PRO) 01:44:46.42

18 DAKSZEWICZ KACPER Dywity Masters(PRO) 01:51:20.78

19 Buczyński Adam Centrum Rowerowe Olsztyn Różnowo Masters(PRO) 01:51:22.09

20 Tumaniec Dariusz Kross Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Masters(PRO) 01:53:45.46

24 Jarzyna Janusz Dorotowo Stawiguda Masters(PRO 01:58:14.47

25 Skorobogaty Rafał Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Elita(PRO) 02:02:39.32

26 Koźmiński Paweł Michelin Team Olsztyn Masters(PRO) 02:07:04.05

27 Kozioł Marcin Centrum Rowerowe Olsztyn Dywity Masters(PRO) 02:08:13.24

28 Dawid Maksymilian Akademia Kolarstwa Olsztyn Olsztyn Junior(PRO) 02:09:07.59

29 Żebrowski Jędrzej MTB Ostróda team Ostróda Junior(PRO) 02:00:25.66 -1 okr.

30 Iwaniuk Bartosz Michelin Team Olsztyn Masters(PRO) 02:01:49.40 -1 okr.

31 Kozłowski Grzegorz Kętrzyn Masters(PRO) 02:05:52.89 -1 okr.

32 Polewaczyk Karol MSR MRĄGOWO Mrągowo 02:10:23.33 -1 okr.

33 Taraszkiewicz Kacper MSR Mrągowo Mrągowo 02:10:23.58 -1 okr.

34 Gurba Krystian UNIPRO-BUD Elbląg Masters(PRO) 01:52:52.30 -2 okr.

35 Janus Dawid Kętrzyn Masters(PRO) 01:50:07.07 -2 okr.

36 Samul Bartosz MSR MRĄGOWO Mrągowo 01:20:32.15 – 2 okr.

37 Pawelec Piotr Akademia Kolarstwa Olsztyn Dobre Miasto Elita(PRO) 01:42:51.46 – 3 okr.

Kategorie

Elita Pro

1 Kowalkowski Paweł Centrum Rowerowe Olsztyn Lubawa Elita(PRO) 01:25:09.95

2 Ciunel Paweł Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Elita(PRO) 01:35:38.74

3 Andrzejczyk Piotr Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Elita(PRO) 01:35:40.30

5 Baliński Mateusz Lidzbark WarmińEslkitia(PRO) 01:43:46.40

6 Hanke Mateusz Mrągowo Renault Team Elita(PRO) 01:44:46.42

7 Skorobogaty Rafał Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Elita(PRO) 02:02:39.32

8 Pawelec Piotr Akademia Kolarstwa Olsztyn Dobre Miasto Elita(PRO) 01:42:51.46 – 3 okr.

Junior Młodszy Pro

1 Polewaczyk Karol MSR MRĄGOWO Mrągowo 02:10:23.33 -1 ok

2 Taraszkiewicz Kacper MSR Mrągowo Mrągowo 02:10:23.58 -1 ok

3 Samul Bartosz MSR MRĄGOWO Mrągowo 01:20:32.15 – 2 okr.

Junior Pro

1 Szałachowski Wojciech MSR MRĄGOWO Mrągowo Junior(PRO) 01:41:50.86

3 Dawid Maksymilian Akademia Kolarstwa Olsztyn Olsztyn Junior(PRO) 02:09:07.59

Żebrowski Jędrzej MTB Ostróda team Ostróda Junior(PRO) 02:00:25.66 -1ok.

Masters Pro

1 Maleszka Grzegorz Olsztyn Dachland Masters(PRO) 01:35:04.03

4 Męziński Bartek Olsztyn Masters(PRO) 01:40:57.63

5 Bienenda Piotr Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Masters(PRO) 01:43:01.91

10 DAKSZEWICZ KACPER Dywity Masters(PRO) 01:51:20.78

11 Buczyński Adam Centrum Rowerowe Olsztyn Różnowo Masters(PRO) 01:51:22.09

12 Tumaniec Dariusz Kross Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Masters(PRO) 01:53:45.46

15 Jarzyna Janusz Dorotowo Stawiguda Masters(PRO) 01:40:51.29

16 Koźmiński Paweł Michelin Team Olsztyn Masters(PRO) 02:07:04.05

17 Kozioł Marcin Centrum Rowerowe Olsztyn Dywity Masters(PRO) 02:08:13.24

18 Iwaniuk Bartosz Michelin Team Olsztyn Masters(PRO) 02:01:49.40 - 1 okr.

19 Kozłowski Grzegorz Kętrzyn Masters(PRO) 02:05:52.89 - 1 okr.

20 Janus Dawid Kętrzyn Masters(PRO) 1 01:50:07.07 -2 okr.

21 Gurba Krystian UNIPRO-BUD Elbląg Masters(PRO 01:52:52.30

Kobiety Pro

1 Łysek Katarzyna vo2max.pl Gdańsk 01:51:10.22

2 Laskowska Kasia Łomianki Finisher pl 01:55:34.73 -1okr

Amator (18 km)

Mężczyźni

Open

1 Pituch SŁAWOMIR Bytów Masters I (AMATOR) 01:04:01.46

2 Zysk Radosław GRUPETTO MRĄGOWO Mrągowo Elita(AMATOR) 01:07:47.36

3 Wołosiuk Jarosław Olsztyn Elita(AMATOR) 01:08:14.98

4 Michalczyk Przemysław Renault Team Mrągowo Masters I (AMATOR) 01:08:20.93

5 Żebrowski Paweł PTR OPTIMA Białystok Masters I (AMATOR) 01:09:30.22

6 Podpirko Andrzej Olsztyn Masters II (AMATOR) 01:11:05.78

7 Rawdanowicz Paweł MTB Ostróda Team Ostróda Masters I (AMATOR) 01:11:24.34

8 Baranowski Krystian Szymany Masters I (AMATOR) 01:11:38.52

9 Sobierajski Piotr RANT BARTOSZYCE Bartoszyce Masters I (AMATOR) 01:11:51.95

10 Grabowski Łukasz Graboś Rowerowy Lidzbark Dobre Miasto Orlik(AMATOR) 01:12:56.04

.........................

11 Dębski Krzysztof Michelin Team Olsztyn Masters I (AMATOR 01:13:18.79

13 Roman Piotr AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN Nidzica Masters I (AMATOR) 01:13:46.61

14 Jarczyk Tomasz RDLP Olsztyn MTB Team Olsztyn Masters I (AMATOR 01:15:00.09

15 Czobot Igor Olsztyn Junior(AMATOR) 01:15:13.27

16 Bielski Marcin Mazury MTB Team Mrągowo Masters I (AMATOR) 01:16:00.81

17 Nowakowski Adam Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team Olsztyn Elita(AMATOR) 01:16:20.13

18 Guzewicz Artur Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:16:45.37

19 Marzec Piotr RANT BARTOSZYCE Bartoszyce Masters I (AMATOR) 01:17:41.63

20 Tworkowski Wojciech Centrum Rowerowe Olsztyn Szczytno Masters I (AMATOR) 01:18:02.69

22 Tyszecki Krzysztof Pasłęk Masters II (AMATOR) 01:18:41.00

23 Leszczyński Radosław Mrągowo Masters I (AMATOR 01:18:48.64

24 Gęsicki Maciej Brak Szczytno Junior(AMATOR) 01:19:05.92

26 Kruba Emil Dobre Miasto Masters I (AMATOR) 01:20:41.46

28 Syrwid Wojciech Olsztyn Masters II (AMATOR) 01:21:26.86

29 Dudziński Tomasz KBT NWRK Kętrzyn Kętrzyn Masters I (AMATOR) 01:21:32.00

30 Wesołowski Jarosław Akademia Kolarstwa Olsztyn Olsztyn Elita(AMATOR) 01:22:01.52

32 Kondratowicz Bartłomiej Team Mustang Pasłęk Pasłęk Masters I (AMATOR) 01:23:22.26

33 Michalak Patryk Rowerowy Lidzbark Lidzbark Warmiński Elita(AMATOR) 01:24:35.24

34 Jurkowski Michał Brak Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:24:51.34

36 Giera Michał Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Masters II (AMATOR) 01:25:42.52

37 Ziółkowski Grzegorz ADIOSTRY Team Ketrzyn Elita(AMATOR) 01:25:54.55

38 Grzyb Artur Olsztyn Orlik(AMATOR) 01:26:05.74

40 Czarnak Marcin Pieniężno Orlik(AMATOR) 01:26:54.14

41 Zięba Bartosz NIDZICA Junior(AMATOR) 01:27:11.59

42 Krygielski Krzysztof Wójtowo Masters I (AMATOR) 01:28:41.80

43 Hanas Arkadiusz AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:28:42.63

44 Oryszczuk Szymon Michelin Team Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:29:26.76

45 Olszewski Marek Rowerowy Lidzbark Lidzbark Warmiński Masters II (AMATOR) 01:30:27.15

46 Hałas Michał Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:31:23.64

47 Sternicki Tomasz XC Poręby Poręby Team Mrągowo Masters II (AMATOR) 01:32:54.52

48 Tomiałojć Andrzej Elbląg Masters II (AMATOR) 01:33:37.40

50 Klimas Marek Barczewo Masters II (AMATOR) 01:35:09.80

52 Byszewski Łukasz Olsztyn Elita(AMATOR) 01:41:09.30

53 Olewniczak Patryk Brak Dobre Miasto Elita(AMATOR) 01:43:59.87

54 Poloniewicz Daniel Vinci Projekt Dobre Miasto Masters I (AMATOR) 01:44:00.37

Kategorie

Elita Amator

1 Zysk Radosław GRUPETTO MRĄGOWO Mrągowo Elita(AMATOR) 01:07:47.36

2 Wołosiuk Jarosław Olsztyn Elita(AMATOR) 01:08:14.98

3 Nowakowski Adam Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team Olsztyn Elita(AMATOR) 01:16:20.13

5 Wesołowski Jarosław Akademia Kolarstwa Olsztyn Olsztyn Elita(AMATOR) 01:22:01.52

6 Michalak Patryk Rowerowy Lidzbark Lidzbark Warmiński Elita(AMATOR) 01:24:35.24

7 Ziółkowski Grzegorz ADIOSTRY Team Ketrzyn Elita(AMATOR) 01:25:54.55

8 Byszewski Łukasz Olsztyn Elita(AMATOR) 01:41:09.30

9 Olewniczak Patryk Brak Dobre Miasto Elita(AMATOR) 01:21:14.91

Junior Amator

1 Czobot Igor Olsztyn Junior(AMATOR) 01:15:13.27

2 Gęsicki Maciej Szczytno Junior(AMATOR) 01:19:05.92

3 Zięba Bartosz NIDZICA Junior(AMATOR) 01:27:11.59

Masters I Amator

2 Michalczyk Przemysław Renault Team Mrągowo Masters I (AMATOR 01:08:20.93

4 Rawdanowicz Paweł MTB Ostróda Team Ostróda Masters I (AMATOR) 01:11:24.34

5 Baranowski Krystian Szymany Masters I (AMATOR) 01:11:38.52

6 Sobierajski Piotr RANT BARTOSZYCE Bartoszyce Masters I (AMATOR) 01:11:51.95

7 Dębski Krzysztof Michelin Team Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:13:18.79

8 Roman Piotr AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN Nidzica Masters I (AMATOR) 01:13:46.61

9 Jarczyk Tomasz RDLP Olsztyn MTB Team Olsztyn Masters I (AMATOR 01:15:00.09

10 Bielski Marcin Mazury MTB Team Mrągowo Masters I (AMATOR) 01:16:00.81

11 Guzewicz Artur Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:16:45.37

12 Marzec Piotr RANT BARTOSZYCE Bartoszyce Masters I (AMATOR) 01:17:41.63

13 Tworkowski Wojciech Centrum Rowerowe Olsztyn Szczytno Masters I (AMATOR) 01:18:02.69

15 Leszczyński Radosław Mrągowo Masters I (AMATOR) 01:18:48.64

17 Kruba Emil Dobre Miasto Masters I (AMATOR) 01:20:41.46

18 Dudziński Tomasz KBT NWRK Kętrzyn Kętrzyn Masters I (AMATOR) 01:21:32.00

19 Kondratowicz Bartłomiej Team Mustang Pasłęk Pasłęk Masters I (AMATOR) 01:23:22.26

20 Jurkowski Michał Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:24:51.34

22 Krygielski Krzysztof Wójtowo Masters I (AMATOR) 01:28:41.80

23 Hanas Arkadiusz AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:28:42.63

24 Oryszczak Szymon Michelin Team Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:29:26.76

25 Hałas Michał Brak Olsztyn Masters I (AMATOR) 01:31:23.64

27 Poloniewicz Daniel Vinci Projekt Dobre Miasto Masters I (AMATOR) 01:44:00.37

Masters II Amator

1 Podpirko Andrzej Olsztyn Masters II (AMATOR) 01:11:05.78

3 Tyszecki Krzysztof Pasłęk Masters II (AMATOR) 01:18:41.00

4 Syrwid Wojciech Olsztyn Masters II (AMATOR) 01:21:26.86

6 Giera Michał Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn Masters II (AMATOR) 01:25:42.52

8 Olszewski Marek Rowerowy Lidzbark Lidzbark Warmiński Masters II (AMATOR) 01:30:27.15

9 Sternicki Tomasz XC Poręby Poręby Team Mrągowo Masters II (AMATOR) 01:32:54.52

10 Tomiałojć Andrzej brak Elbląg Masters II (AMATOR) 01:33:37.40

11 Klimas Marek Barczewo Masters II (AMATOR) 01:35:09.80

Orlik Amator

1 Grabowski Łukasz Graboś Rowerowy Lidzbark Dobre Miasto Orlik(AMATOR) 01:12:56.04

2 Grzyb Artur Olsztyn Orlik(AMATOR) 01:26:05.74

3 Czarnak Marcin Pieniężno Orlik(AMATOR) 01:26:54.14

Kobiety Amator

Open

1 Podpirko Izabela Olsztyn 01:27:58.55

2 Ostrowska Anna Chorzele 01:28:29.58

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn