Mazury MTB (3) Wilkasy 2018 – Szybka trasa, błogie zmęczenie

Fot. RoobiShot Photography/mtb mazury facebook

Trzecia impreza cyklu Mazury MTB odbyła się w niedzielę (29 kwietnia) w Wilkasach i znów przyniosą mnóstwo sportowych wrażeń. Start i metę zlokalizowano w Ośrodku Akademickim (AZS), ale trasy przebiegały w okolicznych lasach, wykorzystano też infrastrukturę w porcie, gdzie można było popisać się sprinterskimi umiejętnościami. Przyjechali znani zawodnicy, byli mniej zaawansowani, słowem tak jak być powinno.

Wyścig Pro wygrał Litwin Sarunas Pacevius przed Damianem Perkowskim z PT Mazury Team Ełk i Pawłem Ciunelem (Centrum Rowerowe Olsztyn). Wśród pań na start zdecydowała się Weronika Górska-Sierońska (Gdynia), która w dobrej kondycji minęła metę. W kategoriach wygrali: M2 Sarunas Pacevius, M3: Witold Mikielski (Olsztynek), M4: Artur Korc (Olsztyn), M5: Dariusz zZkrzewski (Bisłystok)

W kategorii Expert zwyciężył Daniel Pepla (Wierucxhów), przed Lukaszem Bieleckim (Warszawa) Edgarasem Svegzdą (Litwa). Wśród pań najszybsza okazała się Marzena Moniuszko (Białystok) druga była Anna Pietkiewicz (Suwałki), a trzecia Magda Chmielewska (Kętrzyn). W kategoriach zwyciężyli: EK2: Magda Chmielewska, EK3 Marzena Moniuszko, EM1: Maksymilian Dawid (Olsztyn), EM2:Bartłomiej Nalazek (Mrągowo), EM3: Michał Wróblewski (Węgorzewo), EM4:Tomasz Skalski (Mrągowo), EM5: Paweł Jędrzejewski (Łomianki), EM6: Zenon Dobrzyn (Giżycko), EMJ: Edgaras Svegzda.

W wyścigu Hobby pierwszy był Piotr Wiśniewski (Ełk), a za nim przyjechali: Przemysław Bronikowski (Wiązowana) i Marek Ejzemberg (Ostrołeka). W rywalizacji pań zwyciężyła Katarzyna Paszczyk (Ełk) przed Weroniką Stapel (Bartoszyce) i Ewą Gabrylewicz (Ełk). Zwycięzcy kategorii: HMJ: Kostas Kardelis (Litwa), HM2: Adam Nowakowski (Olsztyn), HM3: Marek Giak (Lotto Bike Team), HM4: Piotr Wiśniewski, HM5: Sylwester Szymański (Suwałki), HM6: Andrzej Bąkała (Suwałki), KK1: Weronika Stapel, HM4 Katarzyna Paszczyk.

Rozegrano też wyścigi dzieci i młodzieży w których triumfowali: strider 1: Taeodor Majcher, strider 2: Lena Rejzner, strider 3: Nina Kuczyńska strider 4: Maria Osiecka, nickelodeon 1: Hubert Sokołowski,, nickelodeon 2: Piotr Osiecki, nickelodeon 3:Radosław Parzych

