Ciekawe wyścigi w Radzyminie i Warszawie – W sobotę na szutrach, w niedzielę na asfalcie

W miniony weekend (5/6 sierpnia) w Radzyminie i Warszawie odbyły się dwie duże imprezy kolarskie odpowiednio: Cisowianka Road Tour i VIII Memoriał Stanisława Królaka (kryterium). W obu startowali zawodnicy olsztyńskiej grupy Michelin Bloomnet Team, także reprezentant TP Mazury Ełk Team. Sporo było sukcesów. Krótkie relacje z obu wyścigów.

Cisowianka Road Tour Radzymin

W kategorii pro open piąte miejsce zajął Sylwester Matusiak a szóste Patryk Badura (obaj Michelin Bloomnet Team) Dało im to jednocześnie pierwsze i drugie miejsce w M30. Kazimierz Mydło, który startował w M60 i był najlepszy w gronie rówieśników, zajął z kolei 12. lokatę w kategorii 1⁄2 pro open. Wyżej w open znalazł się Mariusz Paszczyk z Ełku, który zajął trzecia lokatę w M30

– Ściganie było wyjątkowe, bo fragmenty szutrowe nie są zbyt często spotykane na wyścigach szosowych. Najbardziej oberwał sprzęt i to właśnie przebite gumy zrobiły największą selekcję w peletonie. Najważniejszą sprawą było więc odpowiednie dobranie opon, ciśnienia oraz umiejętne omijanie kamieni i dziur – mówili po wyścigu kolarze olsztyńskiego teamu.

6 Strączyński Dariusz NOWA WIEŚ IZ MOT TEAM FM40 01:33:18.72

......................................................

9(3) Paszczyk Mariusz Ełk PT Mazury Team Ełk FM40 01:35:49.66

12(1) Mydło Kazimierz Olsztyn MICHELIN BLOOMNET TEAM FM60 01:35:52.41

dudko7

VIII Memoriał Stanisława Królaka Warszawa

Oprócz zawodowców, na trasie tradycyjnie stanęli też amatorzy. Znakomite trzecie miejsce zajął wśród nich Łukasz Dudko, który 24-kilometrową trasę pokonał w czasie 00:37:24. Wszystko rozegrało się dopiero na finiszu, dlatego różnice w pierwszej „trójce” były niewielkie. Wyścig wygrał Peter Nowacki (Ośka Warszawa – 00:37:21) przed swoim kolegą z teamu Marcinem Kobiałką (00:37:23). 12. miejsce zajął kolejny zawodnik MBT Sylwester Matusiak (Warszawa).

Klasyfikacja (roczniki 1977/1999) 8 okrążeń (24 km)