UCI Para-cycling Road World Championships Pietermaritzburg 2017 – Ania Harkowska mistrzynią „czasówki”

W południowoafrykańskim Pietermaritzburgu zakończyły się w niedziele (3 września) Mistrzostwa Świata w Parakolarstwie. Jak zwykle biało-czerwoni należeli do głównych postaci imprezy, a wśród nich reprezentanci olsztyńskich sekcji. Niezawodna Anna Harkowska (OKS Warmia i Mazury) została mistrzynią świata w jeździe indywidualnej na czas (grupa C5) i zajęła czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.

Na czas pojechała doskonale. Pokonała dystans 23,3 km w czasie 36.39, ze średnią prędkością ponad 38 km/h. Amerykankę Samanthę Bosco wyprzedziła o 10 sekund, a Niemkę Kerstin Brachtendorf o 13 sekund. Reszta zanotowała poważne straty.

W rywalizacji ze startu wspólnego na piątym okrążeniu uformowała się główna z Anną Harkowską , która nadawała tempo. To miało swoje konsekwencje na finiszu. Najwięcej sił z całej sześciososobowej stawki zachowała Niemka Kerstin Brachtendorf. Ania była czwarta.

W mistrzostwach startował także w roli pilota tandemu Olsztynianin Artur Korc. Jadąc z Przemysławem Wegnerem zajął szóste miejsce w „czasówce” i czwarte w wyścigu ze startu wspólnego.