31453893 1886532311393735 8057637313364099072 n

Wyniki

Pro Open

1 Sarunas Pacevius 151 Sprint-rowery.pl 02:13:43

2 Damian Perkowski 291 PT MAZURY Team Ełk 02:13:44

3 Paweł Ciunel 90 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:13:46

4 Artur Korc 256 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:13:46

5 Arkadiusz Jusiński 1 Renault Team 02:13:48

6 Piotr Krysiewicz 142 Sprint-rowery.pl 02:14:01

7 Witold Mikielski 111 Bliska Team 02:14:40

8 Dariusz Zakrzewski 310 Mistral Grodno Radio Białystok 02:14:42

9 Marcin Mróz 98 MTB EŁK- PROSTKI 02:18:34

10 Jacek Banaszewski 80 Milsport BLU Team 02:19:12

11 Piotr Bienenda 114 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:21:47

12 Paweł Niechwiedowicz 160 Sprint-rowery.pl 02:24:08

13 Adam Ptasiński 276 Milsport BLU Team 02:25:55

14 Kazimierz Gabrylewicz 255 MTB EŁK- PROSTKI 02:28:13

15 Mikhail Tumialevich 135 MTB EŁK- PROSTKI 02:28:23

16 Paweł Zalewski 292 PT MAZURY Team Ełk 02:29:21

17 Jan Charkiewicz 311 Mistral Grodno Radio Białystok 02:29:37

18 Kacper Markowski 166 Sprint-rowery.pl 02:29:52

19 Marcin Sieroński 281   02:33:39

20 Andrzej Masłowski 158 Sprint-rowery.pl 02:33:46

21 Mateusz Wiszniewski 300 wtw-poland.com 02:35:43

22 Maciej Grochowski 165 Sprint-rowery.pl 02:35:56

23 Ryszard Kulik 293 PT MAZURY Team Ełk 02:42:23

24 Marek Klimas 73 BarczewoBiega 03:00:40

25 Wioleta Górska-Sierońska 280   03:00:43

M2

1 Sarunas Pacevius 151 Sprint-rowery.pl 02:13:43

2 Damian Perkowski 291 PT MAZURY Team Ełk 02:13:44

3 Paweł Ciunel 90 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:13:46

M3

1 Witold Mikielski 111 Bliska Team 02:14:40

2 Jacek Banaszewski 80 Milsport BLU Team 02:19:12

3 Piotr Bienenda 114 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:21:47

M4

1 Artur Korc 256 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:13:46

2 Arkadiusz Jusiński 1 Renault Team 02:13:48

3 Marcin Mróz 98 MTB EŁK- PROSTKI 02:18:34

M5

1 Dariusz Zakrzewski 310 Mistral Grodno Radio Białystok 02:14:42

2 Kazimierz Gabrylewicz 255 MTB EŁK- PROSTKI 02:28:13

3 Jan Charkiewicz 311 Mistral Grodno Radio Białystok 02:29:37

Kobiety Open

1 Wioleta Górska-Sierońska 280   03:00:43

31606575 1886533138060319 7766724622761852928 n

Expert Open

1 Daniel Pepla 5 Renault Team 01:38:37

2 Łukasz Bielecki 299 Absolute Bikes TEAM 01:38:41

3 Edgaras Svegzda 154 Sprint-rowery.pl 01:38:42

4 Krzysztof Żebrowski 64 MTB Suwałki 01:40:04

5 Michał Wróblewski 46 Monteria Team JW2568 01:41:31

6 Szymon Gryn 309 MTB EŁK- PROSTKI 01:41:32

7 Tomasz Skalski 7 Renault Team 01:41:33

8 Hubert Lemański 397 LKK Warmia Biskupiec 01:42:08

9 Przemysław Michalczyk 9 Renault Team 01:42:24

10 Tomek Dudziński 147 Kętrzyn Bike Team 01:43:26

11 Maksymilian Dawid 122 Cryospace Olsztyn 01:44:19

12 Maciej Karwowski 204 KK24h 01:44:48

13 Zenon Dobrzyn 109 Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn 01:45:43

14 Marzena Moniuszko 34 Milsport BLU Team 01:46:12

15 BartŁomiej Nalazek 112 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 01:47:18

16 Paweł Rawdanowicz 51 MTB Ostróda Team 01:47:22

17 Marcin Lipiński 28 OLIKOM TEAM 01:47:29

18 Rafał Skorobogaty 94 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:47:33

19 Paweł Skórka 197 Kętrzyn Bike Team 01:48:01

20 Bartosz Karczmarski 8 Renault Team 01:48:10

21 Mariusz Rynkiewicz 200 KK24h 01:48:39

22 Krzysztof Dębski 403 Michelin Team 01:48:47

23 Wiesław Kamiński 203 KK24h 01:48:48

24 Wiesław Podeszwa 206 KK24h 01:48:50

25 Sławomir Masłowski 159 Sprint-rowery.pl 01:48:53

26 Rafał Banul 71 Cryospace Olsztyn 01:50:00

27 Piotr Roman 502 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:50:16

28 Radek Zysk 253 GRUPETTO Mrągowo 01:50:42

29 Piotr Bagiński 235 Bliska Team 01:50:44

30 Abdallah Ait Si Bayh 527 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:50:52

31 Piotr Marzec 136 RANT BARTOSZYCE 01:50:56

32 Marcin Bielski 196 GRUPETTO Mrągowo 01:51:20

33 Adam Bazydło 29 OLIKOM TEAM 01:51:52

34 Paweł Jędrzejewski 11 Renault Team 01:52:36

35 Tomasz Chabowski 508 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:52:42

36 Lech Brochacki 268 MTB EŁK- PROSTKI 01:53:42

37 Jacek Szałaj 121 GRZMOT Podlasia 01:53:55

38 Marcin Żuczkowski 146 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:54:08

39 Marcin Kozioł 116 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:55:29

40 Konrad Banul 124 Cryospace Olsztyn 01:56:30

41 Łukasz Łubiński 50 EuropeGAS SsangYong TEAM 01:57:05

42 Anna Pietkiewicz 68 MTB Suwałki 01:57:11

43 Zenon Malinowski 192 KK24h 01:57:25

44 Kazimierz Mydło 75 Michelin Team 01:57:26

45 Paweł Treliński 333 GRUPETTO Mrągowo 01:58:20

46 Wojciech Tomkiel 396   01:58:38

47 Bartłomiej Jakubowski 92 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:59:16

48 Kacper Dakszewicz 95 DBK GROUP Bike Team 01:59:18

49 Andrzej Piasecki 131 Cryospace Olsztyn 01:59:52

50 Piotrek Kaczyński 100 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 02:00:08

51 Łukasz Gorbacz 289   02:01:20

52 Błażej Glinko 43 EuropeGAS SsangYong TEAM 02:02:27

53 Mariusz Morawski 263   02:02:36

54 Tomasz Biedermann 188 Sprint-rowery.pl 02:03:24

55 Szczepan Gorbacz 297   02:04:06

56 Mariusz Naruszewicz 264   02:04:59

57 Rafał Roszczyk 224   02:05:04

58 RadosŁaw Kusiek 23 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 02:06:01

59 Sławomir Olszewski 245 MTB TEAM EŁK 02:06:14

60 Michał Jurkowski 237   02:06:30

61 Piotr Szyman Szymański 998 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 02:08:43

62 Antoni Wincza 67 MTB Suwałki 02:10:12

63 Sebastian Szurgot 105 Prorys Team 02:10:24

64 Paweł Szewczyk 283   02:11:46

65 Bartosz Bogucki 414 Michelin Team 02:12:14

66 Paweł Hogiel 108   02:13:01

67 Magda Chmielewska 57   02:13:47

68 Łukasz Arciszewski 49 EuropeGAS SsangYong TEAM 02:15:06

69 Małgorzata Jakubowska 514 Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:20:53

70 Elena Zakharchenko 286   02:27:56

71 Małgorzata Ruszkowska 505 Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:31:33

Kategorie

EK2

1 Magda Chmielewska 57   02:13:47

2 Elena Zakharchenko 286   02:27:56

EK3

1 Marzena Moniuszko 34 Milsport BLU Team 01:46:12

2 Anna Pietkiewicz 68 MTB Suwałki 01:57:11

3 Małgorzata Jakubowska 514 Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:20:53

4 Małgorzata Ruszkowska 505 Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:31:33

EM1

1 Maksymilian Dawid 122 Cryospace Olsztyn 01:44:19

EM2

1 Krzysztof Żebrowski 64 MTB Suwałki 01:40:04

2 BartŁomiej Nalazek 112 STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 01:47:18

3 Bartosz Karczmarski 8 Renault Team 01:48:10

EM3

1 Łukasz Bielecki 299 Absolute Bikes TEAM 01:38:41

2 Michał Wróblewski 46 Monteria Team JW2568 01:41:31

3 Przemysław Michalczyk 9 Renault Team 01:42:24

EM4

1 Daniel Pepla 5 Renault Team 01:38:37

2 Tomasz Skalski 7 Renault Team 01:41:33

3 Maciej Karwowski 204 KK24h 01:44:48

EM5

1 Wiesław Kamiński 203 KK24h 01:48:48

2 Paweł Jędrzejewski 11 Renault Team 01:52:36

3 Lech Brochacki 268 MTB EŁK- PROSTKI 01:53:42

EM6

1 Zenon Dobrzyn 109 Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn 01:45:43

2 Wiesław Podeszwa 206 KK24h 01:48:50

3 Zenon Malinowski 192 KK24h 01:57:25

EMJ

1 Edgaras Svegzda 154 Sprint-rowery.pl 01:38:42

2 Szymon Gryn 309 MTB EŁK- PROSTKI 01:41:32

3 Hubert Lemański 397 LKK Warmia Biskupiec 01:42:08

31542662 1886534031393563 6546129448775712768 n

Hobby Open

1 Piotr Wiśniewski 72   01:09:24

2 Przemek Bronikowski 193 MCP Bike team 01:12:08

3 Marek Ejzemberg 145 Xtreme Sport Ostrołęka 01:12:19

4 Sylwester Szymański 65 MTB Suwałki 01:12:20

5 Marek Giak 456 LOTTO Bike Team 01:12:21

6 Kostas Kardelis 152 Sprint-rowery.pl 01:12:23

7 Adam Nowakowski 234 Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 01:13:12

8 Wojciech Sowa 38 Sowa Jacht Giżycko 01:13:51

9 Wiesław Zalewski 174 GRUPETTO Mrągowo 01:14:00

10 Wojciech Nowalski 274   01:14:07

11 Szymon Kurdynowski 91 SPORT MASTER ROWERY 01:14:43

12 Mariusz Paszczyk 285 PT MAZURY Team Ełk 01:14:44

13 Robert Żebrowski 308 MTB Ostróda Team 01:14:46

14 Karol Ołdakowski 123   01:15:33

15 Marcin Trykacz 59 SIEDLISKO U TYMKA   01:15:38

16 Wojciech Kuszpa 211 KK24h 01:15:56

17 Eryk Chiliński 997 OLIKOM TEAM 01:15:57

18 Paweł Antoniak 24 OLIKOM TEAM 01:16:04

19 Zdzisław Szklarski 216 KK24h 01:16:11

20 Mariusz Olchowy 422 LOTTO Bike Team 01:16:17

21 Ireneusz Szklarski 294 Norda Active Team 01:17:16

22 Paweł Worotnicki 199 Centrum Rowerowe Olsztyn Team 01:17:30

23 Marcin Lamowski 279 MCP Bike team 01:17:37

24 Rafał Molenda 296 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:17:43

25 Andrzej Bąkała 66 MTB Suwałki 01:17:59

26 Marcin Nowociński 104 Pasymskie Bractwo Sportowe 01:19:37

27 Sławomir Charubin 223 Mazury MTB Team 01:19:52

28 Jacek Dobryniewski 306 Bliska Team 01:20:23

29 Marek Karczewski 213 KK24h 01:21:00

30 Mateusz Chmielewski 270 MTB EŁK- PROSTKI 01:21:33

31 Maciej Sztrom 27 OLIKOM TEAM 01:21:34

32 Bartosz Smoługa 221   01:21:39

33 Bartosz Janiewicz 321 INTERCARS TEAM 01:22:11

34 Jarosław Szabunia 25 OLIKOM TEAM 01:22:34

35 Michał Niegowski 215 KK24h 01:23:26

36 Łukasz Skrodzki 26 OLIKOM TEAM 01:23:38

37 Piotr Treliński 298 GRUPETTO Mrągowo 01:23:39

38 Andrzej Samborski 288 Bliska Team 01:23:43

39 Andrzej Postój 524 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:23:49

40 Michał Babiak 275 Prorys Team 01:24:51

41 Łukasz Nalewajk 301 wtw-poland.com 01:25:09

42 Katarzyna Paszczyk 284 PT MAZURY Team Ełk 01:25:18

43 Tomasz Gutowski 526 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:26:01

44 Jarosław Makowiecki 212 KK24h 01:26:46

45 Filip Dobryniewski 295 Bliska Team 01:27:33

46 Jacek Raszkiewicz 393   01:27:40

47 Ryszard Lenkiewicz 17 MASTERS Giżycko 01:28:51

48 Kamil Kwiatkowski 395   01:28:59

49 Przemysław Nowalski 287   01:29:12

50 Piotr Jankowski 305 wtw-poland.com 01:29:17

51 Michał Rejzner 517 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:29:19

52 Weronika Stapel 54 MDK UKS PRZYJAŹŃ 01:31:12

53 Paweł Martyniuk 390   01:32:45

54 Tomasz Zaciek 391 11 Mazurski Pułk Artylerii 01:32:51

55 Tomasz Raniszewski 181 Pasymskie Bractwo Sportowe 01:32:54

56 Michał Kołodziejczyk 209 KK24h 01:33:28

57 Ewa Gabrylewicz 307 MTB EŁK- PROSTKI 01:34:50

58 Azuolas Butkus 282 Sprint-rowery.pl 01:35:20

59 Mateusz Potocki 277   01:36:18

60 Krzysztof Wilczyński 69 MTB Suwałki 01:37:10

61 Michał Kopczewski 518 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:39:17

62 Małgorzata Turalska 509 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:39:41

63 Czesław Gudan 93 TK Masters Giżycko 01:40:11

64 Jakub Berliński 248 Condensa Osuszanie Budynków   01:41:59

65 Paweł Balcerak 214 KK24h 01:44:37

66 Maria Kamińska 208 KK24h 01:48:15

67 Marcin Szczesny 302 wtw-poland.com 01:48:37

68 Jonasz Borkowski 257   02:05:53

69 Józef Banaszewski 48   02:06:20

70 Sławomir Kopczewski 519 Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:14:57

Kategorie

HMJ

1 Kostas Kardelis 152 Sprint-rowery.pl 01:12:23

2 Filip Dobryniewski 295 Bliska Team 01:27:33

3 Piotr Jankowski 305 wtw-poland.com 01:29:17

HM2

1 Adam Nowakowski 234 Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 01:13:12

2 Wojciech Kuszpa 211 KK24h 01:15:56

3 Eryk Chiliński 997 OLIKOM TEAM 01:15:57

HM3

1 Marek Giak 456 LOTTO Bike Team 01:12:21

2 Wojciech Nowalski 274   01:14:07

3 Szymon Kurdynowski 91 SPORT MASTER ROWERY 01:14:43

HM4

1 Piotr Wiśniewski 72   01:09:24

2 Przemek Bronikowski 193 MCP Bike team 01:12:08

3 Marek Ejzemberg 145 Xtreme Sport Ostrołęka 01:12:19

HM5

1 Sylwester Szymański 65 MTB Suwałki 01:12:20

2 Wojciech Sowa 38 Sowa Jacht Giżycko 01:13:51

3 Wiesław Zalewski 174 GRUPETTO Mrągowo 01:14:00

HM6

1 Andrzej Bąkała 66 MTB Suwałki 01:17:59

2 Andrzej Postój 524 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:23:49

3 Tomasz Gutowski 526 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:26:01

HK1

1 Weronika Stapel 54 MDK UKS PRZYJAŹŃ 01:31:12

HK4

1 Katarzyna Paszczyk 284 PT MAZURY Team Ełk 01:25:18

2 Ewa Gabrylewicz 307 MTB EŁK- PROSTKI 01:34:50

3 Małgorzata Turalska 509 Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:39:41

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn