"WARMIŃSKI KLASYK" Świątki 2017 – W amatorskim peletonie dużo się dzieje...

Fot. nadesłane

W sobotę (3 czerwca) obył się „Warmiński Klasyk” czyli Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Świątki. Na starcie stanęło ponad 90 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W kategorii open 75 km najlepszy okazał się Ryszard Zawieruszyński (Oponeo), a w open 25 km Karol Olszewski (LUKS Olimp Jeżewo K2 Świecie). Dobrze radzili sobie kolarze z Warmii i Mazur.

W Open na 75 km drugie miejsce zajął Artur Korc (Giżycko Oponeo pl), czwarte i piąte olsztynianie: Patryk Badura (Michelin Bloomnet Team) i Radomir Chmiel (BloomNet Michelin). Obaj zanotowali dublet w kat. M30. W M20 triumfował Jarosław Wołosiuk (Centrum Rowerowe Olsztyn). W M50 zwyciężył Jan Kuriata (Kętrzyn), a trzeci był Henryk Dembiński (LKK Ziemia Lubawska Iława).

Na dystansie 25 km w swoich kategoriach najlepsze okazały się w M20 Małgorzata Jończyk (Garzewko) i Joanna Jachnowicz-Szuba (Olsztyńskie Ustawki Szosowe) w M30. W tej grupie tuz za podium znalazła się Barbara Badura (Michelin Bloomnet Team). W M60 drugi był Andrzej Piasecki (Mrągowo), a trzeci Kazimierz Mydło ( Olsztyn BloomNet Michelin)

Czwarty i ostatni już wyścig cyklu, którego stawką jest tytuł “Profesora Wyścigów Szosowych 2017”, odbędzie się 17 lipca w Brodnicy.

Wyniki

Dystans 75 km

Open

1Zawieruszyński Ryszard Bydgoszcz Oponeo.pl M40 POL 01:47:17.53

2 Korc Artur Giżycko Oponeo.pl M40 POL 01:47:19.74

3 Lewandowski Robert Toruń Oponeo.pl M40 POL 01:47:19.81

......................................

4 Badura Patryk OLSZTYN Michelin Bloomnet Team M30 POL 01:47:19.83

5 CHMIEL RADOMIR Olsztyn BloomNet Michelin M30 POL 01:48:52.18

7 Wołosiuk Jarosław Centrum Rowerowe Olsztyn Team Olsztyn M20 POL 01:48:52.97

10 Trzeszczkowski Marek Olsztyńskie Ustawki Szosowe OLSZTYN M30 POL 01:48:53.77

12 WRÓBLEWSKI RADOSŁAW RJB KORSZE KORSZE M30 POL 01:48:53.81

15 CIRUT JAN Olsztyńskie Ustawki Szosowe OLSZTYN M30 POL 01:48:54.35

16 Białowieżec Jarosław Olsztyński Klub Kolarski OLSZTYN M30 POL 01:48:54.70

18 Zysk RADOSŁAW Grupetto Mrągowo Mrągowo M20 POL 01:48:55.00

21 Szepietowski Michał Kętrzyn Kętrzyn Bike Team M30 POL 01:48:55.70

24 Nestorowicz Artur Ketrzyn Kętrzyn Bike Team M30 POL 01:48:56.12

25 Karczewski Radosław Olsztyn M20 POL 01:48:56.71

26 Kuriata Mirosław Kętrzyn M50 POL 01:48:57.28

27 Łazarczyk Marcin Ketrzyn Kętrzyn Bike Team M30 POL 01:48:57.68

31 Kołodziejek RADOSŁAW OLSZTYN Bloomnet Michelin M30 POL 01:49:00.67

32 Szepietowski Kamil Kętrzyn Kętrzyn Bike Time M30 POL 01:49:00.70

33 Tumaniec Dariusz Kross Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn M40 POL 01:49:00.89

34 Wojtal Marcin OLSZTYN BloomNet Michelin M30 POL 01:49:04.59

38 Zieliński Krzysztof OLSZTYN Jamróz Kenda Team M40 POL 01:51:46.32

39 Sugier Dawid OLSZTYN M20 POL 01:51:46.39

40 Skórka Paweł Kętrzyn Kętrzyn Bike Team M30 POL 01:52:00.27

41 Romanow Marcin Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn M40 POL 01:52:16.61

42 Sobierajski Piotr Rant Bartoszyce Bartoszyce M40 POL 01:53:50.58

43 Dembiński Henryk LKK Ziemia Lubawska Iława M50 POL 01:54:59.75

44 Borkowski Łukasz Rowerowy Lidzbark Lidzbark Warmiński M30 POL 01:55:59.76

45 Choroszucha Maciej Olsztyn M30 POL 01:58:17.02

46 Wierzbowski Sylwester MORĄG M40 POL 02:06:34.88

mich2

Kategorie

M20

1 Wołosiuk Jarosław Centrum Rowerowe Olsztyn Team Olsztyn M20 POL 01:48:52.97

4 Zysk RADOSŁAW Grupetto Mrągowo Mrągowo M20 POL 01:48:55.00

5 Karczewski Radosław Olsztyn M20 POL 01:48:56.71

7 Sugier Dawid OLSZTYN M20 POL 01:51:46.39

M30

1 Badura Patryk OLSZTYN Michelin Bloomnet Team M30 POL 01:47:19.83

2 CHMIEL RADOMIR Olsztyn BloomNet Michelin M30 POL 01:48:52.18

4 Trzeszczkowski Marek Olsztyńskie Ustawki Szosowe OLSZTYN M30 POL 01:48:53.77

6 WRÓBLEWSKI RADOSŁAW RJB KORSZE KORSZE M30 POL 01:48:53.81

8 CIRUT JAN Olsztyńskie Ustawki Szosowe OLSZTYN M30 POL 01:48:54.35

9 Białowieżec Jarosław Olsztyński Klub Kolarski OLSZTYN M30 POL 01:48:54.70

12 Szepietowski Michał Kętrzyn Kętrzyn Bike Team M30 POL 01:48:55.70

14 Nestorowicz Artur Ketrzyn Kętrzyn Bike Team M30 POL 01:48:56.12

15 Łazarczyk Marcin Ketrzyn Kętrzyn Bike Team M30 POL 01:48:57.68

16 Kołodziejek RADOSŁAW OLSZTYN Bloomnet Michelin M30 POL 01:49:00.67

17 Szepietowski Kamil Kętrzyn Kętrzyn Bike Time M30 POL 01:49:00.70

18 Wojtal Marcin OLSZTYN BloomNet Michelin M30 POL 01:49:04.59

21 Skórka Paweł Kętrzyn Kętrzyn Bike Team M30 POL 01:52:00.27

22 Borkowski Łukasz Rowerowy Lidzbark Lidzbark Warmiński M30 POL 01:55:59.76

23 Choroszucha Maciej Olsztyn M30 POL 01:58:17.02

M40

2 Korc Artur Giżycko Oponeo.pl M40 POL 01:47:19.74

11 Romanow Marcin Centrum Rowerowe Olsztyn Olsztyn M40 POL 01:52:16.61

12 Sobierajski Piotr Rant Bartoszyce Bartoszyce M40 POL 01:53:50.58

13 Wierzbowski Sylwester MORĄG M40 POL 02:06:34.88

M50

1 Kuriata Mirosław Kętrzyn M50 POL 01:48:57.28

3 Dembiński Henryk LKK Ziemia Lubawska Iława M50 POL 01:54:59.75

mich3

Dystans 25 km

1 Olszewski Karol Amatorzy Jęzewo LUKS Olimp Jęzewo K2 Świecie POL 00:38:48.83

2 Słomski Mirosław Golub-Dobrzyń Golub-Dobrzyń Amatorzy POL 00:38:49.10

3 Bączkowski Maciej SISU-OWB Team Białe Błota Amatorzy POL 00:38:49.51

..............................................................

14 Zieliński Mariusz Amatorzy POL 00:38:55.00

15 Piasecki Andrzej Mrągowo M60 POL 00:38:55.12

16 Ościłowski Marcin Olsztyn Amatorzy POL 00:38:55.40

17 Mydło Kazimierz Olsztyn BloomNet Michelin M60 POL 00:38:56.16

20 Rynko Paweł Olsztyn Jeżdżę Bo Nie lubię Amatorzy POL 00:39:08.10

21 Zacharewicz Cezary Morąg Amatorzy POL 00:40:29.39

22 Czarnak Marcin Pieniężno Amatorzy POL 00:40:39.97

24 Jachnowicz-Szuba Joanna Olsztyńskie Ustawki Szosowe OLSZTYN K30 POL 00:40:41.26

26 Konopka Kazimierz OLSZTYN M70 POL 00:40:41.52

28 Badura Barbara OLSZTYN Michelin Bloomnet Team K30 POL 00:40:43.85

29 Kołacińska Małgorzata Kętrzyn Kętrzyn Bike Team K30 POL 00:40:44.08

30 Gołaszewski Tomasz Olsztyn Amatorzy POL 00:40:46.25

31 Gromak Jan Bartoszyce BKK Rant Bartoszyce M60 POL 00:42:57.09

32 Wietocha Artur Olsztyn Amatorzy POL 00:43:58.75

34 Cienki Bogdan Morąg Amatorzy POL 00:44:17.35

35 Jończyk Małgorzata Garzewko K20 POL 00:46:03.70

37 Zielińska Anna 3life team Olsztyn K30 POL 00:49:18.70

38 Wójcik Monika 3life team OLSZTYN K30 POL 00:49:19.90

Kategorie

4 Zieliński Mariusz Amatorzy POL 00:38:55.00

12 Ościłowski Marcin Olsztyn Amatorzy POL 00:38:55.40

14 Rynko Paweł Olsztyn Jeżdżę Bo Nie lubię Amatorzy POL 00:39:08.10

15 Zacharewicz Cezary Morąg Amatorzy POL 00:40:29.39

16 Czarnak Marcin Pieniężno Amatorzy POL 00:40:39.97

18 Gołaszewski Tomasz Olsztyn Amatorzy POL 00:40:46.25

19 Wietocha Artur Olsztyn Amatorzy POL 00:43:58.75

21 Cienki Bogdan Morąg Amatorzy POL 00:44:17.35

M60

2 Piasecki Andrzej Mrągowo M60 POL 00:38:55.12

3 Mydło Kazimierz Olsztyn BloomNet Michelin M60 POL 00:38:56.16

5 Gromak Jan Bartoszyce BKK Rant Bartoszyce M60 POL 00:42:57.09

M70

3 Konopka Kazimierz OLSZTYN M70 POL 00:40:41.52

K20

1 Jończyk Małgorzata Garzewko K20 POL 00:46:03.70

K30

1 Jachnowicz-Szuba Joanna Olsztyńskie Ustawki Szosowe OLSZTYN K30 POL 00:40:41.26

4 Badura Barbara OLSZTYN Michelin Bloomnet Team K30 POL 00:40:43.85

5 Kołacińska Małgorzata Kętrzyn Kętrzyn Bike Team K30 POL 00:40:44.08

6 Zielińska Anna 3life team Olsztyn K30 POL 00:49:18.70

7 Wójcik Monika 3life team OLSZTYN K30 POL 00:49:19.90

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn