62 Międzynarodowy Wyścig im. Płk Skopenko 2018 – Dobra jazda WMKS Olsztyn, jej lider Sebastian Marusiak w czołówce

For. krismar big silvant facebook

W Zamościu zakończył się w sobotę (1 czerwca) 62 Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Orlików" Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. Płk Skopenko. To impreza o dużych tradycjach, która być może straciła trochę na jakości ze względu na rozgrywane równolegle bardziej lukratywne imprezy, nie mniej konfrontacja polskich młodych kolarzy z ukraińskimi zawsze należała do interesujących. Dobrze spisali się kolarze Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego.

Już na  pierwszym etapie znakomicie pojechał Sebastian Matusiak, który zajął drugie miejsce. Przyprowadził grupę pościgową, która przyjechała 23 sekund za Mariuszem Gąsiorowskim z Grudziądza. Został niekwestionowym liderem ekipy i przy jej wsparciu radzil sobie zupełnie dobrze. Stracił trochę czasówce, co było do przewidzenia, ale zachował wysoka pozycję i ją utrzymał. Piąta lokata w takiej imprezie jest niewątpliwie sukcesem. Warto dodać aktywna jazdę WMKS, co znalazło odzwierciedlenie w innych klasyfikacjach.  W punktowej Matusiak był drugi i był to efekt jego wysokich lokat na poszczegolnych etapach. Drużynowo WMKS zajął szóste miejsce i co istotne zakończył wyścig w komplecoe.

Z zainteresowaniem obserwowaliśmy poczynania Dawida Burczaka wychowanka LKK Warmia Biskupiec, który po juz jako orlik jeździ w barwach Tanovii Tarnowo Podgórne.Był widoczny w peletonie (na mecie i premiach). Pogrąąyła go czasówka, stąd odegła lokata w generalce.

I etap Zamość – Zamośc 157 km

1 GĄSIOROWSKI Mariusz ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ ALK 3:40:44

2 MATUSIAK Sebastian WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:41:07

3 KONIECZNY Mikołaj TEAM HUROM HUR 3:41:07

4 JATCZAK Artur TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW I TCC 3:41:07

5 * KRYSZTOFIAK Jakub ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ ALK 3:41:07

6 BYSTRZYCKI Wojciech KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR 3:41:07

......................................

12 NOCEŃ Adam WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:42:52

35 MUCHA Mateusz WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:43:46

55 MAŃK Józef WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:43:46

56 WRÓBEL Franciszek WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:43:46

62 WEWIÓR Dominik WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:43:46

76 PRZYBYLSKI Dawid WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:44:25

78 PUSTUŁA Michał WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY ind 3:43:46

2 Etap Zamość – Zamość 129 km

Klasyfikacja

1 ANIOŁKOWSKI Stanisław TEAM HUROM HUR 3:03:45 (00:12 )

2 BURCZAK Dawid KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR 3:03:45 (00:06)

3 GĄSIOROWSKI Mariusz ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ ALK 3:03:45 (00:04)

4 MATUSIAK Sebastian WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:03:45

5 POMASKI Mateusz KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY II MPG 3:03:45

6 * SOKOLOVSKYI MAKSYM UKRAINA NATIONAL JUNIOR TEAM UKJ 3:03:45

.............

18 MUCHA Mateusz WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:03:45

27 NOCEŃ Adam WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:03:45

35 PUSTUŁA Michał WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY ind 3:03:45

49 PRZYBYLSKI Dawid WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:03:45

57 MAŃK Józef WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:03:45 (00:03)

70 WRÓBEL Franciszek WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:03:45

71 WEWIÓR Dominik WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:03:45

3 etap Żdanów-Żdanów (jazda na czas 19 km)

1 GÓRECKI Patryk KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY I MOS 22:38,05

2 KOSTAŃSKI Mateusz KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR + 00:38,03

3 BYSTRZYCKI Wojciech KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR + 00:44,65

4 JĄKAŁA Jakub TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW I TCC + 00:48,85

5 * ZABŁOCKI Bartłomiej KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY II MPG + 00:52,62

6 STANISZEWSKI Daniel KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY I MOS + 00:56,56

................................

12 MATUSIAK Sebastian WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 01:32,57

17 MUCHA Mateusz WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 01:51,16

55 NOCEŃ Adam WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 05:06,26

57 WRÓBEL Franciszek WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 05:19,45

59 MAŃK Józef WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 05:46,55

60 PUSTUŁA Michał WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY ind + 05:52,22

62 WEWIÓR Dominik WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 05:59,79

69 PRZYBYLSKI Dawid WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 06:55,16

75 BURCZAK Dawid KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR + 09:01,21

4 etap Zamość – Zamośc 105 km

1 ANIOŁKOWSKI Stanisław TEAM HUROM HUR 2:29:33 (00:10)

2 POMASKI Mateusz KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY II MPG 2:29:33 (00:06)

3 GĄSIOROWSKI Mariusz ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ ALK 2:29:33 (00:04)

4 ROZGHONIUK ANDRII UKRAINA TOR UKT 2:29:33

5 NOCEŃ Adam WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 2:29:33

6 SZÓSTKA Paweł TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW I TCC 2:29:33

.................................

8 BURCZAK Dawid KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR 2:29:33

12 MATUSIAK Sebastian WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 2:29:33

17 MUCHA Mateusz WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 2:29:33

26 PUSTUŁA Michał WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY ind 2:29:33

48 MAŃK Józef WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 2:29:33

61 PRZYBYLSKI Dawid WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 2:29:45

64 WRÓBEL Franciszek WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 2:29:49

74 WEWIÓR Dominik WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 2:30:51

5 etap Zamość – Zamośc 136 km

1 ROZGHONIUK ANDRII UKRAINA TOR UKT 3:20:31 ( 00:10 )

2 GĄSIOROWSKI Mariusz ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ ALK 3:20:31 (00:07)

3 POMASKI Mateusz KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY II MPG 3:20:31 (00:04)

4 BURCZAK Dawid KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR 3:20:31 (00:02)

5 MATUSIAK Sebastian WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:20:31

6 KONIECZNY Mikołaj TEAM HUROM HUR 3:20:31

.............................

14 MUCHA Mateusz WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:20:31

21 MAŃK Józef WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:20:31

23 NOCEŃ Adam WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:20:31

28 PUSTUŁA Michał WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY ind 3:20:31

60 WRÓBEL Franciszek WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:20:45

61 WEWIÓR Dominik WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:21:21

62 PRZYBYLSKI Dawid WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3:21:54

Klasyfikacja generalna (końcowa)

1 GÓRECKI Patryk KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY I MOS 12:57:37

2 GĄSIOROWSKI Mariusz ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ ALK + 00:14

3 BYSTRZYCKI Wojciech KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR + 00:41

4 KONIECZNY Mikołaj TEAM HUROM HUR + 01:03

5 MATUSIAK Sebastian WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 01:22

6 JATCZAK Artur TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW I TCC + 01:52

.......................

23 MUCHA Mateusz WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 04:27

40 NOCEŃ Adam WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 06:48

52 MAŃK Józef WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM+ 08:19

53 WRÓBEL Franciszek WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 08:25

54 PUSTUŁA Michał WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY ind + 08:28

61 WEWIÓR Dominik WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 10:43

62 BURCZAK Dawid KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR + 11:29

63 PRZYBYLSKI Dawid WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM + 11:45

Klasyfikacja punktowa

2 MATUSIAK Sebastian WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 70

5 BURCZAK Dawid KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR 49

18 NOCEŃ Adam WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 25

21 MUCHA Mateusz WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 18

Klasyfikacja górska

9 BURCZAK Dawid KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR 3

13 MUCHA Mateusz WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 1

Klasyfikacja aktywnych

9 MAŃK Józef WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 3

14 BURCZAK Dawid KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE TAR 2

16 MATUSIAK Sebastian WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY WAM 1

Klasyfikacja drużynowa

1 ALKS STAL OCETIX IGLOTEX GRUDZIĄDZ 14:57:51

2 KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE + 0:00:42

3 KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY I + 0:01:00

4 TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW I + 0:02:34

5 TEAM HUROM + 0:04:00

6 WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPORTOWY + 0:07:44

7 UKRAINA NATIONAL JUNIOR TEAM + 0:08:15

8 KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY II + 0:08:50

9 UKRAINA TOR + 0:09:42

10 LUKS TRÓJKA PIASECZNO + 0:11:31

11 TC CHROBRY SCOTT GŁOGÓW II + 0:15:04

12 LVIV + 0:16:18

13 UKRAINE MIX + 0:24:25

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn