IV Pasłęcki MTB Maraton 2017 – Pomorzanie najszybsi, ale czuli oddech na plecach

Fot. bartosz banach facebook

Na bardzo interesujących trasach odbył się w sobotę (17 czerwca) IV Pasłęcki MTB Maraton. Uczestnicy (w sumie około 150 cyklistów) walczyli na dwóch trach: Mega (42 km) i Mini (22 km). Oprócz kolarzy z Warmii i Mazur zjawili się w dużej liczbie mieszkańcy Pomorza, głównie Trójmiasta.. Nie brakowało zawodników, którzy maja na koncie wiele osiągnięć w tej specjalności.

Wyścig Mega wygrał Bartosz Banach (Gdańsk) przed Arkadiuszem Jusińskim (Jasienica) i Mateuszem Tygielskim (Gdańsk). Najlepszy z reprezentantów Warmii i Mazur był Patryk Badura (Olsztyn) – trzeci w kategorii 30/39. Siódme miejsce zajął Paweł Rawdanowicz (Ostróda) – trzeci w grupie 40/49. W dziesiątce znaleźli się jeszcze Kacper Dakszewicz (Dywity) – ósmy i Piotr Sobierajski (Bartoszyce) – dziewiąty. Jedyna panią, która ukończyła zawody była Marlena Gortatowska (Olsztyn)

W Mini uczestników była prawie setka, a najszybszy okazał się Łukasz Ostachowski (Gdańsk) przed Bartoszem Turoniem (Kwidzyn) i Jarosławem Wołoszukiem (Olsztyn) – zwycięzca kategorii 20/29. W dziesiątce byli jeszcze kolarze z Bartoszyc Krystian Sikorski – szósty (drugi w kat. 20/29) i Arkadiusz Daszkiewicz – ósmy (drugi w kat. 40/49). Rywalizacje pań wygrała Aleksandra Romańska (Starogard Gdański), druga była Beata Stankiewicz z Pasłęka – triumfatorka kat. 30+, a trzecia Urszula Kruk (Olsztyn) – druga w 30+.

Wyniki

Mega (dystans 42 km)

1 BANACH BARTOSZ M 1 1986 M 30-39 1 GDANSK TORUS - APTEKA GEMINI GDAŃSK MEGA 42km 1:53:45

2 JUSIŃSKI ARKADIUSZ M 2 1976 M 40-49 1 JASIENICA RENAULT TEAM MEGA 42km 1:55:22

3 TYGIELSKI MATEUSZ M 3 1995 M 20-29 1 GDAŃSK NEXUS TEAM MEGA 42km 1:58:32

4 WYBRANIAK DARIUSZ M 4 1980 M 30-39 2 TCZEW TCZEWSKI KLUB ROWEROWY MEGA 42km 2:03:56

5 BADURA PATRYK M 5 1982 M 30-39 3 OLSZTYN MICHELIN TEAM MEGA 42km 2:06:50

6 WESOŁOWSKI ARTUR M 6 1973 M 40-49 2 GDAŃSK MEGA 42km 2:08:15

7 RAWDANOWICZ PAWEŁ M 7 1976 M 40-49 3 OSTRÓDA MEGA 42km 2:09:48

8 DAKSZEWICZ KACPER M 8 1976 M 40-49 4 DYWITY GRUPA DBK BIKE TEAM MEGA 42km 2:10:22

9 SOBIERAJSKI PIOTR M 9 1975 M 40-49 5 BARTOSZYCE RANT BARTOSZYCE MEGA 42km 2:11:10

10 FALKOWSKI MICHAŁ M 10 1977 M 40-49 6 MALBORK MEGA 42km 2:11:12

................................................................

11 ŁOPATEK KAMIL M 11 1988 M 20-29 2 OLSZTYN AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN MEGA 42km 2:12:03

12 SOLARSKI JAKUB M 12 1979 M 30-39 4 GDAŃSK MEGA 42km 2:13:42

14 TYSZECKI KRZYSZTOF M 14 1970 M 40-49 7 PASŁEK MEGA 42km 2:16:04

18 MIECZKOWSKI TOMASZ M 18 1978 M 30-39 6 PASŁĘK TEAM MUSTANG PASŁĘK MEGA 42km 2:17:49

20 ZALEWSKI WIESŁAW M 20 1963 M 50-59 2 MRĄGOWO MEGA 42km 2:18:51

21 SZYRWIŃSKI MAREK M 21 1976 M 40-49 10 OLSZTYN AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN MEGA 42km 2:21:41

24 OLEWNIK PIOTR M 24 1977 M 40-49 11 ELBLĄG ELBLĄG MEGA 42km 2:25:27

25 OSTANIEWICZ TOMASZ M 25 1983 M 30-39 10 ELBLĄG GRUPS STOP MEGA 42km 2:26:41

27 SAWICKI RYSZARD M 27 1972 M 40-49 12 OLSZTYN MEGA 42km 2:29:46

28 TOMIAŁOJĆ ANDRZEJ M 28 1982 M 30-39 11 ELBLĄG MEGA 42km 2:33:50

29 SUDOŁ DARIUSZ M 29 1979 M 30-39 12 OLSZTYN AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN MEGA 42km 2:34:04

31 ZAJĄC BARTOSZ M 31 1989 M 20-29 3 KIERZLINY MEGA 42km 2:43:48

32 SAWICKI KONSTANTY M 32 2002 M 0-19 1 OLSZTYN MICHELIN TEAM MEGA 42km 2:43:57

33 KLECH JERZY M 33 1975 M 40-49 13 OLSZTYN MEGA 42km 2:44:22

34 DRATWA KACPER M 34 1999 M 0-19 2 ELBLĄG MEGA 42km 2:47:08

36 RUMAK TOMASZ M 36 1968 M 40-49 15 ELBLĄG MEGA 42km 2:54:39

37 WRÓBLEWSKI JANUSZ M 37 1957 M 60 i więcej 2 BARTOSZYCE MDK UKS PRZYJAŹŃ BATROSZYCE MEGA 42km 2:57:11

38 LUSIŃSKI WOJCIECH M 38 1979 M 30-39 14 ELBLĄG MEGA 42km 3:11:23

39 GORTATOWSKA MARLENA K 1 1987 K 0-30 1 OLSZTYN AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN MEGA 42km 3:13:42

41 TUŃSKI JACEK M 40 1965 M 50-59 3 ELBLĄG GRUPA STOP MEGA 42km 3:31:41

Mini (22 km)

1 OSTACHOWSKI ŁUKASZ M 1 1981 M 30-39 1 GDANSK MINI 22km 1:00:07

2 TUROŃ BARTOSZ M 2 1981 M 30-39 2 KWIDZYN MTB KWIDZYN TEAM MINI 22km 1:00:45

3 WOŁOSIUK JAROSŁAW M 3 1989 M 20-29 1 OLSZTYN MINI 22km 1:01:42

4 SOBIECKI SZCZEPAN M 4 1998 M 0-19 1 STAROGARD GDAŃSKI GK STG MINI 22km 1:03:07

5 GALICKI BARTŁOMIEJ M 5 1980 M 30-39 3 KWIDZYN MTB KWIDZYN TEAM MINI 22km 1:04:48

6 SIKORSKI KRYSTIAN M 6 1992 M 20-29 2 BARTOSZYCE RANT BARTOSZYCE MINI 22km 1:05:24

7 SYKUŁA MARICIN M 7 1973 M 40-49 1 GDAŃSK MINI 22km 1:05:31

8 DASZKIEWICZ ARKADIUSZ M 8 1977 M 40-49 2 BARTOSZYCE RANT BARTOSZYCE MINI 22km 1:05:40

9 BIELOWICZ MAREK M 9 1979 M 30-39 4 GDYNIA MINI 22km 1:06:46

10 KOTARSKI JACEK M 10 1966 M 50-59 1 GDANSK MINI 22km 1:06:50

11 KOWALCZYK WOJCIECH M 11 2000 M 0-19 2 SUSZ UKS TRS SUSZ / EPIDEMIA CYKLOZY MTB SUSZ MINI 22km 1:06:56

13 PIŁAT ADRIAN M 13 1990 M 20-29 3 DOBRE MIASTO MINI 22km 1:07:14

18 NESTOROWICZ ARTUR M 18 1981 M 30-39 6 KETRZYN KĘTRZYN BIKE TEAM MINI 22km 1:08:24

24 RYPIŃSKI MACIEJ M 24 1980 M 30-39 9 OLSZTYN AKADEMIA KOLARSTWA OLSZTYN MINI 22km 1:10:05

30 HAŁAS MICHAŁ M 30 1982 M 30-39 12 OLSZTYN MINI 22km 1:11:50

31 ZAREMBA SŁAWOMIR M 31 1970 M 40-49 9 SUSZ EPIDEMIA CYKLOZY MTB SUSZ MINI 22km 1:11:53

34 NIŻNIK MARIUSZ M 34 1985 M 30-39 14 ELBLĄG EUS - ELBLĄSKIE USTAWKI SZOSOWE MINI 22km 1:12:44

35 ŚWIĄTEK JAKUB M 35 1981 M 30-39 15 ELBLĄG MINI 22km 1:12:51

40 ŚWIĄTEK ARTUR M 40 1966 M 50-59 3 BARTOSZYCE MINI 22km 1:14:13

41 STERNICKI TOMASZ M 41 1971 M 40-49 13 MRĄGOWO MINI 22km 1:14:42

45 STANKIEWICZ BEATA K 2 1971 K 31 i więcej 1 PASŁĘK TEAM MUSTANG PASŁĘK MINI 22km 1:15:50

48 RAOMANOWSKI JAROSŁAW M 46 1977 M 40-49 15 SUSZ EPIDEMIA CYKLOZY MTB SUSZ MINI 22km 1:16:15

49 KLEJDO RADOSŁAW M 47 1977 M 40-49 16 ELBLAG MINI 22km 1:16:44

50 MYDŁO KAZIMIERZ M 48 1954 M 60 i więcej 1 OLSZTYN MICHELIN TEAM MINI 22km 1:16:55

51 KORZENIOWSKI DAWID M 49 1980 M 30-39 21 ELBLĄG MINI 22km 1:17:31

52 CHARKIEWICZ ANDRZEJ M 50 1979 M 30-39 22 PARBUTY EPIDEMIA CYKLOZY MTB SUSZ MINI 22km 1:18:44

55 BEŃ GRZEGORZ M 53 1987 M 30-39 25 OLSZTYN MINI 22km 1:21:38

56 PRZYGODA MARIUSZ M 54 1979 M 30-39 26 PASŁĘK MINI 22km 1:21:42

58 MAZIŃSKI ZBIGNIEW M 56 1968 M 40-49 17 SUSZ EPIDEMIA CYKLOZY MTB SUSZ MINI 22km 1:21:55

59 MAJEWSKI MAREK M 57 1956 M 60 i więcej 2 PARBUTY EPIDEMIA CYKLOZY MTB SUSZ MINI 22km 1:23:20

60 FAFIŃSKI JAKUB M 58 1990 M 20-29 7 ROŻENTAL MINI 22km 1:24:08

61 SUŁOWSKI KRZYSZTOF M 59 1973 M 40-49 18 RYN MINI 22km 1:24:19

62 KLUCZYK ARTUR M 60 1994 M 20-29 8 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG MINI 22km 1:24:23

63 KLEMANSKI MARCIN M 61 1984 M 30-39 27 PASŁĘK MINI 22km 1:24:45

65 OBORSKI RYSZARD M 63 1974 M 40-49 19 MRĄGOWO MINI 22km 1:25:32

69 PONIATOWSKI ANDRZEJ M 67 1974 M 40-49 22 PASŁĘK MINI 22km 1:26:49

70 WIŻYŃ PATRYK M 68 1998 M 0-19 4 RZĘDY MINI 22km 1:27:29

72 LOWENAU EUGENIUSZ M 70 1964 M 50-59 4 OLSZTYN MINI 22km 1:30:21

73 STEFFEN PAWEŁ M 71 1999 M 0-19 5 SAMBOROWO MTB OSTRÓDA TEAM MINI 22km 1:30:43

74 ZAJĄC KAZIMIERZ M 72 1973 M 40-49 24 ELBLĄG MINI 22km 1:30:50

75 KRUK URSZULA K 3 1991 K 0-30 2 OLSZTYN MINI 22km 1:31:23

76 ŚLĘZAK ADAM M 73 1989 M 20-29 9 GMINA TOLKMICKO OSP POGRODZIE MINI 22km 1:31:37

78 KASPERCZAK DOMINIK M 75 1989 M 20-29 10 ELBLĄG MINI 22km 1:32:02

79 DĄBROWSKI RAFAŁ M 76 1978 M 30-39 30 PASŁĘK MONTANA RACING TEAM MINI 22km 1:32:26

81 STYCZEŃ ROMAN M 78 1971 M 40-49 25 ELBLĄG HYDROPRESS KM BIKE MTB TEAM MINI 22km 1:33:19

84 DYLEWSKI PIOTR M 81 1973 M 40-49 27 ELBLĄG GRUPA ROWEROWA STOP MINI 22km 1:35:53

85 BADURA BARBARA K 4 1981 K 31 i więcej 2 OLSZTYN MICHELIN TEAM MINI 22km 1:37:03

86 ADAMEK MARCEL M 82 2001 M 0-19 7 ELBLĄG MINI 22km 1:40:36

87 GAWLEK ANDRZEJ M 83 1956 M 60 i więcej 4 MINI 22km 1:41:27

88 ŚWIĄTEK ELŻBIETA K 5 1966 K 31 i więcej 3 BARTOSZYCE RANT BARTOSZYCE MINI 22km 1:42:29

89 MAŃKOWSKI RADOSLAW M 84 1980 M 30-39 31 PASLEK MINI 22km 1:44:12

90 HORNIK ZBIGNIEW M 85 1988 M 20-29 12 OLSZTYN MINI 22km 1:44:27

92 KUJAWSKI MATEUSZ M 86 1989 M 20-29 13 DRULITY MINI 22km 1:49:25

96 ANTOCHOWSKI JAN M 90 1953 M 60 i więcej 6 OSTRÓDA MINI 22km 2:20:43

97 KOSTYRA ALICJA K 7 1994 K 0-30 3 DRULITY MINI 22km 2:24:39

98 SZCZERBA DAGMARA K 8 1989 K 0-30 4 WILCZĘTA MINI 22km 2:26:16

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn