Rowerzyści nie zapadają w sen zimowy – Tym razem do Przybyłowa

Fot. MOSiR Elbląg

Pierwsza tegoroczna Miejska Wycieczka Rowerowa prowadziła będzie do Przybyłowa na Wysoczyźnie Elbląskiej. Miłośnicy dwóch kółek w trasę udadzą się już w najbliższą niedzielę (7 stycznia), a na imprezę zapraszają: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur i Urząd Gminy w Elblągu

Wycieczka rozpocznie się w Elblągu i przebiegać będzie przez następujące miejscowości: Jelenia Dolina-Pagórki- Przybyłowo-Huta Żuławska-Milejewo, po czym rowerzyści ponownie wrócą do Elbląga. Łączna długość trasy wyniesie około 38 kilometrów (Mapa).

- W Elblągu sezon rowerowy trwa cały rok, więc zapraszamy na zwiedzanie Wysoczyzny Elbląskiej, która także zimą prezentuje się szczególnie pięknie - informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Wspólnie odkryjemy nową drogę do wsi Przybyłowo położoną w zeszłym roku przez Nadleśnictwo Elbląg, która uatrakcyjnia możliwości poruszania się rowerem po Wysoczyźnie Elbląskiej.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Organizatorzy szczególnie zalecają posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, gdyż w przypadku obfitych opadów śniegu trasa zostanie odpowiednio zmodyfikowana.

- Wycieczka będzie przebiegała po drogach gruntowych, dlatego zalecamy jazdę na rowerach górskich z jak najszerszymi oponami. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze - ubieramy się ,,na cebulę”, ale nie przesadzamy z ilością warstw. Trzy w zupełności wystarczą – przypomina Marek Kamm.

028

Podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie trwał konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Weryfikacja uczestnictwa w wycieczkach odbędzie się odbywała za okazaniem książeczki wycieczek kolarskich PTTK, które będą rozdawane uczestnikom na pierwszych trzech imprezach zgodnie z harmonogramem. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2018 roku w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Na wycieczkę organizatorzy zapraszają całe rodziny i wszystkich miłośników aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Start zaplanowano na 7 stycznia o godzinie 10.00 z pętli tramwajowej na ulicy Ogólnej.

Tekst i fot. MOSiR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn