MTB Mazury (2) Giżycko 2018 – Śmietanka wokół Twierdzy Boyen

Fot. RoobiShot Photography/mtb mazury facebook

W niedzielę (22 kwietnia) odbyła się druga impreza z cyklu Mazury MTB. W Giżycku kolarze rywalizowali na trasie wokół Twierdzy Boyen. To wyjątkowe miejsce. Wyznaczona pętla (11 km) zmuszała do maksymalnego wysiłku, ale rekompensowały to niezapomniane wrażenia estetyczne. Uczestnicy walczyli w trzech wyścigach: PRO, Expert i Hobby odpowiednio: 55 km, 33 km i 22 km.

W stawce PRO nie brakowało znanych i utytułowanych nazwisk, a to gwarantowało niezwykłe emocje. Tak rzeczywiście było. Zwyciężył Krzysztof Łukasik z Renault Team przed Patrykiem Piaseckim z Mrągowa (Cryospace Olsztyn) i Pawłem Kowalkowskim (Centrum Rowerowe Olsztyn) W wyścigu Expert najszybszy był Grzegorz Maleszka (Olsztyn) z Renault Team drugi był Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn) a trzeci Edgars Svegzda (Litwa). Wśród pań zwyciężyła Anna Pietkiewicz (Suwałki). W Hobby triumfował mrągowianin Bartosz Samul, drugi był Piotr Wiśniewski (Ełk), a trzeci Litwin Kostas Kardelis. W konkurencji pań najlepsza okazała się Weronika Stapel (Bartoszyce) przed Małgorzata Głogowską (Mrągowo) i Katarzyną Pawłów (Olsztyn)

Tradycyjnie rozegrano wyścigi młodzieżowe, w których triumfowali: Strider 1: Dalia Kindrasz, Strider 2: Teodor Klaus, Strider 3: Frenciszek Czerepak, Strider 4: Maria Osiecka, Nickloedon 1: Hubert Sokolowski, Nickloedon 2:Kamil Rećko, Nickloedon 3: Maciej Głogowski.

31235010 1879398148773818 4714494697836380160 n

Wyniki

PRO Open

1 Krzysztof Łukasik 10 Renault Team 02:12:04

2 Patryk Piasecki 399 Cryospace Olsztyn 02:13:52

3 Paweł Kowalkowski 55 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:13:53

4 Sarunas Pacevius 151 Sprint-rowery.pl 02:15:08

5 Arkadiusz Jusiński 1 Renault Team 02:23:52

6 Paweł Ciunel 90 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:25:02

7 Artur Korc 256 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:25:55

8 Patryk Muśko 262 MUŚKO-TEAM   02:26:37

9 Łukasz Matusiak 195 GATTA BIKE-RS 02:34:53

10 Bartosz Grędziński 170 Kross Staff Team 02:34:56

11 Jacek Banaszewski 80 Milsport BLU Team 02:36:20

12 Mateusz Wiszniewski 300 wtw-poland.com 02:45:54

13 PaweŁ RudziŃski 106   02:45:54

14 Silvija Paceviciene 150 Sprint-rowery.pl 02:47:05

15 Adam Żuchliński 101 Bike Team Żuchliński 02:55:14

16 Kazimierz Gabrylewicz 255 MTB EŁK- PROSTKI 02:56:18

17 Sławomir Wawrzyniak 254 Cryospace Olsztyn 02:59:28

18 Maciej Grochowski 165 Sprint-rowery.pl 02:59:35

19 Marcin Siemieniuk 177 Sprint-rowery.pl 03:33:34

31143932 1879385055441794 6537086279169867776 n

Kategorie

PRO M2

1 Krzysztof Łukasik 10 Renault Team 02:12:04

2 Paweł Kowalkowski 55 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:13:53

3 Sarunas Pacevius 151 Sprint-rowery.pl 02:15:08

PRO M3

1 Patryk Piasecki 399 Cryospace Olsztyn 02:13:52

2 Łukasz Matusiak 195 GATTA BIKE-RS 02:34:53

3 Jacek Banaszewski 80 Milsport BLU Team 02:36:20

PRO M4

1 Arkadiusz Jusiński 1 Renault Team 02:23:52

2 Artur Korc 256 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:25:55

PRO M5

1 Adam Żuchliński 101 Bike Team Żuchliński 02:55:14

2 Kazimierz Gabrylewicz 255 MTB EŁK- PROSTKI 02:56:18

3 Sławomir Wawrzyniak 254 Cryospace Olsztyn 02:59:28

Kobiety Open

1 Silvija Paceviciene 150 Sprint-rowery.pl 02:47:05

31143799 1879386235441676 6988797979784118272 n

Expert Open

1 Grzegorz Maleszka 2 Renault Team 01:25:14

2 Jarosław Wołosiuk 70 Cryospace Olsztyn 01:26:27

3 Edgaras Svegzda 154 Sprint-rowery.pl 01:27:25

4 Adam Płoski 84 T4B BIKE TEAM   01:28:14

5 Michał Wróblewski 46 Monteria Team JW2568 01:28:30

6 Krzysztof Żebrowski 64 MTB Suwałki 01:28:31

7 Marcin Zawadzki 140 Sprint-rowery.pl 01:30:01

8 Konrad Furmański 236 Baran Cycling Team 01:30:19

9 Maksymilian Dawid 122 Cryospace Olsztyn 01:30:52

10 Kamil Łopatek 126 Cryospace Olsztyn 01:31:00

11 Witold Mikielski 111 Bliska Team 01:31:31

12 Piotr Bienenda 114 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:33:10

13 Tomasz Skalski 7 Renault Team 01:33:21

14 Piotr Duda 77   01:33:24

15 Rafał Gierejko 260 Grupa Szalonych Rowerzystów 01:33:51

16 Paweł Lenkiewicz 666 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 01:33:55

17 Marcin Lipiński 28 OLIKOM TEAM 01:33:57

18 Ernest Greś 259 SKK Sokół 01:34:08

19 Arek Trzciński 149 Kross Staff Team 01:34:46

20 Krzysztof Kindrasz 33 Giżyckie Ustawki Rowerowe 01:35:13

21 Piotr Sobierajski 137 wtw-poland.com 01:35:48

22 Kacper Dakszewicz 95 DBK GROUP Bike Team 01:37:23

23 Bartosz Samborski 118 Bliska Team 01:37:35

24 Rafał Banul 71 Cryospace Olsztyn 01:38:00

25 Lukasz Twarkowski 189   01:38:02

26 Konrad Banul 124 Cryospace Olsztyn 01:38:14

27 Bartłomiej Klus 15   01:38:18

28 Krzysztof Dębski 403 Michelin Team 01:38:23

29 Adam Ptasiński 276 Milsport BLU Team 01:38:26

30 Zenon Dobrzyn 109 Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn 01:38:41

31 Arkadiusz Wyszkowski 79 T4B BIKE TEAM   01:38:44

32 Martin Fedor 76 T4B BIKE TEAM   01:38:46

33 Maciej Karwowski 204 KK24h 01:38:48

34 BartŁomiej Nalazek 112 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 01:38:58

35 Rafał Skorobogaty 94 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:39:11

36 Grzegorz Ostrowski 83 T4B BIKE TEAM   01:39:11

37 Marcin Rećko 261 SKK Sokół 01:39:44

38 Radek Zysk 253 GRUPETTO Mrągowo 01:39:48

39 Tomasz Chabowski 508 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:39:49

40 Tomek Dudziński 147 Kętrzyn Bike Team 01:39:53

41 Mariusz Rynkiewicz 200 KK24h 01:39:53

42 Radek Leszczyński 222 GRUPETTO Mrągowo 01:42:27

43 Piotr Marzec 136 RANT BARTOSZYCE 01:42:31

44 Piotr Bagiński 235 Bliska Team 01:42:33

45 Dariusz Golub 251 MTB TEAM EŁK 01:43:13

46 Paweł Koźmiński 405 Michelin Team 01:43:25

47 Marcin Rogiński 252 T4B BIKE TEAM   01:43:40

48 Piotr Roman 502 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:43:41

49 Wojciech Syrwid 190   01:46:03

50 Łukasz Łubiński 50 EuropeGAS SsangYong TEAM 01:46:45

51 Marek Szyrwiński 520 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:47:02

52 Marcin Kozioł 116 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:48:05

53 Maciej Gęsicki 99   01:48:06

54 Wojciech Namiotko 504 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:48:16

55 Krzysztof Krygielski 127 Cryospace Olsztyn 01:48:18

56 Marcin Żuczkowski 146 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:48:18

57 Dariusz Sudoł 525 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:48:23

58 Wiesław Podeszwa 206 KK24h 01:48:24

59 Bartłomiej Jakubowski 92 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:48:24

60 Jakub Sprusiński 86 T4B BIKE TEAM   01:48:29

61 Marcin Stolarczyk 503 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:49:03

62 Eryk Chiliński 997 OLIKOM TEAM 01:49:22

63 Karol Polewaczyk 133 MSR DCM Mrągowo 01:49:22

64 Karol Ołdakowski 123   01:49:32

65 Anna Pietkiewicz 68 MTB Suwałki 01:49:59

66 Wiesław Kamiński 203 KK24h 01:50:00

67 Anna Ostrowska 82 T4B BIKE TEAM   01:50:03

68 Mariusz Olchowy 422 LOTTO 01:50:41

69 Błażej Glinko 43 EuropeGAS SsangYong TEAM 01:50:53

70 Abdallah Ait Si Bayh 527 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:51:14

71 Daniel Kucharski 178   01:51:13

72 Bartosz Iwaniuk 404 Michelin Team 01:51:15

73 Witold Zagożdżon 56 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:51:25

74 Robert Wittlieb 36 MTB EŁK- PROSTKI 01:51:30

75 RadosŁaw Kusiek 23 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 01:51:31

76 Kornelija Kertenite 153 Sprint-rowery.pl 01:51:49

77 Paweł Treliński 333 GRUPETTO Mrągowo 01:52:42

78 Krzysztof Sobolewski 168 Sprint-rowery.pl 01:54:10

79 Sławomir Sokolnicki 250 T4B BIKE TEAM   01:54:10

80 Michał Jurkowski 237   01:54:36

81 Lech Brochacki 268 MTB EŁK- PROSTKI 01:54:40

82 Grzegorz Zawadzki 163 Sprint-rowery.pl 01:54:50

83 Mariusz Naruszewicz 264   01:54:50

84 Tomasz Grzybek 258   01:56:05

85 Arkadiusz Hanas 515 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:56:28

86 Sławomir Charubin 223 Mazury MTB Team 01:56:45

87 Andrzej Piasecki 131 Cryospace Olsztyn 01:57:06

88 Piotrek Kaczyński 100 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 01:57:22

89 Piotr Szyman Szymański 998 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 01:57:23

90 Szymon Kurdynowski 91 SPORT MASTER ROWERY 01:57:59

91 Mariusz Morawski 263   01:58:29

92 Sławomir Olszewski 245 MTB TEAM EŁK 01:58:57

93 Marta Raszkiewicz 117 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:59:16

94 Rafał Roszczyk 224   01:59:51

95 Konstanty Sawicki 413 Michelin Team 02:00:29

96 Jarosław Kulesza 180   02:00:55

97 Antoni Wincza 67 MTB Suwałki 02:01:24

98 Sebastian Szurgot 105 Prorys Team 02:02:00

99 Paweł Hogiel 108   02:02:31

100 Robert Maszkowski 269 MTB EŁK- PROSTKI 02:02:37

101 Łukasz Byszewski 266   02:04:11

102 Szymon Błasik 179 Jastrzębie Łaskie  02:04:14

103 Marek Różyło 512 Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:15:29

31180241 1879414142105552 8430985643445714944 n

Kategorie

EK3

1 Anna Pietkiewicz 68 MTB Suwałki 01:49:59

2 Marta Raszkiewicz 117 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:59:16

EK4

1 Anna Ostrowska 82 T4B BIKE TEAM   01:50:03

EKJ

1 Kornelija Kertenite 153 Sprint-rowery.pl 01:51:49

EM1

1 Maksymilian Dawid 122 Cryospace Olsztyn 01:30:52

2 Ernest Greś 259 SKK Sokół 01:34:08

3 Konrad Banul 124 Cryospace Olsztyn 01:38:14

EM2

1 Jarosław Wołosiuk 70 Cryospace Olsztyn 01:26:27

2 Krzysztof Żebrowski 64 MTB Suwałki 01:28:31

3 Marcin Zawadzki 140 Sprint-rowery.pl 01:30:01

EM3

1 Adam Płoski 84 T4B BIKE TEAM   01:28:14

2 Michał Wróblewski 46 Monteria Team JW2568 01:28:30

3 Konrad Furmański 236 Baran Cycling Team 01:30:19

EM4

1 Grzegorz Maleszka 2 Renault Team 01:25:14

2 Tomasz Skalski 7 Renault Team 01:33:21

3 Piotr Duda 77   01:33:24

EM5

1 Grzegorz Ostrowski 83 T4B BIKE TEAM   01:39:11

2 Dariusz Golub 251 MTB TEAM EŁK 01:43:13

3 Wiesław Kamiński 203 KK24h 01:50:00

EM6

1 Zenon Dobrzyn 109 Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn 01:38:41

2 Wiesław Podeszwa 206 KK24h 01:48:24

3 Andrzej Piasecki 131 Cryospace Olsztyn 01:57:06

EMJ

1 Edgaras Svegzda 154 Sprint-rowery.pl 01:27:25

2 Rafał Gierejko 260 Grupa Szalonych Rowerzystów 01:33:51

3 Marcin Rećko 261 SKK Sokół 01:39:44

31167105 1879382255442074 238848049068113920 n

Hobby Open

1 Bartosz Samul 240 MSR DCM Mrągowo 01:01:17

2 Piotr Wiśniewski 72   01:04:43

3 Kostas Kardelis 152 Sprint-rowery.pl 01:06:48

4 Mateusz Maleszka 20 Dachland Trek 01:07:07

5 Robert Żebrowski 308 MTB Ostróda Team 01:07:45

6 Piotr Kowalski 205 KK24h 01:08:04

7 Marek Giak 456 LOTTO 01:08:11

8 Wojciech Kuszpa 211 KK24h 01:08:29

9 Wojciech Sowa 38 Sowa Jacht Giżycko 01:08:32

10 Adam Nowakowski 234 Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 01:08:59

11 Marcin Trykacz 59   01:09:14

12 Sylwester Szymański 65 MTB Suwałki 01:09:20

13 Marek Ejzemberg 145 Xtreme Sport Ostrołęka 01:09:22

14 Wiesław Zalewski 174 GRUPETTO Mrągowo 01:09:55

15 Michał Gawek 194 Pie3cki Team 01:10:29

16 Paweł Antoniak 24 OLIKOM TEAM 01:10:57

17 Radoslaw Grotkowski 182 Pasymskie Bractwo Sportowe 01:11:31

18 Wojciech Nowalski 274   01:11:33

19 Zdzisław Szklarski 216 KK24h 01:12:27

20 Rafał Neumann 777 INTERCARS TEAM 01:13:34

21 Marius Lazdauskas 155 Sprint-rowery.pl 01:14:05

22 Paweł Worotnicki 199 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:14:28

23 Wojciech Wołosz 210 KK24h 01:15:04

24 Marek Karczewski 213 KK24h 01:15:32

25 Michał Niegowski 215 KK24h 01:15:34

26 Dariusz Aleksandrowicz 207 KK24h 01:16:55

27 Marcin Nowociński 104 Pasymskie Bractwo Sportowe 01:16:56

28 Wojciech Górski 63 MTB Suwałki 01:16:59

29 Maciej Sztrom 27 OLIKOM TEAM 01:17:00

30 Mateusz Chmielewski 270 MTB EŁK- PROSTKI 01:17:01

31 Cezary Mielniczek 265 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 01:17:10

32 Dawid Bernart 35 MTB Ełk 01:18:23

33 Michał Bogdański 37 MTB Ełk 01:18:31

34 Łukasz Nalewajk 301 wtw-poland.com 01:18:38

35 Bartosz Janiewicz 321 INTERCARS TEAM 01:18:42

36 Cezary Pendras 271 MTB Suwałki 01:18:44

37 Bartosz Smoługa 221   01:18:47

38 Marcin Ruszczyk 225   01:19:20

39 Hadrian Gruszewski 219   01:19:21

40 Tomasz Gutowski 526 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:19:30

41 Michał Grotkowski 183 Warmia Biskupiec 01:20:05

42 Weronika Stapel 54 MDK UKS PRZYJAŹŃ 01:20:59

43 Michał Rejzner 517 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:21:35

44 Małgorzata Głogowska 242 MSR DCM Mrągowo 01:21:46

45 Jarosław Makowiecki 212 KK24h 01:23:13

46 Zenon Malinowski 192 KK24h 01:23:50

47 Łukasz Skrodzki 26 OLIKOM TEAM 01:24:36

48 Paweł Król 176   01:24:48

49 Mateusz Potocki 277   01:26:53

50 Michał Babiak 275 Prorys Team 01:27:59

51 Olaf Chmielewski 273   01:29:35

52 Daniel Osiecki 45 Kętrzyn Bike Team 01:30:31

53 Hubert Mysiukiewicz 278   01:30:34

54 Paweł Steffen 198 MTB Ostróda Team 01:30:56

55 Małgorzata Jakubowska 514 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:32:09

56 Bartek Brynski 239   01:33:03

57 Katarzyna Pawłów 501 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:35:37

58 Czesław Gudan 93   01:42:19

59 Józef Banaszewski 48   01:43:10

60 Grzegorz Lendzioszek 201 KK24h 01:45:26

61 Tomasz Raniszewski 181 Pasymskie Bractwo Sportowe 01:45:44

62 Edward Kowalewski 30 OLIKOM TEAM 01:46:22

63 Maria Kamińska 208 KK24h 01:51:01

64 Marcin Szczesny 302 wtw-poland.com 01:53:10

65 Jacek Pietryszyn 267 Sama rama bez pedałów 02:17:52

31239378 1879389262108040 1990816284857597952 n

Kategorie

HMJ

1 Bartosz Samul 240 MSR DCM Mrągowo 01:01:17

2 Kostas Kardelis 152 Sprint-rowery.pl 01:06:48

3 Mateusz Maleszka 20 Dachland Trek 01:07:07

HM1

1 Paweł Steffen 198 MTB Ostróda Team 01:30:56

HM2

1 Wojciech Kuszpa 211 KK24h 01:08:29

2 Adam Nowakowski 234 Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 01:08:59

3 Paweł Antoniak 24 OLIKOM TEAM 01:10:57

HM3

1 Marek Giak 456 LOTTO 01:08:11

2 Wojciech Nowalski 274   01:11:33

3 Zdzisław Szklarski 216 KK24h 01:12:27

HM4

1 Piotr Wiśniewski 72   01:04:43

2 Robert Żebrowski 308 MTB Ostróda Team 01:07:45

3 Piotr Kowalski 205 KK24h 01:08:04

HM5

1 Wojciech Sowa 38 Sowa Jacht Giżycko 01:08:32

2 Sylwester Szymański 65 MTB Suwałki 01:09:20

3 Wiesław Zalewski 174 GRUPETTO Mrągowo 01:09:55

HM6

1 Tomasz Gutowski 526 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:19:30

2 Zenon Malinowski 192 KK24h 01:23:50

3 Józef Banaszewski 48   01:43:10

HKJ

1 Małgorzata Głogowska 242 MSR DCM Mrągowo 01:21:46

HK1

1 Weronika Stapel 54 MDK UKS PRZYJAŹŃ 01:20:59

HK3

1 Małgorzata Jakubowska 514 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:32:09

2 Katarzyna Pawłów 501 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:35:37

HK4

1 Maria Kamińska 208 KK24h 01:51:01

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn