X „ MTB u Brata Jana” Bratian 2017 – Po prostu kochają te rowery...

Fot. Dorota Lipska

W sobotę (17 czerwca) w Bratianie odbył się jubileuszowy X wyścig kolarski "MTB u Brata Jana”. Na starcie stanęło 74. zawodników, którzy ścigali się na trasie wiodącej po traktach i duktach tylickiego lasu na dystansach hobby (13 km) i Mega (52 km). Uczestnikami byli nie tylko kolarze z pobliskich miejscowości: Lubawy, Iławy, Brodnicy, Bratiana, Nowego Miasta Lubawskiego. Byli też mieszkańcy Bydgoszczy, Olsztyna, Rypina, Brodnicy.

Nie było to niespodzianką. W samym Bratianie i okolicznych miast nie brakuje fanów MTB, którzy mają za sobą występy w imprezach regionalnych i krajowych. "MTB u Brata Jana” różni się jednak od wielkich wyścigów. Lokalne imprezy maja swój niepowtarzalny urok, panuje w nich rodzinna atmosfera, a organizatorami są społecznicy, pasjonaci sportu i to ich zaangażowanie widać na każdym roku. Reprezentantem tej grupy jest Piotr Patalon – główny organizator, który z przyjemnością dekorował najlepszych zawodników wyścigu w towarzystwie Ewy Przybylskiej - dyrektora Zespołu Szkół i Tomasza Waruszewskiego – wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie.

Wyniki (Mega)

Open

1 Michał Wyżlic (Lubawa)

2 Dominik Jakubowski (Brodnica)

3 Kacper Danielewski (Pacółtowo)

Kobiety

1 Izabela Podpirko (Olsztyn)

2 Anna Kołatka (Iława)

3Agnieszka Jurkiewicz (Olsztynek)

4 Anna Zurel (Rypin)

Specjalne statuetki otrzymali: najmłodszy uczestnik wyścigu Hanna Osmańska (Bratian – rocznik 2009) i najstarszy Alojzy Zieliński (Bielice rocznik 1942)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn