Kryterium w Bartoszycach 2017 – Bohaterowie w zasięgu wzroku

Fot. Wojciech Gadomski

W sobotę (15 lipca) odbyło się Bartoszyckie Kryterium Kolarskie. Główni organizatorzy: miejscowe kluby: Rant i Przyjaźń zadbały o obsadę. W sumie wystartowało 145 kolarzy ze znanych krajowych sekcji, także goście z Litwy i Rosji. Rywalizacja przebiegała na pętli w centrum długości 1.4 km, tak że zawodnicy byli cały czas w zasięgu wzroku. Taka forma kolarstwa jest atrakcyjna dla widzów, od zawodników wymaga dużej koncentracji.

Rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych: od szkółek kolarskich po mastersów. Wśród najmłodszych czołowe pozycje zajmowali adepci kolarstwa z Biskupca i Bartoszyc, do walki włączali się także olsztynianie. Od młodzika wzwyż palmę pierwszeństwa przejęli goście zagraniczni i reprezentanci Stali Grudziądz.

Wyścigi amatorów i mastersów to dominacja gospodarzy oraz kolarzy grupy Michelin Bloomnet Team Olsztyn. Aktywni byli też zawodnicy Kętrzyn Bike Team. Najważniejszy wniosek to sam fakt zorganizowania takiej właśnie imprezy, bo przecież w kalendarzu sportowym regionu nie jest ich za wiele.

Wyniki

Szkółki kolarskie (męskie)

1. Paweł WIĘCZKOWSKI - LKK Warmia Biskupiec

2. Dawid BAŁDYGA - LKK Warmia Biskupiec

3. Wiktor WÓJCICKI - LKK Warmia Biskupiec

.............................................

4. Oliwier PŁOSKI- LKK Warmia Biskupiec

5. Hubert Świąder - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

6. Dominik WICHROW - LKK Warmia Biskupiec

8 Bartosz BOŃKOWSKI - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

9. Łukasz TARASEWICZ – UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

10. Hubert KOKOSZKA - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

11. Filip DOMAŃSKI - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

12. Kacper MAĆKIEWICZ – UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

13.Dawid SZWARK- Bartoszyce

Szkółki kolarskie (kobiece)

1. Laura RYBKIEWICZ - LKK Warmia Biskupiec

2. Nina PUCHALIK - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

3. Kinga KOSIŃSKA - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

..............................................

4 Amelia KACZMAR - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

5 Julia STANCZAK - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

Żak:

1. Maciej CIŻOWSKI - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

2. Wojciech GOLAU - ALKS Stal Grudziądz

3. Dmirii DMITROCHENKO - Kaliningrad

Żaczka

1. Oliwia DASZKIEWICZ - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

2. Julia JAŚNIEWSKA - ALKS Stal Grudziądz

Młodzik:

1. Kacper ZAGRODZKI - KKS Ciechanów

2. Maksim OREKHOV - Kaliningrad

3. Tomasz DOBRZYŃSKI - ALKS Stal Grudziądz

.................................

4. Dominik RATAJCZAK - OKK Olsztyn

18. Mateusz STAPEL – UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

19. Dominik WYRZYKOWSKI – WMKS Olsztyn

22. Kacper GOŁKIEWICZ - UKS MDK Przyjaźń Bartoszyce

26. Denis OBOJSKI - LKK Warmia Biskupiec

Młodziczka:

1. Wiktoria MILDA - ALKS Stal Grudziądz

2. Karolina URBAN - ALKS Stal Grudziądz

3. Kaja BONAS - ALKS Stal Grudziądz

.........................

4. Wiktoria SZCZEPAŃSKA - LKK Warmia Biskupiec

5. Wiktoria SZCZEPAŃSKA – LKK Warmia Biskupiec

7. Andżelika RADZISZEWSKA - LKK Warmia Biskupiec

Junior młodszy:

1. Grabauskas POVILAS - Litwa DSK Aria

2. Maciej bELNIAK - ALKS Stal Grudziądz

3. Dymitrii IVANOV – Kaliningrad

.............................................

12 Wiktor CHODAN - LKK Warmia Biskupiec

13 Sebastian FIEDOROWICZ - WMKS Olsztyn

21 Krzysztof BUDZISZEWSKI - LKK Warmia Biskupiec

Juniorka młodsza:

1. Karolinia RÓŻYŃSKA - ALKS Stal Grudziądz

2. Sylwia KULCZYK - ALKS Stal Grudziądz

3. Iga WIKLIŃSKA - ALKS Stal Grudziądz

........................................................

4 Sandra CZAMLET - WMKS Olsztyn

Junior

1. Dawid ŁYSAK - LKK Warmia Biskupiec

2. Maciej CHODAŃ - LKK Warmia Biskupiec

Juniorka

1. Dominika BYKOWSKA - ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

2. Sandra Czaplicka - ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

3. Eliza STEŃ - OSiR Sokołów Podlaski

U23 (mężczyźni)

1. Adrian BRZOZOWSKI - ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

2. Artur SOWIŃSKI - GKS Kartusia Kartuzy

3. Bartłomiej RAJCH - Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy Mrągowo

U23 (kobiety)

1. Karolina LIPIEJKO - ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

2. Nikola RÓŻYŃSKA - ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

3. Ewa FAJKOWSKA - ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz

Fot. Leszek Mackiel

Amator (mężczyźni)

1. Grzegorz MARZEC - KK Rant Bartoszyce

2. Tomasz DUDZIŃSKI - Kętrzyn Bike Team

3. Arkadiusz DASZKIEWICZ - KK Rant Bartoszyce

......................................

4. Jan GROMAK – KK Rant Bartoszyce

6. Sylwester JAKACKI – Bartoszyce

7.Andrzej JANKOWSKI – KK Rant Bartoszyce

8.Mateusz SADOWSKI – KK Rant Bartoszyce

Amator (kobiety)

1. Viktoria BOŁSCHAKOVA - niezrzeszona Kaliningrad

2. Małgorzata KOLACIŃSKA - Ketrzyn Bike Team

3. Magdalena CZAPA - Nexus Team Gdańsk

Elita (mężczyźni}

1. Krzysztof KRZYWY - Nexus Team Gdańsk

Masters

1. Łukasz DUDKO - Michelin Bloomnet Team Olsztyn

2. Patryk BADURA - Michelin Bloomnet Team Olsztyn

3. Marek TRZESZCZYKOWSKI - Michelin Bloomnet Team Olsztyn

................................................

4 Jacek WOŁOSIUK – Centrum Rowerowe Olsztyn

6. Kamil SZEPIETOWSKI – Kętrzyn Bike Team

7. Artur NESTOROWICZ – Kętrzyn Bike Team

8. Piotr FIEDOROWICZ Giżycko

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn