Cross Country Zamkowa Góra XC Bartoszyce 2017 – Wspinaczka w pocie czoła i zjazd ze strachem w oczach

Fot. Grzegorz Kwakszys/bartoszyce wm

W niedzielę (22 października) w Bartoszycach odbył się wyścig MTB – Cross Country Zamkowa Góra XC. Jak zwykle impreza była bardzo interesująca głównie ze względu na profil trasy wymagający znakomitej kondycji i dobrej techniki jazdy. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych, równolegle rozgrywano Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w MTB.

Szkoda tylko, że w młodszych grupach rywalizacja ograniczyła się tylko do walki na linii: Bartoszyce – Mrągowo i choć emocji nie zabrakło to udział zawodników z innych ośrodków uatrakcyjniłby imprezę i byłby pełniejszą wersja mistrzostw regionu.

W najbardziej interesującej próbie w kategorii SuperAmator pasjonującą walkę stoczyli Piotr Sobierajski (jeden z głównych organizatorów i projektant trasy) z Mariuszem Rynkiewiczem (Łyse). Zwyciężył reprezentant gospodarzy, osiągając na mecie zaledwie osiem sekund przewagi. W najliczniej obsadzonej grupie żak całe podium zajęli kolarze z Mrągowa

Wyniki

Kategoria Żak

1 Maciej Parzych MSR Mrągowo 8.03

2 Maciej Głogowski MSR Mrągowo 8.10

3 Oliwier Daszkiewicz MSR Mrągowo 8.34

4 Maciej Cizowski SP w Ponikach 8.45

5 Mateusz Gigielewicz MSR Mrągowo 8.50

6 Antoni Stankiewicz MSR Mrągowo 9.05

7 Karol Górski MSR Mrągowo 9.40

8 Radosław Parzych SP w Marcinkowie 10.05

9 Michał Śliwiński MSR Mrągowo 10.21

10 Wiktor Pichler MSR Mrągowo 10.40

11 Tomasz Banach MSR Mrągowo 10.45

12 Damian Korpusik UKS Przyjaźń Bartoszyce 11.41

13 Michał Polewaczyk MSR Mrągowo 1 okrążenie

14 Filip Domański UKS Przyjaźń Bartoszyce 1 okrążenie

15 Maciej Kosewski MSR Mrągowo 1 okrążenie

16 Wiktor Jakubiak MSR Mrągowo 1 okrążenie

Kategoria Żaczka

1 Oliwia Daszkiewicz UKS Przyjaźń Bartoszyce 9.32

2 Emilia Łuszczak UKS Przyjaźń Bartoszyce 11.18

3 Amelia Kaczmar UKS Przyjaźń Bartoszyce 1 okrążenie

Kategoria Młodziczka

1 Małgorzata Głogowska MSR Mrągowo 8.55

Kategoria Junior Młodszy

1 Viadislaw Prokhorov Kaliningrad 11.20

Kategoria Juniorka Młodsza

1 Weronika Stapel UKS Przyjaźń Bartoszyce 14.58

Super Amator

1 Piotr Sobierajski Rant Bartoszyce (1975) 49.05

2 Mariusz Rynkiewicz KK24h Łyse (1978) 49.13

3 Tomasz Sternicki XC Poręby Team Mrągowo (1971) 52.48

4 Wiesław Zalewski Mrągowo (1963) 53.38

5 Grzegorz Marzec Rant Bartoszyce (1988) 1 okrążenie

6 Arkadiusz Daszkiewicz Rant Bartoszyce (1977) 1 okrążenie

7 Łukasz Biliński Rowerowy Lidzbark Warmiński (1995) 1 okrążenie

8 Patryk Michalak Rowerowy Lidzbark Warmiński (1993) 1 okrążenie

9 Marek Karczewski KK24h (1966) 1 okrążenie

10 Dawid Janus ZuzgaRacing Team (1983) 1 okrążenie

11 Michał Zaremba Rant Bartoszyce (1985) 2 okrążenia

12 Irenerusz Tarcki TarnickiNarzędzia (1979) 2 okrążenia

13 Andrzej Arodź Bartoszyce (1969) 3 okrążenia

14 Marcin Ruszczyk Ryn (1983) 3 okrążenia)

Amator

Mężczyźni

1 Adrian Gawryś Bartoszyce (1995)

2 Krzysztof Radulewicz UKS Przyjaźń Bartoszyce (1988)

Kobiety

Maria Kamieniecka MSR Mrągowo (1999)

Masters

1 Marcin Mróz UKS Prostki (1978) 52.33

2 Janusz Wróblewski UKS Przyjaźń Bartoszyce (1957)

Mini Race

Przedszkole

Dziewczęta

1 Dominika Krawczyk

2 Iga Kuśnierz

3 Nadia Banaszek

Chłopcy

1 Aleksander Rojek

2 Adam Zaremba

Szkoły Podstawowe

Dziewczęta

1 Wiktoria Kuźmowicz SP 7 Bartoszyce

2 Eliza Chaberek SP 4 Bartoszyce

Chłopcy

1 Wiktor Jakubiak SP1 Mrągowo

2 Michał Kędra SP 4 Bartoszyce

3 Mikołaj Stapaj SP 8 Bartoszyce

4 Adrian Anusewicz SP 4 Bartoszyce

Fot. Grzegorz Kwakszys

Mistrzostwa Województwa SZS

Klasa IV/V

Dziewczęta

1 Kinga Kosińska Szkoła Podstawowa 4 w Bartoszycach

2 Maja Przychodzka Szkoła Podstawowa 7 w Bartoszycach

3 Amelia Kaczmar Szkoła Podstawowa 4 w Bartoszycach

4 Urszula Sipko Szkoła Podstawowa 7 w Bartoszycach

5 Nina Puchalik Szkoła Podstawowa 4 w Bartoszycach

6 Wiktoria Pisarek Szkoła Postawowa 7 Bartoszycach

Chłopcy

1 Maciej Głogowski Szkoła Podstawowa 4 w Mrągowie

2 Maciej Parzych Szkoła Podstawowa 4 w Mrągowie

3 Wiktor Pichler Szkoła Podstawowa 4 w Mrągowie

4 Antoni Stankiewicz Szkoła Podstawowa 1 w Mrągowie

5 Tomasz Banach Szkoła Podstawowa 1 w Mrągowie

6 Michał Śliwiński Szkoła Podstawowa 4 w Mrągowie

7 Filip Domański Szkoła Podstawowa 3 w Bartoszycach

8 Dawid Szutowicz Szkoła Podstawowa 7w Bartoszycach

9 Michał Polewaczyk Szkoła Podstawowa 4 w Mrągowie

10 Kewin Miecznikowski Szkoła Podstawowa w Kraszewie

Klasa VI/VII

Chłopcy

1 Maciej Ciżowski Szkoła Podstawowa w Ponikach

2 Oliwier Daszkiewicz Szkoła Podstawowa 4 w Mrągowie

3 Karol Chaberek Szkoła Podstawowa 4 w Bartoszycach

4 Hubert Świąder Szkoła Podstawowa 7 w Bartoszycach

5 Mateusz Gigielewicz Szkoła Podstawowa SMS 3 w Mrągowie

6 Mikołaj MerklerSzkoła Podstawowa SMS 3 w Mrągowie

7 Karol Górski Szkoła Podstawowa 1 w Mrągowie

8 Radosław Parzych Szkoła Podstawowa w Marcinkowie

9 Jakub Sobieraj Szkoła Podstawowa 7 w Bartoszycach

10 Damian Tumiński Szkoła Podstawowa 4 w Bartoszycach

Dziewczęta

1 Oliwia Daszkiewicz Szkoła Podstawowa nr 3 w Bartoszycach

2 Emilia Łuszczak Szkoła Podstawowa nr 4 w Bartoszycach

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn