Mazury MTB Gałkowo (8) 2017 – W maratonie sama śmietanka, a najlepszy Patryk Piasecki

Fot. ilustracja

Ósmy etap cyklu Mazury MTB odbył się w niedzielę (3 września) w Gałkowie i zgromadził na starcie nie tylko dużą liczbę zawodników. Również stawka była doborowa. Na najdłuższym dystansie spotkali się czołowi kolarze kraju. Wygrał po zaciętej walce (o sekundę) Patryk Piasecki (Mrągowo) przed Krzysztofem Łukasikiem (Wrocław). Trzeci już z większa strata przyjechał Paweł Kowalkowski (Fijewo/Olsztyn)

W półmaratonie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Daniel Pepla (Wieruchów), który na mecie wyprzedził Michała Przekopa (Białystok) i Wojciecha Szałachowskiego (Mrągowo). Z pań najszybciej pojechała Klaudia Ostrowska (Suwałki), druga była Anna Ostrowska (Chorzele), a trzecia Izabela Podpirko (Olsztyn)

W Hobby zwyciężył Jarosław Wołosiuk (Olsztyn) przed Piotrem Wiśniewskim (Ełk) i Pawłem Rawdanowiczem (Ostróda). U pań zwyciężyła Marzena Moniuszko (Pie3cki Team) przed Barbarą Paszkowską (Suwałki) i Katarzyną Paszczyk Ełk.

Rozegrano również wyścigi na krótszych dystansach w młodszych kategoriach wiekowych.

Wyniki

Maraton

Open

1 Patryk Piasecki JBG2 Team Mrągowo 03:34:05

2 Krzysztof Łukasik MITUTOYO AZS WRATISLAVIA Wrocław 03:34:06

3 Paweł Kowalkowski Centrum Rowerowe Olsztyn Team 03:38:24

4 Damian Perkowski PT MAZURY TEAM 03:45:17

5 Arkadiusz Jusiński Renault Team 03:45:17

6 Paweł Arciszewski Renault Team 03:52:20

7 Michał Wyżlic Komobike Scott Lubawa 04:01:05

8 Tomasz Skalski Renault Team Mrągowo 04:20:27

9 Mateusz Hanke Renault Team Mrągowo 04:25:01

10 Krzysztof Dębski Michelin Team 04:32:30

11 Ryszard Kulik PT MAZURY TEAM 04:34:46

12 Maciej Leśniak CST MTB Team Poland 04:41:35

13 Paweł Koźmiński Michelin Team 04:44:49

14 Marek Klimas BarczewoBiega 05:16:09

MM2

1 Krzysztof Łukasik MITUTOYO AZS WRATISLAVIA Wrocław 03:34:06 599

2 Paweł Kowalkowski Centrum Rowerowe Olsztyn Team 03:38:24 588

3 Damian Perkowski PT MAZURY TEAM 03:45:17 570

4 Mateusz Hanke Renault Team 04:25:01 484

5 Maciej Leśniak CST MTB Team Poland 04:41:35 456

MM3

1 Patryk Piasecki JBG2 Team 03:34:05

2 Paweł Arciszewski Renault Team 03:52:20

3 Michał Wyżlic Komobike Scott 04:01:05

4 Krzysztof Dębski Michelin Team 04:32:30

MM4

1 Arkadiusz Jusiński Renault Team 03:45:17

2 Tomasz Skalski Renault Team 04:20:27

3 Ryszard Kulik PT MAZURY TEAM 04:34:46

4 Paweł Koźmiński Michelin Team 04:44:49

MM5

1 Marek Klimas BarczewoBiega 05:16:09

Półmaraton

Open

1 Daniel Pepla Renault Team 02:37:22

2 Michał Przekop   02:38:27

3 Wojciech Szałachowski MSR DCM Mrągowo 02:39:33

4 Łukasz Łukaszewski   02:39:33

5 Krzysztof Żebrowski Wysportowani Racing Team 02:39:34

6 Paweł Lenkiewicz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 02:39:35

7 Kacper Dakszewicz DBK BIKE TEAM 02:40:53

8 Rafał Skorobogaty Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:41:32

9 Przemysław Michalczyk Renault Team 02:42:04

10 Piotr Sobierajski RANT BARTOSZYCE 02:42:05

11 Piotr Duda   02:44:27

12 Marcin Lipiński OLIKOM TEAM 02:46:28

13 Andrzej Podpirko Agiz Team 02:46:58

14 Bartłomiej Klus   02:47:02

15 Rafał Gamza Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:47:03

16 Grzegorz Ostrowski T4B BIKE TEAM   02:47:04

17 Mateusz Wiszniewski wtw-poland.com 02:47:07

18 Zenon Dobrzyn Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn 02:47:13

19 Sławomir Wawrzyniak Nawigator 02:47:44

20 Maksymilian Dawid Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:50:05

21 Karol Polewaczyk MSR DCM Mrągowo 02:50:08

22 Krzysztof Kindrasz   02:50:14

23 Dominik Minkina   02:50:57

24 Kamil Łopatek Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:53:17

25 Sylwester Szymański MTB Suwałki 02:53:19

26 Tomek Dudziński Kętrzyn Bike Team 02:55:28

27 Łukasz Łubiński EuropeGAS SsangYong TEAM 02:55:41

28 Wiesław Zalewski   02:55:51

29 Marcin Bielski Mazury MTB Team 02:58:09

30 Radek Zysk GRUPETTO Mrągowo 02:59:05

31 Klaudia Ostrowska MTB Suwałki 03:01:57

32 Wojciech Wawrzyn LIBRO Cycling Team 03:01:58

33 Anna Ostrowska T4B BIKE TEAM   03:04:00

34 Piotr Marzec RANT BARTOSZYCE 03:04:01

35 Radek Leszczyński GRUPETTO Mrągowo 03:07:31

36 Eryk Chiliński OLIKOM TEAM 03:08:22

37 Krzysztof Krygielski Jeżdżę bo nie lubię 03:08:40

38 Piotr Szymański STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 03:12:22

39 Czarek Gierszewski PTR OPTIMA Team 03:13:18

40 Paweł Piekarski Michelin Team 03:15:40

41 Kazimierz Mydło Michelin Team 03:19:22

42 Izabela Podpirko Agiz Team 03:19:38

43 Kacper Taraszkiewicz MSR DCM Mrągowo 03:20:19

44 Mariusz Morawski   03:21:33

45 Sebastian Szurgot Prorys Team 03:21:35

46 Piotrek Kaczyński STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 03:21:45

47 Ryszard Lenkiewicz MASTERS Giżycko 03:22:09

48 Ewa Duda WAWA BIKE TEAM 03:22:25

49 Grzegorz Kozłowski Kętrzyn Bike Team 03:22:35

50 Janusz Wróblewski MDK UKS Przejażń Bartoszyce 03:23:58

51 Jacek Milewski LIBRO Cycling Team 03:25:34

52 RadosŁaw Kusiek STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 03:28:38

53 Marcin Sułkiewicz LIBRO Cycling Team 03:31:41

54 Paweł Hogiel   03:37:50

55 Magda Chmielewska   03:42:08

56 Andrzej Wielga Michelin Team 03:42:09

57 Sławomir Śniadach STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 04:02:26

58 Waldemar Arnold Clear Bike Team 04:06:29

PMJ

1 Wojciech Szałachowski MSR DCM Mrągowo 02:39:33

2 Maksymilian Dawid Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:50:05

3 Karol Polewaczyk MSR DCM Mrągowo 02:50:08

4 Kacper Taraszkiewicz MSR DCM Mrągowo 03:20:19

PM1

1 Krzysztof Żebrowski Wysportowani Racing Team 02:39:34

2 Eryk Chiliński OLIKOM TEAM 03:08:22

PM2

1 Michał Przekop   02:38:27

2 Łukasz Łukaszewski   02:39:33

3 Paweł Lenkiewicz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 02:39:35

4 Marcin Lipiński OLIKOM TEAM 02:46:28

5 Kamil Łopatek Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:53:17

6 Radek Zysk GRUPETTO Mrągowo 02:59:05

7 Sebastian Szurgot Prorys Team 03:21:35

PM3

1 Rafał Skorobogaty Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:41:32

2 Przemysław Michalczyk Renault Team 02:42:04

3 Bartłomiej Klus   02:47:02

4 Mateusz Wiszniewski wtw-poland.com 02:47:07

5 Krzysztof Kindrasz   02:50:14

6 Dominik Minkina   02:50:57

7 Tomek Dudziński Kętrzyn Bike Team 02:55:28

8 Łukasz Łubiński EuropeGAS SsangYong TEAM 02:55:41

9 Marcin Bielski Mazury MTB Team 02:58:09

10 Piotr Marzec RANT BARTOSZYCE 03:04:01

11 Radek Leszczyński GRUPETTO Mrągowo 03:07:31

12 Piotr Szymański STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 03:12:22

13 Piotrek Kaczyński STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 03:21:45

14 Grzegorz Kozłowski Kętrzyn Bike Team 03:22:35

15 RadosŁaw Kusiek STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 03:28:38

16 Sławomir Śniadach STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 04:02:26

PM4

1 Daniel Pepla Renault Team 02:37:22

2 Kacper Dakszewicz DBK BIKE TEAM 02:40:53

3 Piotr Sobierajski RANT BARTOSZYCE 02:42:05

4 Piotr Duda   02:44:27

5 Andrzej Podpirko Agiz Team 02:46:58

6 Rafał Gamza Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:47:03

7 Wojciech Wawrzyn LIBRO Cycling Team 03:01:58

8 Krzysztof Krygielski Jeżdżę bo nie lubię 03:08:40

9 Paweł Piekarski Michelin Team 03:15:40

10 Mariusz Morawski   03:21:33

11 Jacek Milewski LIBRO Cycling Team 03:25:34

12 Marcin Sułkiewicz LIBRO Cycling Team 03:31:41

13 Andrzej Wielga Michelin Team 03:42:09

PM5

1 Grzegorz Ostrowski T4B BIKE TEAM  02:47:04

2 Sławomir Wawrzyniak Nawigator 02:47:44

3 Sylwester Szymański MTB Suwałki 02:53:19

4 Wiesław Zalewski   02:55:51

5 Czarek Gierszewski PTR OPTIMA Team 03:13:18

6 Ryszard Lenkiewicz MASTERS Giżycko 03:22:09

7 Paweł Hogiel   03:37:50

PM6

1 Zenon Dobrzyn Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn 02:47:13

2 Kazimierz Mydło Michelin Team 03:19:22

3 Janusz Wróblewski MDK UKS Przejażń Bartoszyce 03:23:58

4 Waldemar Arnold Clear Bike Team 04:06:29

PK2

1 Magda Chmielewska Kętrzyn 03:42:08

PK3

1 Klaudia Ostrowska MTB Suwałki 03:01:57

PK4

1 Anna Ostrowska T4B BIKE TEAM   03:04:00

2 Izabela Podpirko Agiz Team 03:19:38

3 Ewa Duda WAWA BIKE TEAM 03:22:25

Hobby

Open

1 Jarosław Wołosiuk Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:16:36

2 Piotr Wiśniewski PT MAZURY TEAM 01:17:40

3 Paweł Rawdanowicz MTB Ostróda Team 01:20:04

4 Vladislav Prokhorov   01:20:51

5 Mariusz Paszczyk PT MAZURY Team Ełk 01:23:24

6 Adam Nowakowski Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 01:23:25

7 Michał Kopeć Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:23:25

8 Hubert Lemański KK24h 01:23:29

9 Stanisław Zaborowski   01:23:37

10 Radoslaw Grotkowski Pasymskie Bractwo Sportowe 01:24:50

11 Robert Żebrowski MTB Ostróda Team 01:25:49

12 Zenon Gołębiowski OLIKOM TEAM 01:25:55

13 Mariusz Szymański   01:26:01

14 Kacper Szewczak   01:26:03

15 Maciej Sekuła Kotel Krasicki Team 01:26:03

16 Marzena Moniuszko Pie3cki Team 01:26:03

17 Tomasz Sternicki XC Poręby Team 01:27:00

18 Bartosz Zięba RANT BARTOSZYCE 01:27:08

19 Bartosz Samul MSR DCM Mrągowo 01:27:09

20 Marcin Nowociński Pasymskie Bractwo Sportowe 01:28:11

21 Marek Ejzemberg Extreme Sport Ostrołęka 01:30:23

22 Rafał Neumann www.terenowo.pl 01:30:41

23 Bartosz Janiewicz JUNGHEINRICH.PL 01:31:07

24 Barbara Paszkowska MTB Suwałki 01:31:38

25 Paweł Antoniak OLIKOM TEAM 01:31:39

26 Wojciech Sowa Sowa Jacht Giżycko 01:31:44

27 Andrzej Bąkała MTB Suwałki 01:32:32

28 Marcin Ruszczyk   01:32:46

29 Zdzisław Szklarski KK24h 01:33:52

30 Jarosław Szabunia OLIKOM TEAM 01:34:36

31 Kamil Krajza   01:34:55

32 Sebastian Słociński Sutricon Kratka Mtb Team 01:35:08

33 Tomasz Modzolewski MTB Suwałki 01:36:02

34 Maciej Głogowski MSR DCM Mrągowo 01:37:00

35 Eugeniusz Loewnau   01:37:10

36 Artur Choromański OLIKOM TEAM 01:38:15

37 Michał Grotkowski Pasymskie Bractwo Sportowe 01:40:01

38 Łukasz Skrodzki OLIKOM TEAM 01:45:08

39 Katarzyna Paszczyk PT MAZURY Team Ełk 01:46:38

40 Mariusz Klimaszewski   01:47:24

41 Tomasz Zaciek   01:50:27

42 Paweł Steffen MTB Ostróda Team 01:52:27

43 Maciej Pogorzelski wtw-poland.com 01:57:43

44 Paweł Martyniuk   01:58:58

45 Marek Sikora Pasymskie Bractwo Sportowe 01:58:59

46 Mieczysław Klimaszewski   01:59:03

47 Tomasz Raniszewski Pasymskie Bractwo Sportowe 02:00:40

48 Andrzej Gaweł   02:05:35

49 Mirosława Żebrowska MTB Suwałki 02:05:37

50 Edward Kowalewski   02:11:45

51 Marcin Szczesny wtw-poland.com 02:14:07

HMJ

1 Vladislav Prokhorov   01:20:51

2 Hubert Lemański KK24h 01:23:29

3 Maciej Sekuła Kotel Krasicki Team 01:26:03

4 Bartosz Zięba RANT BARTOSZYCE 01:27:08

5 Bartosz Samul MSR DCM Mrągowo 01:27:09

6 Maciej Głogowski MSR DCM Mrągowo 01:37:00

7 Michał Grotkowski Pasymskie Bractwo Sportowe 01:40:01

8 Marek Sikora Pasymskie Bractwo Sportowe 01:58:59

HM1

1 Paweł Steffen MTB Ostróda Team 01:52:27

HM2

1 Jarosław Wołosiuk Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:16:36

2 Adam Nowakowski Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 01:23:25

3 Michał Kopeć Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:23:25

4 Stanisław Zaborowski   01:23:37

5 Kacper Szewczak   01:26:03

6 Paweł Antoniak OLIKOM TEAM 01:31:39

7 Kamil Krajza   01:34:55

HM3

1 Mariusz Szymański   01:26:01

2 Marcin Nowociński Pasymskie Bractwo Sportowe 01:28:11

3 Rafał Neumann www.terenowo.pl 01:30:41

4 Bartosz Janiewicz JUNGHEINRICH.PL 01:31:07

5 Marcin Ruszczyk   01:32:46

6 Zdzisław Szklarski KK24h 01:33:52

7 Jarosław Szabunia OLIKOM TEAM 01:34:36

8 Sebastian Słociński Sutricon Kratka Mtb Team 01:35:08

9 Tomasz Modzolewski MTB Suwałki 01:36:02

10 Artur Choromański OLIKOM TEAM 01:38:15

11 Łukasz Skrodzki OLIKOM TEAM 01:45:08

12 Tomasz Zaciek   01:50:27

13 Maciej Pogorzelski wtw-poland.com 01:57:43

14 Paweł Martyniuk   01:58:58

15 Marcin Szczesny wtw-poland.com 02:14:07

HM4

1 Piotr Wiśniewski PT MAZURY TEAM 01:17:40

2 Paweł Rawdanowicz MTB Ostróda Team 01:20:04

3 Mariusz Paszczyk PT MAZURY Team Ełk 01:23:24

4 Radoslaw Grotkowski Pasymskie Bractwo Sportowe 01:24:50

5 Robert Żebrowski MTB Ostróda Team 01:25:49

6 Tomasz Sternicki XC Poręby Team 01:27:00

7 Marek Ejzemberg Extreme Sport Ostrołęka 01:30:23

8 Wojciech Sowa Sowa Jacht Giżycko 01:31:44

9 Mariusz Klimaszewski   01:47:24

10 Tomasz Raniszewski Pasymskie Bractwo Sportowe 02:00:40

HM5

1 Eugeniusz Loewnau 53   01:37:10 157

HM6

1 Zenon Gołębiowski OLIKOM TEAM 01:25:55

2 Andrzej Bąkała MTB Suwałki 01:32:32

3 Mieczysław Klimaszewski   01:59:03

4 Andrzej Gaweł   02:05:35

5 Edward Kowalewski   02:11:45

HK3

1 Marzena Moniuszko Pie3cki Team 01:26:03

2 Barbara Paszkowska MTB Suwałki 01:31:38

HK4

1 Katarzyna Paszczyk PT MAZURY Team Ełk 01:46:38

2 Mirosława Żebrowska 90 MTB Suwałki 02:05:37

Mini Race 5

1 Mateusz Maleszka Renault Team 00:11:20

2 Maciej Parzych MSR DCM Mrągowo 00:13:07

3 Mateusz Gigelewicz Szkółka Kolarska DCM Mrągowo 00:13:13

Mini Race 4

1 Michał Śliwiński Szkółka Kolarska DCM Mrągowo 00:10:14

2 Piotr Osiecki   00:11:12

3 Dawid Jakubiak   00:18:07

Mini Race 3

1 Wiktor Jakubiak   00:06:17

2 Krzysztof Osiecki   00:06:23

3 Piotr Pietryszyn   00:07:24

Mini Race2

1 Maria Osiecka   00:01:03

2 Oskar Taraszkiewicz MSR DCM Mrągowo 00:01:12

3 Wiktoria Dakszewicz   00:01:20

Mini Race 1

1 Alojzy Majcher   00:00:41

2 Teodor Klus   00:00:44

3 Teodor Majcher   00:01:40

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn